Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

Kolejny temat o zx7045, nowy egzemplarz dopiero co wyjety ze skrzyni , niezdatny do pracy bez rozebrania . Zdjecia .

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

Maksel
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 53
Posty: 96
Rejestracja: 16 mar 2020, 00:04
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#341

Post napisał: Maksel » 17 mar 2020, 11:54

Oglądałem we wzorcowni Cormaka zarówno frezarkę którą planowałem zakupić jak i tokarkę ( być może następny zakup, o ile sytuacja pozwoli) . Tokarka 330x900 zrobiła na mnie także bardzo dobre wrażenie, lepsze niż frezarka. Być może jest produkowana w innej fabryce.
Warto tam zajrzeć, spora hala, przegląd większości urządzeń jakie mają w ofercie. Można obejrzeć z bliska , pomacać, pokręcić zamiast opierać się wyłącznie na opinii z neta.



Awatar użytkownika

Maksel
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 53
Posty: 96
Rejestracja: 16 mar 2020, 00:04
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#342

Post napisał: Maksel » 18 mar 2020, 22:39

Dzisiaj taki kwiatek:
Obrazek
Chińczyku nie zgrało się otwór w otwór jakieś 1,5 mm ,a ja zastanawiałem się czemu ta śruba tak ciężko się odkręca, no to już wiem :oops:
Ten element nosi wyraźne ślady "przemocy domowej" czego na zdjęciu nie widać, a prawdopodobnie żeby wkręcić tę śrubkę supermonter napierdzielał młotkiem żeby coś się przesunęło. I niestety dał radę....
Kolejna moja myśl była taka- czemu tyle szpachlówki w miejscach połączenia, przecież powinno się bez problemu odkręcać i przykręcać taki element w razie potrzeby. I teraz wiem. Pomiędzy tym elementem a podstawą było około milimetra odstępu !
Jakim cudem? otóż -nierówno obrobiona powierzchnia podstawy, wbita na siłę i zniekształcona ta flansza ,byle śruby złapały pomimo że kołki ustalające swoje a śruby mocujące swoje. Horror. Temat w połowie opanowany , jednak jeszcze rozpiłuję otwory w korpusie,rozwiercę i przegwintuję na większe śruby.
Oj czuję że czego nie dotknę to do poprawy. Nastęny temat : śruby pociągowe stołu i sanek, ciężko zrobić dobre makro telefonem , ale widać wżery i nedokładności. Oj jakby mi się teraz przydała tokarka...


piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 33
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#343

Post napisał: piromarek » 19 mar 2020, 07:27

No no . Tokarka by była taka sama :-)

A jeszcze nie frezujesz.
Jeszcze nie sprawdziłeś luzu na prowadnicach ich nie dolegania i samej braku geometrii.
Tutaj się przygotuj na leki uspokajające.

Po prostu jedno szczęście dla chinoli, że to tak daleko, i że te maszyny są tak ciężkie.
Większość z tego poszło by do producenta jakby ktoś na miejscu to wyprodukował.

Chociaż za towar odpowiada sprzedawca, nie wiem dlaczego się tak pierdzielimy.
Sam kupiłem kilka tych bubli i jak ten masochista naprawiam, skrobię, szlifuję, zamiast rąbnąć to w kąt i oddać. :-)


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 14
Posty: 1253
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#344

Post napisał: bear » 19 mar 2020, 08:56

piromarek pisze:Po prostu jedno szczęście dla chinoli, że to tak daleko, i że te maszyny są tak ciężkie.

Z tą wagą to chyba przesadzasz. 270kg na wiertarko-frezarkę która może wiercić do fi 45 to raczej piórko


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 37
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#345

Post napisał: upanie » 19 mar 2020, 08:59

Może i tak ale odesłanie do Chin 270kg to majątek dla pojedynczej maszyny.
czilałt...


