Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

Kolejny temat o zx7045, nowy egzemplarz dopiero co wyjety ze skrzyni , niezdatny do pracy bez rozebrania . Zdjecia .

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

Maksel
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 53
Posty: 96
Rejestracja: 16 mar 2020, 00:04
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#331

Post napisał: Maksel » 16 mar 2020, 12:55

No to spróbujmy... Przepraszam za jakość zdjęć, jak się okazało zabrudziłem obiektyw aparatu w telefonie i nie zauważyłem tego w trakcie walki z ciężarem. Przyjechało toto w dużej skrzyni sugerującej jakąś przemysłową maszynę. Kurier podjechał pod dom i rozładował pod drzwiami. Dalej już moja robota .
Obrazek

Maszyna według różnych opisów waży 270-330 kg. Na skrzyni napis 360-405 kg ! :shock:
No ale nie zrażam się, a pierwsza trudność to stalowy kątownik w progu do pokonania. Nie otwieram drzwi dodatkowych bo paleta musi znaleźć się za nimi a główne otwierać i zamykać.
Obrazek
Różne kombinacje z podkładkami, mini wózkami, rolkami z rurek , podnośnikiem samochodowym itp.
Obrazek
W sumie nigdzie tego nie widać ale w roli głównej wystąpił zakrzywiony łom, taki "włamerski" :shock:
Obrazek
I jak widać pierwszy sukces jest ! :D
Po zdjęciu deka i boków skrzyni ukazuje się jeszcze całkiem dobrze wyglądająca maszyna. Trzeba się nacieszyć tym widokiem ,bo potem będzie już tylko gorzej..... :evil:
Obrazek
Obrazek
Do pokonania mam pół piętra, w dół do piwnicy. Niby w dół łatwiej niż w górę ale to nie znaczy że łatwo. Łatwo natomiast stracić kontrolę nad takim ciężarem , tym bardziej że działam zupełnie sam. Schody dość strome i ciasne, drzwi 90cm, co oznacza że maszynę trzeba rozebrać. No i zaczynają się ...schody :mrgreen: . W sumie nie ma się czego bać ,bo konstrukcja prosta ale....nigdy tego nie robiłem.
Najpierw głowica, łatwizna z tym że ciężkie cholerstwo.
Obrazek
Później stół i pozostała kolumna z podstawą, która po położeniu i zablokowaniu na palecie pojedzie na dół jako pierwsza, o przepraszam, pierwszy na dół poszedł stół ,co było stosunkowo najprostsze.
Obrazek
No to jedziemy na dół...kawałek po kawałku, blokując możliwość zjechania deskami ,tak około 10-20 cm za każdym "skokiem".
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I tak oto tuż po północy maszyna znalazła się w mojej piwnicy:
Obrazek
Jakieś 5 godzin kombinacji i wygibasów. Następnie jak się później okazało 2 dni zakwasów :wink:
No i mamy to.
Obrazek
I analogicznie głowica w dół , trochę łatwiej bo lżejsza i na mniejszej palecie także jedzie do piwnicy, z tym że już następnego dnia.
Obrazek
Obrazek
Na razie tyle , bo muszę powgrywać zdjęcia szczegółów maszyny . To co widać na powyższym materiale ,że jak się chce , to można....




upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 37
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#332

Post napisał: upanie » 16 mar 2020, 13:22

A jak będziesz musiał to wynieść na górę?
czilałt...

Awatar użytkownika

Maksel
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 53
Posty: 96
Rejestracja: 16 mar 2020, 00:04
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#333

Post napisał: Maksel » 16 mar 2020, 13:32

Analogicznie , w odwrotnej kolejności , z użyciem wciągarki. Już o tym myślałem. :D Z reguły łatwiej wyjąć niż włożyć .... :wink:


piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 33
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#334

Post napisał: piromarek » 16 mar 2020, 13:52

Najlepiej, że te klamoty nie wyglądają na takie ciężkie.
Jakby ta podstawa był zrobiona odlewem nieoszczędnym to byś chyba popuścił zanim to zniósł do piwnicy :-)
Mam tą samą maszynę i wiem co znaczy gdziekolwiek ją ruszyć :-)
No ale to dobrze, że jest ciężka.
Chociaż nie sam ciężar niestety tu świadczy o jakości ale to już inna historia ... :-)

Awatar użytkownika

Maksel
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 53
Posty: 96
Rejestracja: 16 mar 2020, 00:04
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#335

Post napisał: Maksel » 16 mar 2020, 17:38

Teraz po delikatej rozbiegówce zaczynamy "chiński horror mechaniczny" czyli masakra rzezarką do blachy:
Na początek zdejmujemy a raczej odklejamy mocowanie śruby stołu:
Obrazek Pod spodem ( obok prawego otworu w podstawie) tajna wiadomość z fabryki,ciekawe jakie przesłanie kryje się pod tą szpachlówką.... :roll: :
Obrazek
A w tym miejscu przeraziłem się że pęknięta kolumna :shock:
Obrazek "Na szczęście" po prostu szpachlówka się złuszcza.
Teraz pozytywnie- maszyna jest nasmarowana...ups...raczej upaćkana mazidłem. Zdaje się że czymś takim a chyba jednak lepszym Gustlik uszczelniał czołg przed wjechaniem do wody !
Obrazek
A propos smarów,olejów itp. zauważyłem że z głowicy wycieka olej, w sumie leżała na boku więc niby miał prawo( a może nie?) ale
którędy....? Spod skrzynki podłączenia prądu do silnika !!!
Obrazek
No byłem i ciągle pozostaję w szoku :shock: To normalne? Muszę tam później zajrzeć.
No to Wy zobaczcie tymczasem co się pokazało jak zdjąłem stół roboczy;
Obrazek Obrazek
Zabrakło żeliwa w tym miejscu, no nie dziwię się ,jest wiele miejsc gdzie były spore nadmiary,choćby tutaj, po zdjęciu ( nie wiem jak to nazwać) suportu ?
Obrazek
Mnie uczono na warsztatach takiej formułki ,wręcz mantry; nadmiar materiału usunąć,ostre krawędzie stępić ! U Chińczyków takie działania wyraźnie są zabronione i to chyba pod karą śmierci...
Próba opanowania tematu;
Obrazek
Moim skromnym zdaniem to powinno wyglądać przynajmniej tak.
Spójrzmy teraz na powierzchnię ślizgów suportu i spodu stołu roboczego,ale z bliska: Obrazek Obrazek
Bajka ,co? Szlifowane ...dłutownicą.
Tak na szybko sprawdzam "jak leży jedno z drugim. No i bez niespodzianek , tak jak powinno...w chińskiej maszynie... Obrazek
Obrazek
Jeśli natomiast zwiedzie Was widok " doskrobanych " prowadnic .
Obrazek
To przyjrzyjcie się im z bliska:
Obrazek
Zakończę muzycznie,zanućmy teraz : wiele dni ,wiele lat czas nas uczy pogody.....
Pogody ducha ,rzecz jasna, czego sobie i Wam życzę ! :)
Albo; Życzymy sobie i Wam ,by nas było stać...na święty spokój !


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 37
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#336

Post napisał: upanie » 16 mar 2020, 18:52

To jest wiadomo od dawna, że to nie skrobanie tylko imitacja skrobania. Ale na kilku filmach z USA widziałem, że ludzie są podjarani i mają kisiel w majtkach jak to widzą - super precyzja. Czyli efekt osiągnięty.
czilałt...


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 14
Posty: 1243
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#337

Post napisał: bear » 16 mar 2020, 22:24

upanie pisze:
16 mar 2020, 18:52
To jest wiadomo od dawna, że to nie skrobanie tylko imitacja skrobania. Ale na kilku filmach z USA widziałem, że ludzie są podjarani i mają kisiel w majtkach jak to widzą - super precyzja. Czyli efekt osiągnięty.
Tam tak jest ze wszystkim. Ważne że nowe i świecące i można się sąsiadowi pochwalić :)

Awatar użytkownika

rc36
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 18
Posty: 2269
Rejestracja: 11 kwie 2014, 01:25
Lokalizacja: Bliskie okolice Bydgoszczy

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#338

Post napisał: rc36 » 17 mar 2020, 00:05

Na tym ruskim filmie jest klon ZX7045 chyba lepszego sortu

Awatar użytkownika

Maksel
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 53
Posty: 96
Rejestracja: 16 mar 2020, 00:04
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#339

Post napisał: Maksel » 17 mar 2020, 02:14

No niewątpliwie to jakaś wersja "rusian ekslusiv" . Szczególy wykonania ,wykończenia zupełnie inne. Ja zaś oglądałem przed zakupem 2
maszyny w dwóch różnych firmach i różniły się głównie kolorem . Cena i jakość wykonania były porównywalne niemal 1:1 . Wybrałem większą firmę ,nie wiem czy dobrze . Bo pomimo katastrofalnej jakości, reklamować nie będę. Zacząłem już cykl doprowadzania sprzętu do stanu używalności i pójdę tą drogą aż do celu.
A po pierwszych jakichś 8 godzinach skrobania zaczynam dochodzić do wprawy.... :D

Awatar użytkownika

rc36
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 18
Posty: 2269
Rejestracja: 11 kwie 2014, 01:25
Lokalizacja: Bliskie okolice Bydgoszczy

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#340

Post napisał: rc36 » 17 mar 2020, 11:20

Ma ktoś frezarkę Cormak? wynalazłem model cormak 7055 ze zwiększonym posuwem w osi X, z posuwami elektrycznymi i DRO tylko pytanie jak z jakością?
Obrazek
Daję link do sklepu i na allegro (więcej zdjęć) https://www.cormak.pl/pl/frezarko-wiert ... -7055.html allegro numer oferty: 8944265684.
Ja mam tokarkę 360x1000 MTP, teraz się nazywa Cormak i wcale nie jest jakościowo zła, jakieś tam niedoróbki były, ale bez tragedii.

Teraz dopiero zauważyłem że kolega Maksel właśnie opisuje frezarkę cormak i wszystko jasne.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”