Tokarka czeska SN20A

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Majsterkowicz2018
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 07 lut 2018, 19:57

Re: Tokarka czeska SN20A

#151

Post napisał: Majsterkowicz2018 » 07 lut 2018, 20:17

Witam Kolegów. Nabyłem dziś taką maszynę i nie mogę uruchomić przesuwu dłużnego i poprzecznego w niej. Jak byliśmy u sprzedającego obejrzeć wszystko działało bez problemu. Dzwoniłem do niego i powiedział jak ustawić dźwignie ale dalej nic. Koła trybowe 4szt pod deklem po prawej stronie się kręcą ale nie ciągnie śruby, się nie kręcą. Jak kręcę za śruby ręką i na suporcie włączę dźwignie, suport się przesuwa jak i imak. Czyli przekładnia suportu ok. Ale jak kręcę śrubą przesuwu poprzecznego czy wzdłużnego to te koła pod deklem delikatnie widać jak by chciały się kręcić ale tylko wtedy jak nie ma większego oporu na kołach, jak tylko złapię ręką to koła stoją. Ta małą dźwignia zaznaczoną na rysunku przełączałem i nic się nie dzieję. Co mogło się stać i jak to można by było zrobić?

Dodane 3 minuty 10 sekundy:
Witam Kolegów. Nabyłem dziś taką maszynę i nie mogę uruchomić przesuwu dłużnego i poprzecznego w niej. Jak byliśmy u sprzedającego obejrzeć wszystko działało bez problemu. Dzwoniłem do niego i powiedział jak ustawić dźwignie ale dalej nic. Koła trybowe 4szt pod deklem po prawej stronie się kręcą ale nie ciągnie śruby, się nie kręcą. Jak kręcę za śruby ręką i na suporcie włączę dźwignie, suport się przesuwa jak i imak. Czyli przekładnia suportu ok. Ale jak kręcę śrubą przesuwu poprzecznego czy wzdłużnego to te koła pod deklem delikatnie widać jak by chciały się kręcić ale tylko wtedy jak nie ma większego oporu na kołach, jak tylko złapię ręką to koła stoją. Ta małą dźwignia zaznaczoną na rysunku przełączałem i nic się nie dzieję. Co mogło się stać i jak to można by było zrobić? ObrazekTagi:


Autor tematu
ak47
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 57
Posty: 657
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Tokarka czeska SN20A

#152

Post napisał: ak47 » 13 lut 2018, 21:18

na froncie skrzyni supportowej masz takie spore pokrętło ? wkręć je do końca. Ono załącza przeniesienie napędu z wałków na support.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”