Co by tu spotworzyć

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Duszczyk_K
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 523
Rejestracja: 21 lis 2013, 14:18
Lokalizacja: Warszawa Remb.

Re: Co by tu spotworzyć

#91

Post napisał: Duszczyk_K » 06 lut 2019, 13:27

Wczoraj się zastanawiałem jak Twój projekt a tu proszę, aktualizacja i miłe zaskoczenie. Widzę że projekt rozrósł się i już nie wygląda tak zabawkowo jak pierwotnie ale bardziej poważnie :) Ile to już waży?
Kibicuję dalej



Awatar użytkownika

Autor tematu
bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 61
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Co by tu spotworzyć

#92

Post napisał: bartuss1 » 06 lut 2019, 14:57

A nie wiem, pewnie z pół tony lekko, pewnikiem w piatek będę mial kolejne elemenciki z hydrauliki, a mechaniczne to nie wiem na kiedy mi wypali drobiazgi.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

Autor tematu
bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 61
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Co by tu spotworzyć

#93

Post napisał: bartuss1 » 14 lut 2019, 17:29

No to ciagnę linię zasilania, ale na powroty tez pomierzylem już trochę przewodów, póki co jestem za pompą i zaworem do pierwszego dzielnika, tenże dzielnik podzieli mi strumien na dwa kanały, pierwszy do glownego rozdzielacza ramienia kupary, a drugi do kolejnegdo dzielnika na silniki napędu kół. Powroty, to w sumie spięcie wszystkich przewiodów w jeden do filtra powrotnego.
Tak czy siak, może za dwa tygodnie bedzie pierwszy odpał jak nikt nie nawali z cząstkami.

Obrazek
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

Autor tematu
bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 61
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Co by tu spotworzyć

#94

Post napisał: bartuss1 » 08 mar 2019, 18:58

powiedzmy wstępnie że działa, ale zawsze jest jakies ale, czyli bedą poprawki.
Pierwsza najwazniejsza poprawka to dołozenie siłownika podnoszenia calego ramienia i przesuniecie osi podnoszenia siłownika, jest za słabo i jeden siłownik nie wydoli,no i za mały kąt. Pozostale osie ok. Co do silnikow hydraulicznych, owszem jedzie to jako tako, ale dzielnik cisnienia trzeba bedzie wywalic i wsadzić zwykły trójnik. A i z tego co sie dowiedziałem węże zasilania mają zbyt mały przekroj, w koncu to tylko ssanie, a jednak jak przez słomkę. No ale samo z budki wyjechało.

Obrazek
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co by tu spotworzyć

#95

Post napisał: strikexp » 08 mar 2019, 19:24

Jestem pod wrażeniem Twoich umiejętności ;)

Awatar użytkownika

Autor tematu
bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 61
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Co by tu spotworzyć

#96

Post napisał: bartuss1 » 08 mar 2019, 19:37

hehe, wiem ze nic nie wiem, obrabiarki to tam ch, nic odkrywczego, ale w branzy hydrauliki siłowej okazuje sie ze jednak sporo niewiadomych jest do przetestowania. No cos tam wiem do przodu już, będzie na zaś.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

Autor tematu
bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 61
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Co by tu spotworzyć

#97

Post napisał: bartuss1 » 13 mar 2019, 08:34

pytanie do speców, bo nigdzie tej informacji nie znalazłem
jak wkręcam sruby regulacyjne na tym zakichanym zaworze VABP to zwiekszam cisnienie czy zmniejszam i szybciej idzie na przelew? zegar cisnienia nic nie pokazuje to nie wiem, chociaz wszystkie siłowniki działają.
wieksza sekcja pompy ma zakres regulacji od 20 - 80 bar, mniejsza od 50 do 330. Jeśli układ dwóch sekcji daje mi na przykład 80 barów w sumie, a mniejsza sekcja samoczynnie te 200 barów, to jak powinienem ustawic ten zawór? większa sekcja na max zluzowana czy jak?
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

Autor tematu
bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 61
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Co by tu spotworzyć

#98

Post napisał: bartuss1 » 13 mar 2019, 20:32

powiedzmy ze jakos do tego doszedłem, ale mamy teraz dowcip numer dwa

zara za tym zaworem automatycznym mamy trójnik, część cisnienia idzie na rozdzielacze silników a druga część na rozdzielacz ramienia koparki. Jesli osobno włączymy na maxa silniki to idą bardzo mułowato, jesli osobno włączymy ruchy kuparki jest to samo, natomiast gdy włączymy obie drogi, czyli dla silnikow ciut, zeby szło tylko na przelew to nagle ramie dostaje kopa, lub na odwrót gdy wcisniemy silniki i na przykład docisniemy wajche podnoszenia raków, w których cisnienie idzie akurat na przelew, to silniki dostaja kopa. Wnisoek z tego taki ze ciśnienie musi iść obydwoma drogami, chyba zeby zastosowac tu dwa zawory odcinające, co troche niewygodne w obsłudze będzie.
wydaje mi sie ze wystarczy dorobić taką przystawkę gdzie podczas pracy ramienia wajcha od silników bedzie delikatnie podciagnieta, natomiast przy jezdzie przystawke sie odchyla np na jakimś zawiasie czy cos, a poza tym wystarczy delikatnie przytrzymac wajche od raczków. Zwyczajnie kwestia przyzwyczajenia i wiedzieć ze to działa tak a nie inaczej.
czeski film
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 4693
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Co by tu spotworzyć

#99

Post napisał: pitsa » 13 mar 2019, 21:26

Ze schematem byłoby łatwiej pomyśleć nad tym.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

Awatar użytkownika

Autor tematu
bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 61
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Co by tu spotworzyć

#100

Post napisał: bartuss1 » 14 mar 2019, 06:58

No to w skrócie mamy tak pompa podaje nam dwudrogowe cisnienie do zaworu vabp
z tego wychodzi jedna droga do trójnika który tłoczy nam ciecz w jednym kierunku na rozdzielacz ramienia koparki połączony szeregowo z rozdzielaczem raków , a drugi kierunek do kolejnego trójnika który zasila rozdzielacze obu silników hydraulicznych.
wszystkie powroty spięte razem i lecą do zbiornika na filtr powrotny umieszczony w zbiorniku.

Tam gdzie są trójniki, wczesniej były dzielniki cisnienia 50/50, tylko ze przekrój przyłączy na wylotach był troche mały i wydawało sie ze bedzie działac jak kryza, wiec wywaliłem.
aha, rozdzielacze do 40 litr/min

Obrazek
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”