Jak działa pompa ciepła?

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Re: Jak działa pompa ciepła?

#21

Post napisał: RomanJ4 » 10 cze 2020, 10:51

No to doszliśmy do konsensusu, czemu mam nie rozumieć tego co masz na myśli, opisałem tylko swój przypadek, a z dużym prawdopodobieństwem można mniemać, że podobne koszty musieli ponosić też inni użytkownicy tego rodzaju ogrzewania (o ile nie przerzucili się szybciutko na inne tańsze choć kopcące z reguły źródła), więc moja sarkastyczna uwaga o "dbaniu o środowisko" przez nasze kochane państwo jest jak najbardziej uzasadniona, i dotyczy z pewnością nie tylko jakiejś małej grupki "krezusów" którym "zachciało się" oleju.. Bo kto da głowę, że w przyszłości nie uszczęśliwią też użytkowników ekogroszku czy innych paliw stałych, tak jak już mieszkańców Krakowa.. Obrazek)
I tyle..
Każda inwestycja jest dobra, pod warunkiem, że cieszy inwestora.
I to chyba to co najważniejsze w tym wszystkim... :D

Dodane 6 minuty 6 sekundy:
Pati pisze:posiadam pompę ciepła powietrze-woda

Co prawda zima była długa ale dość ciepła, i może przy tych zmianach klimatu tak będzie nadal, ale czy nie bałeś się, że będzie "chodzić na grzałkach" jak temperatury spadną do -18÷20°C ?Tagi:

Re: Jak działa pompa ciepła?

#22

Post napisał: Pati » 11 cze 2020, 12:57

Temperatura tej zimy była u nas do -12 ° C. Grzałki nie włączały się ( bo ich nie posiadam - grzałki to w moim przypadku opcja ).
Pompa ma 16 kW 3 fazy. Przy -25 ° C ,według tabelki ( gdy woda CO ma 40 ° C) daje max 9,5kW . Z moich obserwacji wynika, że przy -10 ° C dom potrzebuje około 8 kW ciepła więc jest nie najgorzej . W razie problemu piec kopciuch jest w dalszym ciągu pełnosprawny.
Tylko opału brak :?

Re: Jak działa pompa ciepła?

#23

Post napisał: nanab » 11 cze 2020, 18:39

Na nagłe nierealne zmiany klimatu (np. pojawienie się śniegu w polsce) obok butli lpg11kg która na co dzień jest używana do kuchenki trzyma się promiennik za kilka dych. jak nagle zmieni się klimat to włączasz taki raz dziennie na chwilę. Nawet jakby była zima stulecia to zużyjesz na nią może pół butli za 25zł. Promiennik grzeje ściany i powietrze w domu, powietrze wylatując przelatuje przez jednostkę zewnętrzną która dzięki temu nie potrzebuje żadnych dodatkowych grzałek.
Dodatkowo powietrze do domu można czerpać przez zrobiony za kilka stów wymiennik gruntowy(żwirowy) co nie tylko zapewni odpowiednią wilgotność ale jeszcze obniży zużycie energii na ogrzewanie.

Re: Jak działa pompa ciepła?

#24

Post napisał: Pati » 18 sie 2020, 09:09

Może ktoś z kolegów napisze jak działają pompy ciepła zamontowane na obrabiarkach CNC.
Może ktoś miał z nimi jakieś przygody lub problemy ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”