Co to za frezarka

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 31
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Co to za frezarka

#21

Post napisał: tristar0 » 04 kwie 2021, 07:23

Z rosyjskich rzeczy to mi tylko pasowały narzędzi do skrawania . A przy takim silniku jaki jest w tej łudeczce to bym nie nadążył paliwa dowozić . Jak bylejaki ich czołg pali 600 litrów /100km. A w temacie frezarki oskrobana i pomalowana już bo co do typu i modelu to ci co wiedzieli to pomarli już ,więc nazwij jak chcesz i działaj na cacku ku zadowoleniu własnemu i ułatwieniu sobie życia.


Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki

Awatar użytkownika

Autor tematu
vilu
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 26
Posty: 159
Rejestracja: 17 sty 2011, 20:04
Lokalizacja: Częstochowa -Olsztyn

Re: Co to za frezarka

#22

Post napisał: vilu » 04 kwie 2021, 15:26

Jeszcze się za nią nie zabrałem
brak czasu
Ale mam ugadaną większą frezarkę w celu wyrównania płaszczyzny stołu.


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 31
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Co to za frezarka

#23

Post napisał: tristar0 » 04 kwie 2021, 17:49

płaszczyzny stołu nie ruszaj na innej frezarce , najlepsze rozwiązanie jest gdy frezarka frezuje własny stół masz zachowaną prostopadłość narzędzi do stołu .
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


atlc
Posty w temacie: 6

Re: Co to za frezarka

#24

Post napisał: atlc » 04 kwie 2021, 17:54

tristar0 pisze:najlepsze rozwiązanie jest gdy frezarka frezuje własny stół masz zachowaną prostopadłość narzędzi do stołu .

Tak tak. :D


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 31
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Co to za frezarka

#25

Post napisał: tristar0 » 04 kwie 2021, 17:55

No to skrobaj i niech działa długo i szczęśliwie.
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


atlc
Posty w temacie: 6

Re: Co to za frezarka

#26

Post napisał: atlc » 04 kwie 2021, 18:11

Prostopadłość narzędzi do stołu masz zachowaną kiedy wrzeciono jest prostopadłe do prowadnic stołu, a prowadnice i płaszczyzna stołu są równoległe.
Jeśli cokolwiek z tego jest zużyte, ustawione pod kątem, to frezowanie nic nie da.


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 31
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Co to za frezarka

#27

Post napisał: tristar0 » 04 kwie 2021, 18:32

atlc pisze: wrzeciono jest prostopadłe do prowadnic stołu, a prowadnice i płaszczyzna stołu są równoległe.
Jeśli cokolwiek z tego jest zużyte, ustawione pod kątem, to frezowanie nic nie da.
założe się że luzy są mniejsze niż w nowej "zośce".
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


atlc
Posty w temacie: 6

Re: Co to za frezarka

#28

Post napisał: atlc » 04 kwie 2021, 18:38

tristar0 pisze:założe się że luzy są mniejsze niż w nowej "zośce".

Czy ja gdzieś sugerowałem że są większe?
Skomentowałem tylko konkretny fragment Twojej wypowiedzi, o ten:
tristar0 pisze:najlepsze rozwiązanie jest gdy frezarka frezuje własny stół masz zachowaną prostopadłość narzędzi do stołu .

Powyższe nie jest prawdą. Żeby było wrzeciono musi być prostopadle do prowadnic.
Dodatkowo dochodzi problem taki, że w większości maszyn, szczególnie konwencjonalnych stół jest znacznie większy od przesuwu i nawet dużym flycutterem często nie da się objąć całej powierzchni stołu.


tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 31
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Co to za frezarka

#29

Post napisał: tristar0 » 04 kwie 2021, 18:46

A skąd wiesz że na tej maszynie się tego nie da zrobić ,może wystarczy ją tylko pomalować wyregulować luzy i nasmarować i cieszyć się z tej maszynki .A ty zaraz negujesz
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


atlc
Posty w temacie: 6

Re: Co to za frezarka

#30

Post napisał: atlc » 04 kwie 2021, 19:01

Neguję sposób dokonania "naprawy" przez Ciebie zaproponowany.
Na ten temat trafią też inne osoby i mogą błądzić przy naprawie swoich maszynek.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”