Drukarka 3D dla mechatronika

Dyskusje dotyczące druku i drukarek 3D

Bolek89
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 60
Rejestracja: 18 lut 2023, 15:53

Re: Drukarka 3D dla mechatronika

#31

Post napisał: Bolek89 » 01 mar 2023, 14:45

Avalyah pisze:
01 mar 2023, 09:48
Bolek89 pisze:lub zalejesz go żywicą co bardziej prawdopodobne

W nowszych drukarkach jest folia ochronna na ekranie.
To ciekawe. Nie słyszałem o tym. Sam chciałem sobie założyć folie typu kuchennego 12 mikronów, ale stwierdziłem że będzie to miało negatywny wpływ na rozdzielczość druku. Jaka gruba jest ta folia i jak się to nazywa po angielsku? Chętnie bym sobie dokupił jeśli ma parę mikronów grubości.




Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2351
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Drukarka 3D dla mechatronika

#32

Post napisał: Avalyah » 01 mar 2023, 15:34

Bolek89 pisze:Chętnie bym sobie dokupił jeśli ma parę mikronów grubości.

Nie wiem, ile ma grubości, ale to oficjalny produkt anycubica. Możesz kupić na przykład tutaj - https://www.3djake.pl/drukarka-3d-i-akc ... -ekran-lcd tylko widzę dopiero w kwietniu będą. W mojej drukarce był już zainstalowany od nowości.


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1913
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Drukarka 3D dla mechatronika

#33

Post napisał: szopenn » 01 mar 2023, 16:34

Nie śledze tego na bieżaco, ender 6 miał corexy i spore prędkości wydruku, nie wiem zaś - bo najprawdopodbniej był tam wciąż marlin - to czy w nowszej wersji z takimi funkcjami jak ma klipper. Mówiłem poczytaj bo to też jak kupować to fajnie to mieć.

Awatar użytkownika

Autor tematu
PawełLewczuk
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 17
Posty: 30
Rejestracja: 17 lut 2021, 19:18

Re: Drukarka 3D dla mechatronika

#34

Post napisał: PawełLewczuk » 01 mar 2023, 19:04

Ja w tym nie siedzę w ogóle. I właśnie chodzi mi o to żeby kupić coś takiego żeby bez wielkiego dłubania coś wydrukować


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1913
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Drukarka 3D dla mechatronika

#35

Post napisał: szopenn » 01 mar 2023, 21:04

niestety musisz trochę pośledzić, poczytaj po prostu o tym, i zastanów się czy to co oferuje klipper będzie w przypadku twoich druków potrzebne - pressure advance itp. Jeśli tak zorientuj się czy są jakieś na gotowo drukarki z takimi rozwiązaniami - wiem że marlin nadgania - nie śledzę tego aż tak bo mam stare drukarki które robią mi robotę. Od momentu kupna mojej drukarki było już chyba 6 nowych enderów i nie powiedziałbym już dziś, że są one "obsługowe". Patrzę na rynek, oglądam filmy z unboxingu tej czy tamtej drukarki i nikogo już nie dziwi, że wrzuca kostke czy benchy i wydruk jest perfekt nawet na okrojonym slicerze dołączonym z drukarką gdzie połowa opcji jest wycięta.

Dlatego chyba trzeba podejść - raczej z dozą pewności, że jeśli nie zejdziesz niżej niż pułap takiego endera s1 pro, to nie ważne co to będzie, to będzie to drukować, podesłałem ci druk z endera bodajze na pla lotniczym - to trudny druk i perfect. Tylko warto jednak poczytać, bo o ile ABL ma już każda drukarka, to nowością potrafi być klipper, jego funkcje, czy np płyta główna która w przypadku wymiany silnika krokowego da ci możliwość zmiany napięcia softwarowo a wręcz z menu drukarki.

Musisz się w to wbić.

