Opis sygnałów ze znakiem + i - oznacza wejście różnicowe.
Komunikacja różnicowa jest bardziej odporna na zakłócenia, ponieważ zakłócają się obydwie linie jednakowo, więc różnica potencjału pomiędzy liniami nadal jest prawidłowa.
Wejścia różnicowe należy rozumieć tak, że do + podłączas sygnał o wysokim potencjale dla stanu 1 a do - sygnał o niskim potencjale dla stanu 1. Jeśli sterownik nie nadaje różnicowo, to wejście - podłączasz do masy a wejście + do wygnału sterującego.
Linumerik posiada wyjścia pojedyncze, te które oznaczyłeś to wyjścia 0-5V.
Tak więc wejście + twojego sterownika silnika podłączas w wyjściem 0-5V Linumeric a wejście - twojego sterownika silnika podłączas z GND Linumeric.
Gdyby urządzenia schodziły w tysiącach sztuk, można się poświęcić tematowi w całości.plemnik7 pisze: ↑22 sty 2025, 09:59Kiedyś Adam robił fajne filmy instruktażowe dla laików - takich jak ja, - może jako producent linumeryk 3.2 , zdecydujesz się na zrobienie przykładowego filmu z podłączenia i ustawień - na pewno pomoże to wielu osobą mojego pokroju, które zdecydują się na linumeryk 3.2
Tymczasem ludzi budujących maszyny nie jest aż tak dużo, a możliwych rozwiązań od groma.
I tak już zainwestowałem w projekt tyle roboczogodzin, że to się nigdy nie zwróci

Instrukcje które opisałem są dość wyczerpujące i wystarczające aby urządzenie podłączyć i skonfigurować.
Założenie jednak jest takie, że osoba która składa sterownik ma minimalne pojęcie o elektronice.
Stworzenie instrukcji dla kogoś kto wogóle się na tym nie zna byłoby naprawdę karkołomne, szczególnie w tym przypadku, gdzie każdy ma inną konfigurację, swoje pomysły i swoje podzespoły.