Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

Kolejny temat o zx7045, nowy egzemplarz dopiero co wyjety ze skrzyni , niezdatny do pracy bez rozebrania . Zdjecia .

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 42
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#301

Post napisał: rdarek » 09 sty 2019, 09:37

piromarek pisze:
09 sty 2019, 07:12
Nie wiem jak ludzie to z ręki ostrzą. :-)
Ostrzą ostrzą :mrgreen: sam tak ostrzę ale trafiłem na fajną ściernicę diamentową wychodzi lusterko. Natomiast nie mogę i nawet już nie próbuję opanować ostrzenia wierteł z ręki :mrgreen:



Awatar użytkownika

hansu2
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 103
Rejestracja: 03 kwie 2006, 09:30
Lokalizacja: Żywiec

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#302

Post napisał: hansu2 » 09 sty 2019, 10:38

Witam. Przykład prostej ostrzałki płytek widiowych do skrobaka ( 9.38 min ). Przystawka pochylona 5*. Wystarczą dwa przyłożenia do tarczy diamentowej i mamy dwie krawędzie skrobaka naostrzone. Tarcza diamentowa zakupiona u chinoli . Polecam wszystkie filmy tego pana.
Pozdrawiam.



Autor tematu
InvaderBeer
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 91
Posty: 113
Rejestracja: 16 lis 2017, 07:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#303

Post napisał: InvaderBeer » 09 sty 2019, 19:29

@rdarek oraz inni koledzy , jakie wymiary maja wasze skrobaki . Zastanawiam się jaka jego długość od końca trzonka do ostrza będzie najlepsza .
Zastanawiam mnie też grubość tego płaskownika bo szerokość to wydaje mi się że jest 25 mm . Mógłby ktoś zmierzyć swój ?
Pozdrawiam


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 42
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#304

Post napisał: rdarek » 09 sty 2019, 20:34

InvaderBeer pisze:
09 sty 2019, 19:29
Mógłby ktoś zmierzyć swój ?
Ależ proszę bardzo real foto zakupionego (sorki upolowanego :mrgreen:) z założoną płytką 20x20 myślę, że najważniejsze wymiary są na fotce.
Obrazek


Autor tematu
InvaderBeer
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 91
Posty: 113
Rejestracja: 16 lis 2017, 07:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#305

Post napisał: InvaderBeer » 09 sty 2019, 20:43

Dziękuję pięknie to już mam wszystko :)


tomchlop
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 42
Posty: 184
Rejestracja: 22 wrz 2007, 00:58
Lokalizacja: Słupsk

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#306

Post napisał: tomchlop » 09 sty 2019, 22:28

Witam

Sorki za spóźnioną odpowiedź, ale święta, praca, garaż i kanał YT zabierają wolne chwile... :D

Postaram się odpowiedzieć na poprzednie pytania. Jakbym kogoś pominął to się przypominać :oops:

Roboczogodziny liczyłem (20h w miesiącu x 12 daje ok 250 godzin, przy stawce minimalnej 20zł/h = 5000zł :mrgreen:

Mnie jednak te godziny nic nie kosztowały. Pewnie dłubałbym coś innego. Jak to kolega wcześniej napisał wiedza zdobyta, bezcenna.

Kupiłem moją z obiegu za nie całe 3000
+ 400 stół + beton (wyrób własny) :mrgreen:
+ 500 żywice, farby itp
+ 200 zł skrobak widia (z narzędziowej już miałem)
+ 350 liniał 60st
+ 500 płyta pomiarowa (około, nie pamiętam)
+ 700 zł posuw Aliexp...
+ 500 zł DRO Aliexp...
+100zł usługi (szlifowanie, śrutowanie)
Razem: 6250 zł
Cena ZX z takim wyposażeniem to ok 10 - 11.000 i oczywiście geometria dalej do dup... :oops:
Poza tym stół, liniał, skrobak zostaje mi do dalszego użytkowania, czyli można odjąć 1050zł.

Co do innych producentów to wszystkie ZX, ZAY (HOLZMANN, CORMAK, BERNARDO, TECHNOLOGIS itp) dostępne u nas to ten sam babol. Jedynie Optimum MB4 jest lepsza od tych chinoli. Ma więcej żeber w odlewie, same odlewy są dokładniejsze, szpachli co kot napłakał a nie centymetrowe warstwy. O wiele lepsze rozwiązanie blokady pinoli, inne (dokładniejsze i wzmacniane) przekładnie zębate, dłuższe sanki na kolumnie, itp. Dwubiegowy silnik, i max rpm 3200. I najważniejsze dostajesz ją z kartą pomiarów geometrii. Masz więc podstawy do reklamacji, jeżeli odbiegają od podanych wartości. Niestety w podstawowej wersji kosztuje prawie 2x więcej niż ZX...

Ja jeszcze swojej nie skończyłem. Sam jestem ciekaw co z tego wyjdzie. Myślę, że ten projekt rozwieje w końcu wszelkie wątpliwości typu: Warto, czy nie warto?
Jakie są koszty?
Ile czasu trzeba poświęcić?

A tak dla relaksu to mam już posuw:
Zapraszam na mój kanał YouTube :D : Garaż Tomka
Ciekawe projekty, remonty i modyfikacje.


