ciekawy...Armstec pisze:taki metal " Timascus " tutaj nie ma żadnych farbek tak wygloda goly metal
A ciekawe jak zachowuje się w obróbce..
Wróć do „BASS POLSKA 300 - parę spraw na początek”
A miałem nawet taki podesłać, ale myślałem, że ma służyć do toczenia pierścieni z metalu, a wtedy docisk mógłby się okazać za mały,bh91 pisze:Są to dwa bloczki metalowe, pomiędzy nimi "rurka" z gumy.
generalnie ważne są wymiary pryzm prowadzących szczękę i podziałka spirali (wym B,D,E,h)jan-stan pisze:Mam uchwyt Putm 100 ale tylko ze szczękami zewnętrznymi, chciałbym dokupić wewnętrzne. Znalazłem firmę która reklamuje szczęki między innymi tak, że pasują do wszystkich polskich uchwytów.
Sposobów jest wiele, jeden z prostszych..jan-stan pisze:Czy jest na jakiś prosty sposób ?
np na trzpieniu stałym lub rozprężnymjan-stan pisze:ciekawi mnie jak toczą ( na przykład zegarmistrze ) cienkie pierścionki ( np śred zew=40 mm a grubość ścianki 1 mm ).
Sprawa jest prozaicznajan-stan pisze:Proszę o poradę, który i z jakich powodów byłby lepszy.
Do małych tokarek i na początek, lutowane (tańsze niż składaki) też wystarczą. A czasem dają lepszą powierzchnię.jan-stan pisze:Noże jakie używam to zwykłe lutowane i takie jak ze zdjęcia ( z płytką ).
To mankament serwera forum, już nie raz była o tym mowa, ale jak widać dalej to szwankuje. Trzeba próbować dalej..jan-stan pisze:No i nowy problem, zamiast zdjęcia z nożami jest ALT, a niby wybrał zdjęcie z katalogu.
I prawidłowo, rozpatrując kąt przystawienia Kr60° i Kr120° jako boki CA i CB trójkąta równoramiennego, zauważysz, że wysokość h która będzie głębokością skrawania ap prostopadłą do osi toczenia DC, jest dla obu kątów jednakowa, bo obie Kr są do niej symetryczne.jan-stan pisze: Analizując tabele z wartościami kąta przystawienia zauważyłem, że ta sama głębokość skrawania jest przypisana do dwóch różnych kątów, np 120 stop i 60 stop.
Tak, ale tylko w zakresie od 0° do 90°, bo zwiększając kąt dalej, od 90° do 180° zmniejszamy składową osiową Ff na rzecz składowej promieniowej Fp, tylko o przeciwnym wektorze("wciąga" nóż)jan-stan pisze:2. Zwiększając kąt przystawienia zwiększamy wartość siły osiowej
Dla nas praktycznie tak, bo nie odpycha noża od osi toczenia powiększając nam średnicę detalu (albo zmniejszając przy "wciąganiu"), co najczęściej jest dla nas bardziej niekorzystne niż na długości.jan-stan pisze:Czy jest ona mniej "niebezpieczna" od promieniowej ?
Poszukam.jan-stan pisze:3. Próbowałem znaleźć oznaczenie zalecanej płytki ( ta z rowkiem wiórowym i bez fazki ) ale nie znalazłem.
Może mieć, zazwyczaj wytaczaki są bardziej wiotkie (bo np cieńsze, lub dłużej wystawione z imaka) od krępych noży do toczenia zewnętrznego, wiec się bardziej dają odepchnąć.jan-stan pisze:Wracając do moich doświadczeń z toczenia to wydaje mi się, że to odpychanie było tylko przy toczeniu wewnętrznym ( przetaczanie otworu na większy, z 34 na 36 ). Czy to ma jakieś uzasadnienie czy też, to tylko subiektywne odczucie.
symbole trzeba wklejać jak rysunki(jeśli mają w linku rozszerzenie .jpg, .JPEG, .gif, itd, jak rysunek), klikając przycisk IMG i wstawiając w pojawiające się pole link do nich.P.S. Nadal próby wklejenia symboli technicznych i ikon emocji powoduje wklejenie nazwałbym to ścieżek dostępu a nie odpowiednich symboli. Na innych forach lepiej mi to idzie. Ciekawe co źle robię ?
No cóż, na maszynie tej wielkości, sztywności, masie, i mocy napędu trudno przybierać po wiecej niż milimetrze, ale można na tyle zoptymalizować warunki skrawania, że uzyskamy możliwie najlepsze jego dla niej parametry.jan-stan pisze:Faktycznie, za dużo to nie można zdjąć materiału ale to problem dla zdjęcia paru centymetrów.
To może być spowodowane różnymi przyczynami, a szkoda że kolega nie zrobił zdjęć/ia w czasie obróbki (lub przed), można by wiele wywnioskować. zwłaszcza z typu zastosowanego noża.jan-stan pisze:Zauważyłem, że przy mocniejszym wejściu w materiał ( stalowy ) nóż ździebko odchodzi od materiału. Luzów w poszczególnych podzespołach nie ma