Prawda - istnieje takie ryzyko.piotr_olbrysz pisze:Mam pytanie czy LM324 nie ma tendencji do oscylacji gdy na jego wyjściu wiszą jakieś nF?
Akurat ta częśc jest kopią projektu referencyjnego Microchip'a, tyle że tam używali 2x MCP6024. Ja wymieniłem jeden na dużo tańszy ( 10x) LM324. Może się okazać że nie da się tak zrobić i trzeba będzie wziąć 2x MCP6024, choć pewnie taniej byłoby dodać niewielką rezystancję szeregową ( 1..3R) - tak robię przy kondensatorach MLCC używanych na wyjściu stabilizatorów liniowych ( które przy kondesatorach o niskim ESR potrafią wpaść w oscylacje).
Zresztą jak tak patrzę i sprawdzam notki LM324 - wyjście może mieć V-1.5V, więc i tak się nie nada do IREF. Muszę zmienić na rail-to-rail, albo zasilać z 5V