Ploter frezujący na ramie z allegro

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Znaki
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 229
Rejestracja: 19 sty 2019, 15:54

Re: Ploter frezujący na ramie z allegro

#51

Post napisał: Znaki » 28 wrz 2021, 20:37

Malowanie po zmroku nadaje charakteru :P


Chętnie pomogę z mini lathe i toczeniem, modelami 3d w f360, odlewaniem epoxygranitu, frezowaniem CNC w podstawowym zakresie, skrobaniem, programowaniem i podłączaniem falowników liteon :)


Autor tematu
barbarzynca
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 27
Posty: 61
Rejestracja: 15 kwie 2021, 10:24
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Ploter frezujący na ramie z allegro

#52

Post napisał: barbarzynca » 02 paź 2021, 16:32

Prowadnice Y ustawione. Zacząłem jeszcze przed malowaniem od wytrasowania otworów do montażu prowadnic oraz ich baz bocznych, czyli szlifowanych listew. Najpierw wykorzystałem jedną listwę do wyznaczenia osi podstawy. Przymocowałem ją ściskami i manewrowałem dopóki nie była wystarczająco na środku. Płytę traserską ustawiłem prostopadle do baz prowadnic i równolegle do osi podstawy. W ten sposób mogłem wytrasować 4 równoległe linie. (Widoczne otwory są po poprzedniej próbie ich wyznaczenia inną metodą - rozjeżdżają się na 2mm na długości 500mm :oops:)
Obrazek Obrazek

Dalej punktowanie. Na równoległych liniach wyznaczyłem kreski co 60mm przy pomocy suwmiarki. Nie szczękami suwmiarki, tylko rysikiem. Potem posłużyłem się punktakiem optycznym do napunktowania miejsc do wiercenia.
Obrazek Obrazek

Potem to, co tygrysy lubią najbardziej, czyli wiercenie oraz ręczne gwintowanie: 34 otwory po 3 gwintowniki w każdym. Po tej akcji obiecałem sobie, że zainwestuję w gwintowniki spiralne... czego oczywiście jeszcze nie zrobiłem :roll:
Obrazek

Wreszcie finał. Już po malowaniu przykręciłem szlifowane listwy = bazy boczne i ustawiłem je równolegle względem siebie. Potem przykręciłem prowadnice. Podczas przykręcania dociskałem je do baz podpórką śrubową i aluminiowym bloczkiem, dzięki czemu się rozprostowały. Koniec końców odchyłka od prostoliniowości i równoległości jest rzędu +/- 0,02mm. Przynajmniej do pierwszej kraksy :) Ogólnie jak na najtańsze chińskie prowadnice całkiem nieźle.
Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”