Jak działa pompa ciepła?

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Re: Jak działa pompa ciepła?

#21

Post napisał: RomanJ4 » 10 cze 2020, 10:51

No to doszliśmy do konsensusu, czemu mam nie rozumieć tego co masz na myśli, opisałem tylko swój przypadek, a z dużym prawdopodobieństwem można mniemać, że podobne koszty musieli ponosić też inni użytkownicy tego rodzaju ogrzewania (o ile nie przerzucili się szybciutko na inne tańsze choć kopcące z reguły źródła), więc moja sarkastyczna uwaga o "dbaniu o środowisko" przez nasze kochane państwo jest jak najbardziej uzasadniona, i dotyczy z pewnością nie tylko jakiejś małej grupki "krezusów" którym "zachciało się" oleju.. Bo kto da głowę, że w przyszłości nie uszczęśliwią też użytkowników ekogroszku czy innych paliw stałych, tak jak już mieszkańców Krakowa.. Obrazek)
I tyle..
Każda inwestycja jest dobra, pod warunkiem, że cieszy inwestora.
I to chyba to co najważniejsze w tym wszystkim... :D

Dodane 6 minuty 6 sekundy:
Pati pisze:posiadam pompę ciepła powietrze-woda

Co prawda zima była długa ale dość ciepła, i może przy tych zmianach klimatu tak będzie nadal, ale czy nie bałeś się, że będzie "chodzić na grzałkach" jak temperatury spadną do -18÷20°C ?



Tagi:

Re: Jak działa pompa ciepła?

#22

Post napisał: Pati » 11 cze 2020, 12:57

Temperatura tej zimy była u nas do -12 ° C. Grzałki nie włączały się ( bo ich nie posiadam - grzałki to w moim przypadku opcja ).
Pompa ma 16 kW 3 fazy. Przy -25 ° C ,według tabelki ( gdy woda CO ma 40 ° C) daje max 9,5kW . Z moich obserwacji wynika, że przy -10 ° C dom potrzebuje około 8 kW ciepła więc jest nie najgorzej . W razie problemu piec kopciuch jest w dalszym ciągu pełnosprawny.
Tylko opału brak :?

Re: Jak działa pompa ciepła?

#23

Post napisał: nanab » 11 cze 2020, 18:39

Na nagłe nierealne zmiany klimatu (np. pojawienie się śniegu w polsce) obok butli lpg11kg która na co dzień jest używana do kuchenki trzyma się promiennik za kilka dych. jak nagle zmieni się klimat to włączasz taki raz dziennie na chwilę. Nawet jakby była zima stulecia to zużyjesz na nią może pół butli za 25zł. Promiennik grzeje ściany i powietrze w domu, powietrze wylatując przelatuje przez jednostkę zewnętrzną która dzięki temu nie potrzebuje żadnych dodatkowych grzałek.
Dodatkowo powietrze do domu można czerpać przez zrobiony za kilka stów wymiennik gruntowy(żwirowy) co nie tylko zapewni odpowiednią wilgotność ale jeszcze obniży zużycie energii na ogrzewanie.

Re: Jak działa pompa ciepła?

#24

Post napisał: Pati » 18 sie 2020, 09:09

Może ktoś z kolegów napisze jak działają pompy ciepła zamontowane na obrabiarkach CNC.
Może ktoś miał z nimi jakieś przygody lub problemy ?

Re: Jak działa pompa ciepła?

#25

Post napisał: upanie » 28 wrz 2020, 12:11

Matko Bosko Częstochowsko :) @@RomanJ4 serio tyle płaciłeś za ogrzewanie?
Ja mam dom 162m2, rodzina 2+2, 22 stopnie w domu, okna stare (dołem drzwi widać światło zewnętrzne :D ), Mogę wyliczać i wyliczać nieeneorgoszczędność mojego domu.
Mam kocioł kondensacyjny na gaz z sieci od 8-miu lat a wcześniej miałem starego dwufunkcyjnego.
Rachunek w najgorsze mrozy jakie były przy kondensacyjnym to 1600PLN za dwa miesiące. Na starym piecu miałem 2 tysie za dwa miesiące jak było -30 celsjuszów (okolice lat 2007-2010 czy jakoś tak)
W sumie gaz za ogrzewanie, wodę, gotowanie wychodzi mnie maks. 6 klocków rocznie co i tak przeraża niektórych znajomych co mają sporo niższe rachunki. Ale 16 klocków rocznie? To nie wiem ile stopni masz w domu.
Kompletnie się nie znam ale z tego co słyszałem to olej powinien być tańszy od gazu. Inaczej po cholerę go zakładać?
A obsługi instalacji gazowej nie ma żadnej. No owszem przegląd raz do roku (ok. 300PLN)
Po 7-miu latach wymieniona została jakaś sonda za 120PLNów.
Dwa razy do roku tylko zmieniam pozycję jednego przełącznika. Ale w sumie to i tego nie muszę robić bo sterownik jest na tyle niegłupi żeby wiedzieć, że nie ma sensu grzać w lato :)
czilałt...