Awatar użytkownika

Autor tematu
PawełLewczuk
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 17
Posty: 30
Rejestracja: 17 lut 2021, 19:18

Re: Drukarka 3D dla mechatronika

#36

Post napisał: PawełLewczuk » 02 mar 2023, 09:01

Poczytałem o tym klipper ze i znalazłem taką drukarkę
https://biqu.equipment/collections/3d-p ... 8064762978
Co myślicie?


Bolek89
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 60
Rejestracja: 18 lut 2023, 15:53

Re: Drukarka 3D dla mechatronika

#37

Post napisał: Bolek89 » 02 mar 2023, 09:29

Avalyah pisze:
01 mar 2023, 15:34
Bolek89 pisze:Chętnie bym sobie dokupił jeśli ma parę mikronów grubości.

Nie wiem, ile ma grubości, ale to oficjalny produkt anycubica. Możesz kupić na przykład tutaj - https://www.3djake.pl/drukarka-3d-i-akc ... -ekran-lcd tylko widzę dopiero w kwietniu będą. W mojej drukarce był już zainstalowany od nowości.
Ciekawe, jak będzie dostępne to może ktoś kupi i zmierzy. Znając grubość będzie można znaleźć tańszą alternatywę.
PawełLewczuk pisze:
01 mar 2023, 19:04
Ja w tym nie siedzę w ogóle. I właśnie chodzi mi o to żeby kupić coś takiego żeby bez wielkiego dłubania coś wydrukować
Ja miałem takie samo podejście na początku. A może wiesz z jakich plastików będziesz drukował? Bo jeśli odpada TPU to jest cała masa drukarek z ekstruderem bowdena. Są corexy które drukują dużo szybciej itd.

Co do dłubania w ogóle, ja kupiłem swoją prusę jako kit. Był cały dzień składania, ale dzięki temu poznałem dobrze drukarkę.

Oryginalnie, Prusa założył swoją firmę po to by zrobić drukarkę open source i umożliwiająca (prawie) pewny sukces w druku początkującym. Niestety, przez to że są produkowane w Europie cena jest jaka jest.

Jakbym kupował dziś to wybrałbym się na Aliexpress i poszukałbym drukarki, która ma te cechy na których mi zależy(wcześniej opisane) i jest dostępna z wysyłką z EU . Pewnie udałoby się znaleźć nie jedną w Twojej kategorii cenowej, ale to co przyjdzie należy traktować jako zestaw (kit) a nie gotowy produkt.

Pierwsza decyzja jaką ja bym podjął to : direct drive, czy bowden? Bo to diametralnie zmienia dostępne drukarki.

Druga decyzja pewnie : system ruchu: pręty stalowe i łożyska liniowe do nich, czy profile Alu i rolki, a może porządne prowadnice liniowe w stylu thk?

Kupilem jakiś czas temu w ten sposób mały routerek CNC na Aliexpress i jestem do dziś zadowolony.

Awatar użytkownika

Autor tematu
PawełLewczuk
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 17
Posty: 30
Rejestracja: 17 lut 2021, 19:18

Re: Drukarka 3D dla mechatronika

#38

Post napisał: PawełLewczuk » 02 mar 2023, 13:34

Im więcej szukam tym mniej wiem. Ja to chyba rzucę monetą


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1913
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Drukarka 3D dla mechatronika

#39

Post napisał: szopenn » 02 mar 2023, 17:35

kup sobie najlepszego endera na początek, jaki by nie był i tak będzie zawsze "gotowa baza" modyfikacji. Jak wyczujesz temat to i tak ją zostawisz na drugą drukarkę bo to wdzięczne maszyny i w sam raz na początek jeśli nie wiesz co masz kupić i kręci ci się w głowie. Pole robocze jak rozumiem pasuje Ci? To bierz.

Awatar użytkownika

Autor tematu
PawełLewczuk
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 17
Posty: 30
Rejestracja: 17 lut 2021, 19:18

Re: Drukarka 3D dla mechatronika

#40

Post napisał: PawełLewczuk » 02 mar 2023, 18:26

No dobra biorę endera. A kupował ktoś na geekbuying? Normalny sklep? Bo ceny mają niskie nac wszystko

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Drukarki 3D, RepRap”