Stół z desek jesionowych olejowanych, dostarczony ok. 2 miesiące temu -pęka

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

grekot
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 19
Rejestracja: 05 lis 2005, 19:47
Lokalizacja: Gnojnik

Re: Stół z desek jesionowych olejowanych, dostarczony ok. 2 miesiące temu -pęka

#41

Post napisał: grekot » 12 lut 2021, 12:20

Jak dla mnie to blat zrobiony niezgodnie z regułami sztuki stolarskiej.
Owszem takie szerokie deski wyglądają bardzo ładnie, ale też bardzo mocno pracują.
Masz w tym blacie kilka desek prawie że rdzeniowych, czyli takich blisko środka drzewa.
Dodatkowo większość desek ma patrząc od czoła słoje ułożone w sposób zbliżony do poziomego, a takie deski bardzo mocno pracują po szerokości, czyli jak schną to będą się zwężać i to dosyć mocno.
Najbardziej stabilne na blat są deski ze słojami ułożonymi pionowo.




oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Stół z desek jesionowych olejowanych, dostarczony ok. 2 miesiące temu -pęka

#42

Post napisał: oprawcafotografii » 12 lut 2021, 12:34

Jakby ktoś szukał fajnego dębowego stołu to widziałem w podkrakowskim "Witku" kilka sztuk w cenie około 2000zł. Proste, estetyczne, ładne. Ja niestety już mam nadmiar i raczej sprzedaję niż kupuję ;)
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


juzwa1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 183
Rejestracja: 11 lut 2015, 18:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: Stół z desek jesionowych olejowanych, dostarczony ok. 2 miesiące temu -pęka

#43

Post napisał: juzwa1 » 27 lip 2021, 20:29

Niestety , gwarancji nie musi być dwa lata. Gwarancji udziela producent. I dotyczy to długości , warunków ,wyłączeń itd.
A wiem to stąd że u mojego klienta w 2017 r. firma zamontowała drzwi dębowe zewnętrzne .Po cyrkach z nimi zostali wyrzuceni z placu budowy. Po upływie roku drzwi zaczęły niesamowicie pękać. Nie było to przyczyną że drewno było mokre tylko technologii w jakiej zostały wykonane.
Gdy ja montowałem resztę wyposażenia obiektu. Zamawiający doszedł do wniosku że zaczyna egzekwować gwarancję na drzwi. W trakcie podpisywania umowy nie zauważył że na drzwi jest tylko 12 miesięcy gwarancji. Niestety nic nie mógł zrobić ponieważ okres gwarancji już minął. Najlepsze było stwierdzenie wykonawcy. " Ja daję 12 miesięcy gwarancji ponieważ wszystko po roku zaczyna pękać"
Każda kancelaria powiedziała : trzeba było egzekwować w okresie gwarancji teraz to jest po ptakach.
cyt" Czyli potrafisz kleić deski w temperaturze 0 st celcjusza klejem wodnym?" Chłopie przestań bredzić . Co za fachowiec utrzymuje w stolarni temperaturę 0 st. celsjusza .

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”