Znaleziono 10 wyników

autor: skawikk
14 lut 2013, 20:12
Forum: Drukarki 3D, RepRap
Temat: Extruder
Odpowiedzi: 97
Odsłony: 28859

Hej,

Ze zbioru zakładek;)

Jeśli idzie o druk wielkogabarytowy:
LINK
tzn większy niż np 20x20x20.

Dalej, porównanie PLA i ABS jako materiału do drukowania, skąpe bo skąpe, ale zwięzłe.
LINK

I połączenie frezarki cnc i drukarki.
LINK

LINK3

M.
autor: skawikk
12 lut 2013, 20:32
Forum: Drukarki 3D, RepRap
Temat: Extruder
Odpowiedzi: 97
Odsłony: 28859

Fakt. Ale dalej powtarzam, że wiedzy na temat druku 3D nie znajdziesz skondensowanej nigdzie. Albo wychwycisz coś z szumu różnych informacji, albo nie.
autor: skawikk
11 lut 2013, 23:52
Forum: Drukarki 3D, RepRap
Temat: Extruder
Odpowiedzi: 97
Odsłony: 28859

Nie mówię, że jest dokładniejszy.

Ale spróbuj z drukiem, gdzie będziesz miał dyszkę 0.4mm, filament różnej jakości, nie klejący się wydruk, nie pasujące kroki extrudera pomimo idealnego wzoru i wyliczenia, różnice w temperaturach topnienia sięgające kilku st a blokujące dysze, problemy z podwijaniem, skurczem materiału, odklejaniem, zahaczaniem dyszy, doborem temperatury do danej partii filamentu, a nawet różnicach w średnicy... Teraz każde z każdym połącz tworząc mapkę możliwych awarii. Dalej wymieniać?

Druk 3D jest trudniejszy niż frezowanie CNC. Dlaczego? Bo druk 3D nie ma ŻADNEGO supportu ze strony producentów drukarek, bo tych producentów jest niewielu. Opracowań nie ma. Szkół nie ma. Wiedzę którą zdobędziesz w praktyce to wykorzystasz. Nie znajdziesz książki na ten temat. Tyle. Ideą druku 3D na drukarkach typu reprap jest nisko kosztowa budowa, a to powoduje wymienione problemy. Niewielu jest w Polsce takich, którzy to ogarnęli i radzą sobie z każdym problemem, ale ciągle nie z każdym szybko i łatwo.

M.
autor: skawikk
11 lut 2013, 18:56
Forum: Drukarki 3D, RepRap
Temat: Extruder
Odpowiedzi: 97
Odsłony: 28859

Oj, przy 48V nie będziesz potrzebował takiego ampreażu;P Najwięcej zjada grzanie. Robi się na 12 i 24V grzałki, bo w razie awarii takie napięcia są bezpieczne dla człowieka. Ale są i grzałki na 230V;)

Elektroniki reprapowskie wszystkie opierają się na tych samych driverach, A4988, które działają od 8 do 35V. Dalej, elektroniki składają się zasadniczo z dwóch części (takie małe kłamstwo, ale całkiem nieźle opisujące prawdę), tzn z logiki i części wykonawczej. Np. zestaw RAMPS to tak naprawdę płyta Arduino Mega 2560 i na to nakładka - shield - RAMPS, na który zakłada się drivery, na którym są polutowane mosfety. Polecam lekturę wiki reprapa.

Co do prędkości: a jaką macie precyzję przy tych prędkościach?;) Tyle nie wyciągniecie, rekordziści drukują przy 120mm/s. Przy szybszych, a często też przy nawet 60mm/s w trakcie drukowania, z powodu skurczu materiału, głowica haczy o wydruk i go odrywa. Druk jest trudniejszy niż frezowanie CNC;)

M.
autor: skawikk
11 lut 2013, 00:39
Forum: Drukarki 3D, RepRap
Temat: Extruder
Odpowiedzi: 97
Odsłony: 28859

Hej,

Co do elektroniki i jej zasilania:
najlepiej by było, żeby zasilacz miał z 25A na 12V.

Liczmy tak: stół podgrzewany to jakieś 12A w wersji standardowej. do tego silniki, 5x2A i z 6-8A na grzanie extrudera. Oczywiście nie wszystko naraz działa:) Dlatego działają często zasilacze mniejsze. Tak to mniej więcej wygląda w wersji książkowej, zawsze jednak coś jest inaczej. Silniki przeważnie mają mniejszy prąd niż 2A.

