imak szybkozmienny

Dyskusje na temat popularnych małych tokarek hobbystycznych.

ABKK
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 277
Rejestracja: 01 lut 2012, 11:12
Lokalizacja: Wrocław

#581

Post napisał: ABKK » 27 wrz 2017, 20:04

I mam i ja :)

Polecam użytkownika lukasz.radomski!
Rewelacyjny kontakt!
Ekspresowa wysyłka!
No i najważniejsze - towar pierwsza liga!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Tagi:


Barni
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 142
Rejestracja: 29 lut 2012, 13:14
Lokalizacja: Niepołomice

#582

Post napisał: Barni » 29 wrz 2017, 18:47

a ja sobie taki zrobiłem do Ous 1

Obrazek


walles.forge
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 09 paź 2017, 20:34
Lokalizacja: Wrocław-Poznań

#583

Post napisał: walles.forge » 24 paź 2017, 20:16

I ja stałem się szczęśliwym posiadaczem imaka od kolegi lukasz.radomski. Zestaw wart każdej złotówki. Sprawny kontakt i wysyłka, towar porządnie zapakowany i profesjonalnie wykonany. Szczerze polecam!

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

rc36
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 33
Posty: 2263
Rejestracja: 11 kwie 2014, 01:25
Lokalizacja: Bliskie okolice Bydgoszczy

#584

Post napisał: rc36 » 24 paź 2017, 23:34

Tak się zachwycacie tymi imakami a ja od tygodnia mam szwajcarskiego multifixa rozmiar A, ale dopiero dzisiaj go trochę przetestowałem i du** nie urywa w porównaniu do zwykłego imaka, niby jest dobrze, ale przy ekstremalnym toczniu trochę sprężynuje, wcale się nie zdziwiłem bo fizyki nie oszukasz.
Jakość wykonania, spasowanie i materiał oczywiście rewelacja. Skoro wybrzydzam na multifixa to co bym powiedział na te imaki dorabiane chałupniczą metodą, pewnie bym tym rzucił o ziemię.

Awatar użytkownika

senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 17
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

#585

Post napisał: senio » 24 paź 2017, 23:54

rc36 pisze:Tak się zachwycacie tymi imakami a ja od tygodnia mam szwajcarskiego multifixa rozmiar A, ale dopiero dzisiaj go trochę przetestowałem i du** nie urywa
Nie wiem jakiego masz multifixa ale mój A sprawuje się wyśmienicie. Jestem mega zadowolony. Offsety ustawione na kilku uchwytach z narzędziami trzyma do setek mm. Nieraz coś toczę na kilka narzędzi, ustawiam w programie pauzę na zmianę narzędzia i tylko wymieniam. Nie ma żadnych odchyłek ani problemów. Tyle że ja dorabiałem do niego trzpień z bardzo twardej szpilki i siedzi nisko na stole teowym. Poszukaj problemu w samym mocowaniu imaka. Na 100% masz coś nie tak.

Awatar użytkownika

rc36
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 33
Posty: 2263
Rejestracja: 11 kwie 2014, 01:25
Lokalizacja: Bliskie okolice Bydgoszczy

#586

Post napisał: rc36 » 25 paź 2017, 00:15

Jak imak mocujesz bezpośrednio do stołu teowego to inna rozmowa, ale ja nie zamierzam się pozbywać sanek narzędziowych bo w manualnej maszynce są bardzo przydatne. Imak pożyczyłem do testów, jeszcze go trochę przetestuje i oddaje do właściciela. Inna sprawa, że są tylko 4 kostki a jedyne kostki jakie widziałem na sprzedać kosztują 50 ojrasów za szt.


