Przywitanie - Bernardo KF 25D Vario

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Przywitanie - Bernardo KF 25D Vario

#41

Post napisał: rdarek » 02 sty 2021, 10:57

the.bear pisze:
02 sty 2021, 09:49
Widlak, korbki i podziałki też mi się w oczy rzuciły :D Zapytałem, jak coś dostanę to wrzucę.
To dorzucę swoje spostezeżenia mam trochę mniejszą jej "kuzynkę" tylko moja byla okrutnie skatowana. I jeszcze jej nie doprowadziłem do porzadku.
I tak:
1. "Skale" są na miejscu -o ile to coś można nazwać skalą ;) (jedna po prawej stronie stołu drugą widać)
2. Korbki są zakładane na te końcówki śrub i zasprzęglane na trzech zebach także to co z nich zostało pewnie gdzieś się wala ;)
3. Luzy no i tu trzeba dobrze sprawdzić - stawiam, że nakrętki w stole już do wymiany
Na moim przykładzie na kolumnie w jej środkowej części mam luz a w górnej części głowicy nie idzie przesunąć. Drugi krytyczy element to tuleja wrzeciona. W moim wypadku była tak wybita, że szok a żeby było śmieszniej to jeszcze wykrzywili wrzeciono. ( było skręcone i teraz szarpie na wsxystkie strony)
Jeśli jest tak zapuszczona to moga być kłopoty z przekładnią. Najdrobniejszy kłopot to wyskakujące biegi. A że nie mam automaycznych posuwów to w tym temacie się nie wypowiem

Pytalem importera o nowe części - sumarycznie taniej było by tę kwotę dołożyć do ceny tego czegoś co kupiłem i kupić nową :mrgreen:
P.S. co prawda nie na lince stalowej ale ten sposób podnoszenia nie robi na miej większego wrażenia ;)




dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

Re: Przywitanie - Bernardo KF 25D Vario

#42

Post napisał: dasza77 » 02 sty 2021, 13:38

Mam pytanie do autora i innych posiadaczy FF-25D.
Czy warta jest swojej ceny? Czy warto za nią dać 3000 w stanie prawie nowym , nigdy nie używana?

Awatar użytkownika

Autor tematu
the.bear
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 48
Posty: 311
Rejestracja: 16 wrz 2020, 20:48
Lokalizacja: Widawa/Łódzkie

Re: Przywitanie - Bernardo KF 25D Vario

#43

Post napisał: the.bear » 02 sty 2021, 16:02

Dzięki rdarek za wskazówki - tego właśnie się obawiam, że trafię na coś, czego nie będę w stanie podczas oględzin dostrzec. Wiem, że części "serwisowe" często oznaczają, że taniej kupić nową maszynę jak policzyć czas poświęcony na serwis i koszt nowych części. Ta Proma do mnie "przemawia", no ale cholera wie w jakim to stanie. Nic no poczekam czy dostanę jakieś zdjęcia dodatkowe i będę myślał.

A może jest ktoś z Bielska Białej lub okolic, kto byłby w stanie podjąć się zweryfikowania stanu tej Promy? Odwdzięczę się jakąś dobrą flaszką trunku wysokogatunkowego :D

Na OLX wisi też ZX7045, która na zdjęciach wygląda prawie jak nowa. Wiadomo - 100 kg mniej od promy, a budżet właściwie ten sam, choć versus nowa to już nie tak atrakcyjna cena jak z Promą. Będę jechał w tym tygodniu do Warszawy, to tego ZX7045 mógłbym przy okazji obejrzeć.

https://www.olx.pl/oferta/frezarka-wier ... GFFWC.html

@dasza77 - ja głównie aluminium frezuję i czasem jakieś żeliwo (tarcza hamulcowa) - do tych materiałów się sprawdza całkiem nieźle. Ja za swoją dałem 3500 (mało używana - do wiercenia ponoć tylko).


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

Re: Przywitanie - Bernardo KF 25D Vario

#44

Post napisał: dasza77 » 02 sty 2021, 16:28

Dziękuję za odp. Myślałem o takiej:
https://www.olx.pl/oferta/wiertarko-fre ... HFR4w.html
Chyba podobna do Twojej.

