Jak działa pompa ciepła?

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Jak działa pompa ciepła?

#1

Post napisał: Redakcja » 24 lut 2016, 16:05

Obrazek
Od stuleci człowiek ogrzewa się dzięki surowcom naturalnym takim jak węgiel, drewno i gaz. Wykorzystuje naturalne zasoby cieplne, które w nadmiarze są dla środowiska szkodliwe. Szukając nowych ekologicznych rozwiązań pozwalających uzyskać energię trafiamy na wykorzystanie promieni słonecznych, czy wiatru. Ale żadne z nich nie daje trwałych regularnych rezultatów całorocznych. Natomiast pompa ciepła wykorzystuje ziemię, wodę i powietrze w sposób niezwykle efektywny dając stałą energię, którą można wykorzystać na wiele sposobów.

Co to jest pompa ciepła?
Maszyna cieplna to jedno z określeń pompy ciepła, która tak naprawdę jest urządzeniem wykorzystującym proces wymiany temperatur. Taka wymiana może zostać wykorzystana na przykład w ogrzewaniu mieszkania co jest najbardziej popularną opcją. Cały proces jest jednym z najbardziej ekologicznych i niezagrażających przyrodzie. Chcąc uniezależnić się od węgla kamiennego, gazu LPG lub ogrzewania elektronicznego warto rozważyć montaż instalacji pompy ciepła. Obejmuje instalację wewnętrzną przypominającą duży piecyk gazowy oraz infrastrukturę zewnętrzną umieszczoną na dworze. Odmian urządzenia jest kilka a każde z nich dotyczy nieco innego źródła ciepła. Wybrać można między innymi źródła takie jak glikol/woda, powietrze/woda lub woda/woda. Określa to dwa miejsca w których następuje wymiana temperatur.

Zasada działania pompy ciepła
Mówi się, że pompa ciepła jest odnawialnym źródłem energii. Bierze się to z prostej matematyki, w której widzimy, że na pobrane 2-4 jednostki energii pompa zużywa jedną. Gdy urządzenie zużywa dużo mniej energii niż oddaje można powiedzieć, że jest niezwykle oszczędne i ekologiczne. Jak to się dzieje, że więcej energii zostaje pobrane? Właściwie to zostaje wymienione z niższą temperaturą. Wyższa temperatura pobrana na przykład z gruntu bądź powietrza zostaje umieszczona w kompresorze, gdzie następnie trafia do skraplacza. Energia zostaje przekazana do jednego z wybranych przez nas miejsc. Może to być kaloryfer lub bojler. Niższa temperatura zostaje oddana do otoczenia w sposób naturalny i nieinwazyjny. Umieszczona głęboko w ziemi część pompy do pozyskiwania energii ma stałe źródło dodatniej temperatury nawet w czasie wysokich mrozów zimą. Jeszcze skuteczniejsze jest pozyskiwanie ciepła z wód gruntowych, które wymagają wydrążenia dwóch studni. Niezależnie od wybranej metody korzyści zawsze są po naszej stronie.Tagi:

#2

Post napisał: RomanJ4 » 24 lut 2016, 22:16

Odwrotnie jak lodówka.
pozdrawiam,
Roman

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”