Autor tematu
InvaderBeer
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 91
Posty: 113
Rejestracja: 16 lis 2017, 07:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#307

Post napisał: InvaderBeer » 10 sty 2019, 08:25

Powiem tak, super źle nie wyszło bo w cenie nowej gow.ianej będziesz miał dobrą dokładną . Ja kupiłem nową cormak i niestety jakość jaka jest każdy widzi , geometria ssie ! Żałuje że od razu nie zacząłem od sprawdzenia geometrii , miałbym podstawy do reklamacji . Niestety była cała w piachu , syfie , dostałem ją tak jak przyjeżdża do nich prosto z chin . Jak to zobaczyłem to stwierdziłem że rozbiorę , wyczyszczę i złożę. Po pomiarach okazało się , że muszę rozebrać jeszcze raz a że przy rozbiórce już poprawiłem co nice co , nie było już jak odesłać :/
Tak więc finansowo ten interes wyjdzie mi pewnie jak nówka Optimum jeśli naprawdę są takie dobre .
Frycowe żółtodzioba zapłacone. Zrobiłem to w naiwny i głupi sposób . Niby czytałem że te maszynki tak mają ale nie spodziewałem się że nówka będzie taka gówn.iana .
Odbieram swoją naukę w ciężki sposób ale nauczę się dużo .

Jakiś czas temu wrzuciłem moje próby zrobienia mechanicznego skrobaka . Podejście pierwsze pokazuje że bez ingerencji w mechanizm wewnętrzny , raczej marny z tego skrobak . Chciałem zachować możliwość używania tego jako piła bo nie mam czym surówki do frezowania ciąć :P ale wychodzi na to że będzie trzeba przerobić konstrukcje żeby coś z tego było . Przycisk regulacji prędkości też jest mocno nie precyzyjny , ciężko jest ustawić prędkość to też musi ulec zmianie . Powoli szykuje się do podejścia drugiego , tymczasem zapraszam na część pierwsza :P

https://youtu.be/QzvASF7Zkj8

Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Pirat
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 513
Rejestracja: 12 lut 2017, 14:28
Lokalizacja: Lódź

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#308

Post napisał: Pirat » 10 sty 2019, 18:04

tomchlop pisze:Co do innych producentów to wszystkie ZX, ZAY (HOLZMANN, CORMAK, BERNARDO, TECHNOLOGIS itp) dostępne u nas to ten sam babol. Jedynie Optimum MB4 jest lepsza od tych chinoli. Ma więcej żeber w odlewie, same odlewy są dokładniejsze, szpachli co kot napłakał a nie centymetrowe warstwy. O wiele lepsze rozwiązanie blokady pinoli, inne (dokładniejsze i wzmacniane) przekładnie zębate, dłuższe sanki na kolumnie, itp. Dwubiegowy silnik, i max rpm 3200. I najważniejsze dostajesz ją z kartą pomiarów geometrii. Masz więc podstawy do reklamacji, jeżeli odbiegają od podanych wartości. Niestety w podstawowej wersji kosztuje prawie 2x więcej niż ZX...


Jakieś dwa tygodnie temu był na allegro Optimum MB4 chyba za 8500zł, teraz najtańszy kosztuje 9590 (allegro 7539373796) to i tak nie jest wiele więcej niż najtańszy ZX7045.


lewatywa8
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 48
Rejestracja: 07 sie 2014, 10:44
Lokalizacja: Piła

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#309

Post napisał: lewatywa8 » 10 sty 2019, 19:40

Dodane 1 godzina 24 minuty 35 sekundy:
Też zrobiłem sobie skrobak z piły szablastej. Niestety jak na moje umiejętności skrobania, to skok 20mm był za duży. Z tego powodu przerobiłem mechanizm posuwu i teraz mam skok 10-11mm. Na razie została wyskrobana Zośka. Wcześniej skrobakiem z pilnika wyskrobałem LD550 co trwało wieki. Trochę w prawy i bardzo dobrze nim się skrobie, bez porównania do skrobaka z pilnika.
Załączniki
20190110_184302.jpg


tomchlop
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 42
Posty: 184
Rejestracja: 22 wrz 2007, 00:58
Lokalizacja: Słupsk

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#310

Post napisał: tomchlop » 10 sty 2019, 22:49

Pirat pisze:
10 sty 2019, 18:04
Jakieś dwa tygodnie temu był na allegro Optimum MB4 chyba za 8500zł, teraz najtańszy kosztuje 9590 (allegro 7539373796) to i tak nie jest wiele więcej niż najtańszy ZX7045.
Pirat ale bez podstawy. Za podstawę życzą sobie 1450zł... :). Te 9500 to dosyć tanio. Mają tylko 1 sztukę, więc pewnie jakaś powystawowa. Zazwyczaj nie schodziły poniżej 10k. ZX7045 w Cormaku bez podstawy kosztuje 6691,20 zł brutto. Wiem, że prawie "robi wielką różnicę" ale to i tak 3-4k więcej.

InvaderBeer jak to mówią, najmniej boli nauka na cudzych błędach... :(

Ja działam dalej. Chce dokończyć ten projekt i w końcu raz na zawsze rozwiać wątpliwości. Na końcu nie zamierzam słodzić, uczciwie podsumuję.

P.S.
Wczoraj napisali do mnie z firmy pracującej nad pierwszą polską rakietą kosmiczną. Pytali, czy nie odsprzedam za 12k. Jak się dowiedziałem, że moja chińska zmora ma pracować w Gdyńskim Instytucie to miałem niezły dylemat... :roll: Jeszcze biję się z myślami ile za to maszyn do remontu kupię. Tylko znowu rok dłubać? W kolejce czeka remont tokarki, sprężarka, piaskarka, szlifierka taśmowa, frezarka CNC, szlifierka do płaszczyzn, stół i wózek do spawania, Garaż tonie w "przydasiach" a żona czyta o objawach zbieractwa :P
Zapraszam na mój kanał YouTube :D : Garaż Tomka
Ciekawe projekty, remonty i modyfikacje.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”