Gwintowniki ze średniej półki

Dyskusje na temat stosowania i doboru narzędzi, głównie skrawających
Awatar użytkownika

grg12
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1670
Rejestracja: 03 sty 2007, 14:27
Lokalizacja: Wiedeń

Re: Gwintowniki ze średniej półki

#11

Post napisał: grg12 » 15 kwie 2018, 12:33

Duszczyk_K pisze:drugi gwintownik... nie przydał się (a gwintowałem z wkrętarki, więc dosyć spore ryzyko złamania).


Dziwna sprawa - od czasu kiedy zacząłem gwintować przy pomocy wkrętarki nie złamałem żadnego gwintownika :)
Kiedy używałem standardowego uchwytu łamały się bez przerwy...
Z tym że używam gwintowników w trójelementowych zestawach (szczerze mówiąc nie wiem jak się je określa - dla mnie są "jedna kreska","dwie kreski", "bez kreski" :) ). Co do firmy - nie wybrzydzam, unikam jedynie zestawów "gwintowniki i narzynki 129 elementów - za dychę". Od M3 wzwyż - wkrętarką, do mniejszych zrobiłem sobie "pokrętło" z uchwytu wiertarskiego od dremela )




albertcel
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2018, 12:02

Re: Gwintowniki ze średniej półki

#12

Post napisał: albertcel » 23 cze 2018, 12:07

Zamawiałem gwintowniki ze strony RG narzędzia, maja droższe ale i też tańsze opcje, w sumie nie potrzebowałem jakiś najlepszych i zamówiłem te drugą opcje i są naprawdę dobrej jakości, aż sam byłem zdziwiony. czyli nie trzeba przepłacać żeby mieć dobry sprzęt


Adrian M.
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 184
Rejestracja: 02 lis 2012, 21:26
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Gwintowniki ze średniej półki

#13

Post napisał: Adrian M. » 23 cze 2018, 12:27

Fanar ma ok gwintowniki, duży wybór. Ja często szukam ręcznych z tuleją prowadzącą na pierwszym. Kupisz taki gwintownik i naprawdę na długo wystarczy. Tutaj nie ma co chinszczyzny kupować, gwintowanie zazwyczaj robi się pod koniec procesu. Jak coś połamiesz, to duży koszt złomowania.

Pozdrawiam,
Adrian M.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc ”