Zakup tokarki

Potrzebuje pomocy w zakupie używanej tokarki konwencjonalnej

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

m.j.
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 693
Rejestracja: 30 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Świdnik

Re: Zakup tokarki

#41

Post napisał: m.j. » 18 lut 2020, 10:07

Trzeba szukać to się znajdzie. Ja swoje zabawki znalazłem niedaleko od siebie. Co do ceny to uważam że nie przepłaciłem. Oto link do tematu, który założyłem po zakupie. Tokarka jest dokładna i nie zajechana, choć miała jakąś przygodę i dlatego była tańsza. Na szczęście dla mnie sprzedawca chyba myślał, że to poważniejsza sprawa i nie szalał z ceną.
nieco-egzotyki-tajwanska-tokarka-z-norw ... 95910.html

Tak więc można coś znaleźć. Szukaj na allegro i olx w swoim regionie. Tych powyżej 100km już nie brałem pod uwagę. Z frezarkami było podobnie, a nawet lepiej ponieważ wszystkie były w odległości od 5 do 20km ode mnie. Za ww. tokarką to musiałem się 70km fatygować :)

Powiem coś jeszcze co zabrzmi jak naiwność z mojej strony, ale wszystkich zakupów dokonałem na oko tzn jeśli stan prowadnic, zębatek itp uznałem za dobry,a cenę za adekwatną to brałem i nie byłem później rozczarowany. Tak więc albo mam dobre oko, albo dużo szczęścia :lol:


tokarka NARVIK "made in Taiwan", frezarka Hartford (klon Bridgeporta "made in Taiwan"), frezarka Bridgeport w takcie przeróbki na CNC, frezarka CNC DIY, trochę pomniejszych klamotów


HOBBIT1970
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2020, 15:30

Re: Zakup tokarki

#42

Post napisał: HOBBIT1970 » 18 lut 2020, 11:15

Więc uzbrajam się w kolejne miesiace cierpliwego szukania i "łapania języka" czy ktoś nie ma jakiejś sensownej tokarki na sprzedarz. Zgadzam sie ze zbyt czesto opinia przez telefon w stosunku do faktycznego stanu mija sie z prada a kilkusetkilometrowa wycieczka by to potwierdzic jest zbedna.
Dziekuje za kolejne opinie.
Ps. Kolego m.j. gratuluje zakupu tak eleganckiej tajwanki ktora sam z przyjemnoscia bym ugoscil w swoim garazu. Wszystko co niezbedne w jednym i pelnia satysfakcji.


HOBBIT1970
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2020, 15:30

Re: Zakup tokarki

#43

Post napisał: HOBBIT1970 » 22 lut 2020, 14:34

Obrazek n Witam ponownie w temacie j/w. Czy ktoś z kolegów forumowiczów zetknął się z tokarką węgierskiej firmy TECHNOIMPEX? ,jakieś opinie, doświadczenia co do tokarek tego producenta. W internecie bardzo mało informacji na ten temat a namierzyłem ciekawą niedużą tokarkę tej firmy.
W górze tekstu załączam link do zdjęcia interesującej mnie tokarki.

Dodane 1 minuta 54 sekundy:
Link zamienił się w zdjęcie. Sory za gafę :wink:

Awatar użytkownika

maszynista1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 386
Rejestracja: 20 sie 2018, 20:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Zakup tokarki

#44

Post napisał: maszynista1 » 22 lut 2020, 16:48

Tokarka warta obejrzenia jeśli jest niedaleko, łoże prawdopodobnie nie jest hartowane i trzeba by mu się dokładnie przyjrzeć jak i całej maszynie.


lukasz.radomski
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 440
Rejestracja: 06 maja 2010, 15:32
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Zakup tokarki

#45

Post napisał: lukasz.radomski » 22 lut 2020, 17:15



HOBBIT1970
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2020, 15:30

Re: Zakup tokarki

#46

Post napisał: HOBBIT1970 » 22 lut 2020, 19:06

Dziekuje za opinie. Jesli sie uda to wybiore sie ja obejzec. Napisalem " jesli sie uda" bo sprzedawca, zdaje sie z racji sporego zainteresowania, podniosl cene o jakies 55% . Maszyna w tym swietle troche stracila na atrakcyjnosci a do tego problem z dodzwonieniem sie bo nie odbiera. No ale postaram sie byc uparty. Mi rowniez wydaje sie ze tokarka wyglada dobrze i mimo wszystko moze warta tych ponad pieciu tysi.
Jesli ktos chcialby jeszcze cos od siebie dodac w temacie , w sensie poza łożem na co zwrocic szczegolna uwage to bylbym wdzieczny.

Dodane 57 minuty 58 sekundy:
Podziękowania dla Kolegi Łukasza za link z info o tokarce. Dzięki temu udało mi się ustalić nazwę i model tokarki i informacje w necie się posypały jak z rękawa :mrgreen:


biedronsky
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 26 cze 2020, 09:28

Re: Zakup tokarki

#47

Post napisał: biedronsky » 01 lip 2020, 14:39

Nie chcąc zakładać nowego tematu, pozwólcie że zapytam: czy do TUE-35 powinny być w zestawie koła zmianowe do nacinania gwintów?

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zakup tokarki

#48

Post napisał: adam Fx » 01 lip 2020, 14:55

biedronsky pisze:czy do TUE-35 powinny być w zestawie koła zmianowe do nacinania gwintów?
patrząc na tabliczki to tak bo są podane https://www.olx.pl/oferta/tokarka-tue-3 ... CGVoB.html
zresztą nie bez powodu można dokupić https://archiwum.allegro. pl/oferta/kola-zmianowe-gitary-do-tokarki-tue-35-i8232891414.html
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


biedronsky
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 26 cze 2020, 09:28

Re: Zakup tokarki

#49

Post napisał: biedronsky » 02 lip 2020, 08:40

@adam Fx dziękuję za odpowiedź, teraz jestem pewny. Być może nabędę taką tokarkę - mam 2 w okolicy, ale żadna nie ma w zestawie kół zmianowych..., a to sporo ujmuje z funkcjonalności, choć pewnie rzadko byłoby mi potrzebne. No i druga sprawa że lubię jeśli jakiekolwiek narzędzie/maszyna jest w komplecie :)


FTW
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 710
Rejestracja: 16 gru 2016, 10:44
Lokalizacja: śląsk

Re: Zakup tokarki

#50

Post napisał: FTW » 02 lip 2020, 09:55

bear pisze:
04 lut 2020, 23:54
maszynista1 pisze:
04 lut 2020, 23:27
To jest tokarka poprodukcyjna, na 99% do remontu kapitalnego, wiele już takich widziałem i żadna nie była w dobrym stanie.
Z moich ostatnich oględzin o czym pisałem w innymi temacie każda tokarka 30 letnia wzwyż kwalifikowała się do remontu kapitalnego. Nawet u hobbysty przez 40 lat taka tokarka się zużyje i nie ma cudów. W przypadku maszyn używanych trzeba czasami pójść na pewne kompromisy i na pewne rzeczy przymknąć oko kosztem pewnych zalet względem nowej chinki.
U mnie w domu w warsztacie tak się stało właśnie z TSB20, 20 lat ją mamy, używana głównie hobbystycznie, od 3 lat również firmowo ale bardzo sporadycznie w metalach kolorowych. Po prostu się zużyła. Wytarło się łoże i śruba toczna, stożek w koniku nie trzyma itd. Da się toczyć w dokładności 0,02-0,04mm na detalu rzędu fi50-60, ale trzeba ją naprawdę znać :mrgreen:

Stoją jakieś maszyny po okolicy (Śląsk) ale to już nawet na zdjęciach źle wygląda, stoją gdzieś po piwnicach przywalone różnymi gratami, pewnie po jakimś świętej pamięci majstrze. Nie przeszkadza to oczywiście wołać 8-10 tys. :)

Druga kategoria sprzętów to takie co mają po 10kw silnik i 2m toczenia, te są nawet tańsze. Dużo z tych sprzętów ma gigantyczne silniki, to z tych czasów kiedy nikt takich rzeczy nie brał pod uwagę.

Ciężko jest trafić coś fajnego w normalnych pieniądzach. Tak patrząc po ogłoszeniach jakbym miał kupować to albo płacę dużo $$$ za maszynę w idealnym stanie i zaraz na niej pracuję, albo biorę po cenie złomu i daje sobie rok na remont. Płacić 8-10 tys. za tokarkę do remontu, to jest całkowity bezsens.

Zakładał ktoś może prowadnice toczne zamiast szlifować łoże? Z tym jest największy problem.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”