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 14
Posty: 1253
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#346

Post napisał: bear » 19 mar 2020, 09:08

upanie pisze:
19 mar 2020, 08:59
Może i tak ale odesłanie do Chin 270kg to majątek dla pojedynczej maszyny.
No niestety tak :( No cóż nie zostaje nic innego jak walczyć dalej z maszyną ;)


piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 33
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#347

Post napisał: piromarek » 19 mar 2020, 09:09

No właśnie, raczej miałem na myśli kłopoty z operowaniem tymi przesyłkami.
Jasne, że ciężka maszyna jest lepsza.
Pod warunkiem, że ten ciężar, to nie jest tak samo robiony jak to skrobanie artystyczne, czyli beton w nogach. :-)

Inna sprawa, że jakby dystrybutor się wściekł i odesłał cały kontener to i producent by się zastanowił.
My ( moja firma) odsyłamy czasem buble do Chin albo nie płacimy i czekamy na nową dostawę.

Oczywiście warunek jest taki, że nasz importer nie kupuje świadomie z ich rynku najtańszego gniotu przy założeniu, że wciśnie to tutaj takim jak my "korektorom" :-)
Już jedną walkę prowadziłem z techo..coś tam.
To się nazywa "nasz klient nasz pan". Nigdy więcej kontaktu z tą firmą i jej betnowym podejściem.
Ostatnio zmieniony 19 mar 2020, 09:15 przez piromarek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Maksel
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 53
Posty: 96
Rejestracja: 16 mar 2020, 00:04
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#348

Post napisał: Maksel » 19 mar 2020, 09:13

No kupiłem świadomie ( może nie w pełni ) surówkę do wykończenia i ja także masochistycznie kupiłbym drugi raz, bo póki co nie stać mnie na maszynę 5 razy droższą, w której szanse na tak drastyczne niedoróbki są nieco mniejsze.
Rozważałem nieco droższą wersję , z posuwem, liniałami itp. ale to przy cenie do dwóch razy wyższej dokładnie ta sama maszyna .
Być może warto zainteresować się egzemplarzem wystawowym, bo przynajmniej trochę dałoby się go obmierzyć czujnikiem przed zakupem.
A i ze względu na " powystawowość " dałoby się coś utargować z ceny.


piromarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 33
Posty: 1341
Rejestracja: 08 maja 2007, 08:05
Lokalizacja: Chodzież

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#349

Post napisał: piromarek » 19 mar 2020, 09:22

Wiesz,
sam zrobiłem tak samo.
Wydałem i tak za duże dla mnie pieniądze z wiarą, że będzie OK. Nie było.
Przyszczędziłem i mam.
Z perspektywy czasu i zmarnowanych pieniędzy i właśnie mojego czasu, wolałbym dozbierać kasy i kupić coś co miało by ugruntowaną renomę i zaświadczenie, że jest sprawdzone i bez założonych niedoróbek.

Może to jest przyszłość.
Importer kupuje w Chinach , ale sprawdza tam na miejscu, bo ma człowieka i tutaj zanim sprzeda, sprawdza i koryguje. Buble odsyła.
Dobra umowa z chinolami i to może działać. Może by się nauczyli. Przynajmniej chociaż dla niego.
Wtedy jakby się marka na rynku ugruntowała i wiadomo było, że nie ściemniają ? Czemu nie ?

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 112
Posty: 11624
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#350

Post napisał: RomanJ4 » 19 mar 2020, 10:03

No cóż, coś za coś. Kup nową "markową" maszynę podobnej wielkości, to wprawdzie jakość będzie, ale cenaaaaa....
Na przykład tarnowska tokarka LZ-250 (470 w kłach) http://www.maszyneria.pl/tokarka,uniwer ... ,2640.html
https://archiwum.alle gro.pl/oferta/tokarka-uniwersalna-lz-250-lz-250-zm-tarnow-nowa-i3850065624.html (cena z 2014 roku!)
podobnie z porządnymi frezarkami, niestety swoje trzeba by dać......
pozdrawiam,
Roman

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”