ABKK
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 5
Posty: 277
Rejestracja: 01 lut 2012, 11:12
Lokalizacja: Wrocław

#587

Post napisał: ABKK » 25 paź 2017, 00:20

rc36 pisze:Tak się zachwycacie tymi imakami a ja od tygodnia mam szwajcarskiego multifixa rozmiar A, ale dopiero dzisiaj go trochę przetestowałem i du** nie urywa w porównaniu do zwykłego imaka, niby jest dobrze, ale przy ekstremalnym toczniu trochę sprężynuje, wcale się nie zdziwiłem bo fizyki nie oszukasz.
Jakość wykonania, spasowanie i materiał oczywiście rewelacja. Skoro wybrzydzam na multifixa to co bym powiedział na te imaki dorabiane chałupniczą metodą, pewnie bym tym rzucił o ziemię.
Pewnie, być może, możliwe -- kocham takie gdybania na forum nie mając w ręce danego przedmiotu/narzędzia/urządzenia :)
To gdzie to ma być robione w NASA?
Niektórzy w domach czyli robiąc chałupniczo mają dużo lepszy sprzęt niż niektóre firmy.


I w tej wypowiedzi pije do ogółu zagadnienia nie chodzi o imak.

Dlatego ja nie mając w ręce danej rzeczy nie wypowiadam sie...

Awatar użytkownika

rc36
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 33
Posty: 2263
Rejestracja: 11 kwie 2014, 01:25
Lokalizacja: Bliskie okolice Bydgoszczy

#588

Post napisał: rc36 » 25 paź 2017, 00:40

ABKK pisze:Dlatego ja nie mając w ręce danej rzeczy nie wypowiadam sie...
Ja nie muszę mieć tego w ręce, wiem jaka jest różnica między jaskółczym ogonem a wieloklinem i między szlifowaną powierzchnią roboczą a powierzchnią po frezowaniu. Jeśli jesteś zadowolony z zakupu to bardzo dobrze ja tylko przedstawiłem moją opinie w tym temacie i może ktoś dzięki temu zastanowi się czy warto wydawać nie małe pieniądze na dodatkowy gadżet.

Awatar użytkownika

senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 17
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

#589

Post napisał: senio » 25 paź 2017, 01:07

rc36 pisze:Jak imak mocujesz bezpośrednio do stołu teowego to inna rozmowa,
Nie bezpośrednio, ale na sztywno bez sanek. Jak masz na sankach zawsze są jakieś luzy i już tak sztywno nie jest. Ale też nie ma co przesadzać. Luzy można pokasować i daje się z takimi imakami spokojnie pracować. Pewnie że jak dasz wiór z 2-3 mm to zacznie się giąć wszystko. Ale te maszynki nie są do takiej orki. Powoli na więcej przejazdów i na ludzie zrobią robotę nawet z imakiem na sankach. A wiem o tym bo miałem taki imak home made jak koledzy prezentują zamocowany na sankach, i przez x lat dawał radę bez problemu. Tyle że jak mam konkretny żelaz robić, to jadę na SUI do kumpla i się nie męczę na zabawce cały dzień czy tydzień.


Avalyah
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 18
Posty: 2350
Rejestracja: 29 lis 2015, 00:38
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#590

Post napisał: Avalyah » 25 paź 2017, 12:52

rc36 pisze: czy warto wydawać nie małe pieniądze na dodatkowy gadżet.
Przy manualnej pracy chyba nie ma tak dużego znaczenia szlifowana powierzchnia i wieloklin, nie? Przy pozycjonowaniu cnc to pewnie rzeczywiście jest super, ale raczej mówimy o manualnej obsłudze.

A na pewno jest gigantyczna różnica między oryginalnym imakiem, a pracą na takim nawet z jaskółczym ogonem. Poza tym za 500zł imak + 6 kostek (czy jakoś tak) to kilkukrotnie mniej, niż za multifixa.
senio pisze:Jak masz na sankach zawsze są jakieś luzy i już tak sztywno nie jest.
A nie wystarczy skręcić sanek "na sztywno" dociskając listwami?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Tokarka Nutool 550, Zuch, OUS, TSA, TSB, Mini Lathe i inne małe tokarki”