Re: Jak działa pompa ciepła?

#26

Post napisał: RomanJ4 » 28 wrz 2020, 20:38

upanie pisze:Matko Bosko Częstochowsko :) @@RomanJ4 serio tyle płaciłeś za ogrzewanie?


Tak, powinno być, ale jak zakładałem "olej" w bodaj 2006, to litr był coś po 0,60PLN, ale jak dzięki pazerności naszego miłującego ekologię państwa doszło do (w szczycie 2010-2012) nawet ponad 4,6 PLN to się wk...
https://biznes.gazetaprawna.pl/galerie/ ... -gore.html
Obrazek
(a to hurt...)
https://www.ogrzewamy.pl/paliwo/olej-opalowy
Obrazek
Kompletnie się nie znam ale z tego co słyszałem to olej powinien być tańszy od gazu.
U mnie nie ma ziemnego, a propan jeszcze drożej wychodził od oleju(UDT, itd...)..
Jak widać po powyższym "niegospodarne rozporządzanie mieniem" nie wynikało raczej z mojej(i tysięcy innych zrobionych w konia użytkowników) głupoty, a z nieposkromionego fiskalizmu państwa. Zresztą, popatrz co zrobiono z gazem do samochodów (nie mówiąc o jego jakości - vide audycja red. Weissa), a byliśmy pod tym względem najbardziej "ugazowionym" krajem w Europie...."proekologiczna gospodarka"... sic!
A kto wie, czy do tak obecnie rozkręcającej się jak niegdyś olej voltaiki też się z budżetowej rozpaczy nie przyssą.
Obym tylko nie był czarnym prorokiem...
pozdrawiam,
Roman

Re: Jak działa pompa ciepła?

#27

Post napisał: emsc » 06 paź 2020, 00:38

Płacąc tyle za ogrzewanie, może powinieneś zacząć od poważnego zastanowienia, którędy ci ucieka ciepło z domu?
To jest grzech podstawowy - zaniedbania. Zakładając że nie masz przeszklonych ścian w salonie a dom nie stoi na wygwizdowie, jestem pewien że masz w budynku straty które można usunąć. Do są liczne drobiazgi które składają się na potężne straty, sięgające dziesiątek i setek procent. Można całymi stronami wymieniać. Kamera termowizyjna w dłoń i do dzieła.
Naprawienie wad budowlanych (bo to są wady) jakościowymi surowcami, to jest dopiero prawdziwie opłacalna inwestycja. I nie wymaga dalszych konserwacji. Bo dowolna instalacja c.o. po średnio 15 latach wymaga wymiany lub generalnego remontu jednostki grzewczej a często także części rur, pomp. Tak samo jak z instalacji fotowoltaicznej prawdopodobnie zostaną wióry zanim się zwróci (skorodują złącza, padnie falownik, spadnie sprawność samych paneli, kilka się całkiem zepsuje).

Re: Jak działa pompa ciepła?

#28

Post napisał: nanab » 06 paź 2020, 15:15

Patrząc na koszty za ogrzewanie to z izolacją jest wszystko ok, tylko kaloryfery są zamontowane na zewnątrz zamiast w środku xd

Re: Jak działa pompa ciepła?

#29

Post napisał: WZÓR » 06 paź 2020, 15:59

emsc pisze:
06 paź 2020, 00:38
Płacąc tyle za ogrzewanie, może powinieneś zacząć od poważnego zastanowienia, którędy ci ucieka ciepło z domu?
To jest grzech podstawowy - zaniedbania. Zakładając że nie masz przeszklonych ścian w salonie a dom nie stoi na wygwizdowie, jestem pewien że masz w budynku straty które można usunąć. Do są liczne drobiazgi które składają się na potężne straty, sięgające dziesiątek i setek procent. Można całymi stronami wymieniać. Kamera termowizyjna w dłoń i do dzieła.
Naprawienie wad budowlanych (bo to są wady) jakościowymi surowcami, to jest dopiero prawdziwie opłacalna inwestycja. I nie wymaga dalszych konserwacji. ....
Czy każdy dom musi być pasywny ?
..... , chyba , że w termosie lubisz siedzieć.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Re: Jak działa pompa ciepła?

#30

Post napisał: upanie » 06 paź 2020, 18:17

Dlaczego od razu skrajność? Pasywny pasywnym ale jak ciepło spierdziela dziurami to chyba nie jest dobrze.
Mój dom na pewno nie jest pasywny a rzekłbym nawet, że jest aktywny :D Dlatego jutro i pojutrze będę miał wymieniane wszystkie okna i drzwi zewnętrzne.
Jak wiatr wiał to firanki się ruszały. Zimą to jakaś tragedia była. Mam nadzieję, że teraz nie będzie.
W takich warunkach za ogrzewanie płaci się nie potrzebnie duże kwoty. Liczę na to, że na rachunku za gaz zauważę różnicę ale też nie tylko o to chodzi a i o komfort.
czilałt...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”