Tu akurat nie ma żadnego problemu.
Dokupujesz płytkę PWM->0/10V za całe 10 PLN, płytkę optoizolacji za drugie 10 PLN i podłączasz dowolny falownik.
Tu akurat nie ma żadnego problemu.
derag0n pisze:PikoCNC, widziałem, patrzyłem. 1250-1350 zł. Ufff, sporo, ale chociaż to jest już jakaś płytka, a nie cena za samą licencję. W ostateczności, na prawdę w ostateczności jak nie znajdzie nic tańszego, ale przyzwoicie działającego.
Miało być małe urządzenie do mieszkania w bloku. Rzeczywistość pokazała, że obróbka ani nie jest czysta, ani cicha, ani szybka. A do tego dochodzi jeszcze jeden, chyba najważniejszy czynnik domowy - .. żona
Nie napisałeś jaki laser. 60...80 W to już spora moc, i nie wiadomo czy chodzi Ci o półprzewodnikowy (niebieski, gdzie moc 60 W to raczej elektryczna a nie optyczna) czy o CO2 (gdzie 60 W to moc optyczna).derag0n pisze: ↑27 sty 2025, 11:39Podłączenie lasera chyba sobie daruję, lepszym sposobem chyba byłoby zrobić osobną skrzynkę ze sterowaniem, nawet z tym MKSem czy Arduino na stepstickach i przewody od silników krokowych i krańcówek po prostu zrobić na złączach pinowych i ręcznie przepinać. Zabawa w przełączniki I-0-II raczej wprowadziłyby niepotrzebne zakłócenia.
Arduino to dzisiaj kiepski pomysł, polecam Makerbase DLC32. Można wgrać FluidNC i mieć dużo większe możliwości.
Jeśli myślisz o enkoderze w silniku, to w kwestii koszenia bramy nic szczególnego się tutaj nie zmienia.