pikocnc obsługa 4 osi / postprocesor problem

problem z konfiguracją 4 osi w pikocnc (postprocesor albo machine configuration)

Dyskusje na temat post procesorów.

Autor tematu
Kashima
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2020, 18:27

pikocnc obsługa 4 osi / postprocesor problem

#1

Post napisał: Kashima » 03 kwie 2022, 15:57

witam, od niedawna jestem nabywcą frezarki cnc postawionej na sterowniku PikoCNC
maszyna posiada już założoną 4 oś, w samej frezarce wszystko skonfigurowane i ustawione przez producenta,
jednakże postprocesor który mi przysłali nie miał ustawionej 4 osi, sam go przerobiłem wedle zaleceń na stronie autodeska
oraz ustawiłem w fusionie konfigurację maszyny.. chociaż wydaje mi się że dobrze, nie jestem tego pewien

program gcode ustawiony jak powinien, plik wrzucony na maszynę, i tu pojawia się problem... maszyna nie wykonuje poleceń prawidłowo (co widać nawet po gcode gdzie lata zetką w górę i dół) a ja nie wiem gdzie zawiniłem... poniżej wrzucam postprocesor, i kilka screenów jak to mam ustawione w autodesku
totalnie nie mogę tego ogarnąć i jej odpalić by działało wszystko jak powinno

*dodam tyle, że jak dla próby ustawiłem projekt na HAAS'a 4 osiowego, z jego postprocesorem, to wszystko działało jak powinno, więc mam pewność że mój projekt działa i jest ustawiony właściwie, więc problem jest tylko od strony machine configuration albo Postprocesor pikocnc
-maszyna to Advanced 2 polskiej marki
-projekt testowy to tylko sześciokąt, i do objazdu każda ściana pokolei
Załączniki
trtyrty.png
Screenshot_15.png
Screenshot_15.png (7.47 KiB) Przejrzano 1027 razy
Screenshot_17.png
Screenshot_18.png



Tagi:

Wróć do „Post Procesory”