Z przerobieniem frezarki na drukarkę 3D nie powinniście mieć problemów, ale.... Prędkości na reprapach jakie się uzyskuje to standardowo 60mm/s drukowania i do 250mm/s ruchu jałowego. A niektórzy i więcej;) Dużo więcej.

M.
autor: skawikk
05 lut 2013, 21:02
Forum: Drukarki 3D, RepRap
Temat: Extruder
Odpowiedzi: 97
Odsłony: 28859

Śrubę masz super;) Serio, pełna profeska!:D Ja mam ponacinaną dremelem, i dużo brzydszą. Robisz drukarkę pod publiczkę, nie ma co.

Co do zasilacza: zależy od elektroniki, wszystkie możesz zasilać z jednego zasilacza, odpowiednio mocnego, a niektóre możesz z oddzielnych na grzanie i na silniki. Zależy od wybranej elektroniki.

M.
autor: skawikk
04 lut 2013, 21:59
Forum: Drukarki 3D, RepRap
Temat: Extruder
Odpowiedzi: 97
Odsłony: 28859

Już kilka (!) razy pisałem o tym kogo mam zastrzelić za plany Twojej drukarki, JaFuzz;) No weeeeź... Zakochałem się w Niej! Za plany, części, cooookolwiek....;/ No prezent na walentynki... No albo chociaż powiedz, że nie, lepsza gorzka prawda niż smętna nadzieja;)

Co do extrudera Wadea, sam go używam;) ale są lepsze. Ze sklejką macie ten problem, że zębatki musze mieć proste zęby, a w Wade chodzą jodełki. Dużo cichsze;)

Kak, jeśli masz pytania to wal, pomogę w czym będę mógł, w czym nie będę mógł podam kontakt do kompetentnych. Najlepiej pytaj na forum, wtedy pytania i odpowiedzi zostaną do potomności.

M.
autor: skawikk
03 lut 2013, 02:32
Forum: Drukarki 3D, RepRap
Temat: Extruder
Odpowiedzi: 97
Odsłony: 28859

Zębatki powinny wytrzymać;) ale masz zębatki na pasek T5, lepszy jednak i dokładniejszy jest HTD3M.

Wiesz, ja kupiłem kilogram śrub w żelaznym zwykłym... I są świetne;) Byle je odpowiednio naciąć. Są różne patenty, ja najpierw nacinam rowek, wkręcając śrubę w wiertarkę zwykłą i trzymając Dremelka, potem nacinam ząbki. Wychodzi prosta i mocna śruba.

A swoją drogą, extruder Wadea nie jest już tym najlepszym i najbardziej Profi;) Są mocniejsze, lepsze, łatwiejsze w obsłudze i silniejsze.

M.
autor: skawikk
02 lut 2013, 20:13
Forum: Drukarki 3D, RepRap
Temat: Extruder
Odpowiedzi: 97
Odsłony: 28859

muszę powiedzieć, że zajefajnie wygląda Twój extruder;D Robisz więcej rzeczy w sklejce? Wycinasz może dla innych na zamówienie?

Co do ram i sposobów montażu... W sumie możesz zrobić co zechcesz;) Tylko tylko, że jak dasz 20tki to nie wykorzystasz części drukowanych z mendela90. i nic więcej;) sklejka będzie dużo lepsza, dużo wytrzymalsza. Ale też drożej wyjdzie budowa.

Śrubę kup najzwyklejszą 8mm x 60, niby wzmacnianą, ale zwykłe też dają radę. Byle miała część bez gwintu. I natnij ją dremelkiem, tak jak tu:
hobbed bolt

Da się to zrobić dużo ładniej;) jak będę miał aparat może jutro to zrobię zdjęcia swojej i umieszczę.

M.
autor: skawikk
02 lut 2013, 16:48
Forum: Drukarki 3D, RepRap
Temat: Extruder
Odpowiedzi: 97
Odsłony: 28859

Pionowe prowadnice w osi Z nie wejdą Ci 20tki, mam 12tkji i to jest maks co wejdzie do xendów z ramy Mendela90 (sam mam taką Mendę;)).

Śruby które mam wszystkie mają 8mm, w łożyska pasują tak jak powinny. Skąd masz tę śrubę? Podmień ją na jakąkolwiek inną.

Wróć do „Extruder”