zakup nowej tokarki dylematy

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
andsm
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwie 2017, 11:34
Lokalizacja: Śląsk

#11

Post napisał: andsm » 30 kwie 2017, 13:51

napisałem w drugim poście, elementy oprzyrządowań, produkcja jednostkowa, pojedyncze egzemplarze, klasa dokładności 6-7
elementy toczone do fi 30 długosc do 500, ale większość do dlugości 200
elementy frezowane/ wiercone o wymiarach do 100x500x80



Tagi:


Rybiarz
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 537
Rejestracja: 10 lip 2015, 13:33
Lokalizacja: Płock

#12

Post napisał: Rybiarz » 30 kwie 2017, 15:00

andsm pisze:Rybiarz - czyli nie ma żadnej różnicy jesli chodzi o napęd, dokładność, rozwiązania między tymi które wymieniłem :?:
Pierwsze porównanie - Tytan - obroty zmieniasz skrzynią biegów.Bernardo- obroty zmienisz bezstopniowo regulując obroty silnika. Dokładność to loteria, tak jak pisałem, czytaj forum bo temat był wałkowany nie raz.
Ogólnie rozwiązania we wszystkich są takie same.Z ceną dochodzą różne bajery (jak kolega wyżej podał np.skrzynka posuwów)


Rober74
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 130
Rejestracja: 02 gru 2016, 09:14
Lokalizacja: Legionowo

#13

Post napisał: Rober74 » 22 cze 2017, 13:53

Staszek 83 pisze: Jak by musiała być nowa to pewnie kupił bym coś takiego: http://allegro.pl/precyzyjna-tokarka-do ... 06036.html
Hmm....
Podepnę się pod temat. Mam już jedną tokarkę, ale że to maleństwo ( TSA-16 ) szukam większego egzemplarza. Przepatrzyłem już co to jest dostępne i zastawiam się tylko, czy nowa, czy używana. Z używanych wybór padł TUE-40 jedynym minusem jest jej ciężar i chwilowy bram miejsca. Z kolej ta z aukcji jest całkiem spoko. Boję się tylko jak z jakością tego cuda. Zakładam, że robiona jest ( jak wszystko ) w kraju na żółtą rzeką.

Kto z Was na tym pracuje, pracował?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”