Awatar użytkownika

Autor tematu
the.bear
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 48
Posty: 311
Rejestracja: 16 wrz 2020, 20:48
Lokalizacja: Widawa/Łódzkie

Re: Przywitanie - Bernardo KF 25D Vario

#45

Post napisał: the.bear » 02 sty 2021, 16:51

@dasza77 - no nie, zupełnie inna ta frezarka o której mówisz od mojej. Moja waży około 110kg, ta z linka Twojego 50kg. To już powinno dać do myślenia. Wygląda bardzo "licho" jak na moje amatorskie oko.

Odnośnie ZX7045 z linka olx powyżej - rozmawiałem z Panem z ogłoszenia. Maszyna mało używana, ale lampka mi się zapaliła bo Pan od razu powiedział, że to niskiej jakości urządzenie z dolnej półki i precyzji nie mam się po niej spodziewać. Ponadto z tego co zrozumiałem, to urwał nakrętkę od posuwu stołu teowego (podobno fabrycznie coś było nie tak) i w jakiś sposób to po swojemu naprawił, żeby dało się luz skasować na śrubie trapezowej.

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 23
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Przywitanie - Bernardo KF 25D Vario

#46

Post napisał: Petroholic » 02 sty 2021, 17:35

the.bear pisze:to urwał nakrętkę od posuwu stołu teowego
Czyli pewnie zablokował stół (śrubami od blokady) bądź nie odblokował zaraz po kupnie i kręcił na siłę korbą :) Panie to była wada fabryczna i samo się zrobiło...


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1240
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Przywitanie - Bernardo KF 25D Vario

#47

Post napisał: bear » 02 sty 2021, 17:38

the.bear pisze:Maszyna mało używana, ale lampka mi się zapaliła bo Pan od razu powiedział, że to niskiej jakości urządzenie z dolnej półki i precyzji nie mam się po niej spodziewać.

A czego się można spodziewać po chińskiej zabawce? Na pewno nie precyzji i jakości wykonania więc właściciel powiedział tylko prawdę. Koledzy dobrze radzą, szukaj normalnej uzywanej maszyny z lat 80 czy 90.

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 23
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Przywitanie - Bernardo KF 25D Vario

#48

Post napisał: Petroholic » 02 sty 2021, 17:50

Ta Proma to też chińszczyzna ale ciut starsza i chyba z lepszej fabryki niż te nowe 7045... Zaryzykował bym nawet stwierdzenie, że Proma i Bernardo to podobna półka jeśli chodzi o wykonanie...


atlc
Posty w temacie: 10

Re: Przywitanie - Bernardo KF 25D Vario

#49

Post napisał: atlc » 02 sty 2021, 18:22

Petroholic pisze:Zaryzykował bym nawet stwierdzenie, że Proma i Bernardo to podobna półka jeśli chodzi o wykonanie...


To nie wróży dobrze :D
Miałem Promy tokarkę i taśmówkę, porównywalnie lipne jak cała reszta tych sprzętów.
Co do jakości Bernardo - przeczytaj wątki na forum dotyczące jakości podtrzymek Bernardo i pękniętego łoża w nim i reakcji sprzedawcy. Nie warto przepłacać!
Upolować jakąś Avię czy Tos-a i będzie bajka.

Ps. Żona Cię z chałupy wyrzuciła, że sobie o forum przypomniałeś..? :D

Awatar użytkownika

Autor tematu
the.bear
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 48
Posty: 311
Rejestracja: 16 wrz 2020, 20:48
Lokalizacja: Widawa/Łódzkie

Re: Przywitanie - Bernardo KF 25D Vario

#50

Post napisał: the.bear » 02 sty 2021, 19:54

Ja to mam wrażenie, że te sprzęty (chińskie pod różnymi nazwami) to poza kolorem mogą się różnić kontrolą jakości, albo jej brakiem. Nie wierzę, żeby odlewali stoły czy inne elementy z różnych materiałów czy form dla różnych brandów.

Tylko pytanie, czy jeśli taką promę 48 skreślić, czy ZX7045, to czy nie zostaną same kobyły i kobyłki jak w/w rusek?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”