Chińskie składaki i niespodzianka :)

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 44
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Chińskie składaki i niespodzianka :)

#1

Post napisał: Petroholic » 21 kwie 2017, 21:25

Nie to żebym się chwalił ale właśnie odebrałem paczkę od skośnookich przyjaciół i postanowiłem podzielić się spostrzeżeniami :)

O ile noże jak noże - jestem miło zaskoczony bo są ŁADNE... Nawet na fotkach na necie nie wyglądają tak ładnie jak na żywo. Żadnych rys, niedoróbek czernienia, śladów po frezie...

SDJCR/L/C + wytaczak - wszystko w rozmiarze 12 :)

ObrazekObrazek

Niestety płytki, które dają do kompletu niezbyt się nadają do pracy ze stalą, a niby miały być do stali :) Po kilku przejazdach w jakiejś gatunkowej (ale bez przesady) stali na obrotach 312 i zagłębieniem 0,25mm róg płytki stopiony :D Na fotce powyżej ten stopiony rożek w aluminium dalej daje radę :) Czyli nową płytką spokojnie można w miękkim dłubać, a jak robi w stali z chłodzeniem jeszcze napiszę jak odpalę chłodzenie :)

A co do niespodzianki to ostatnio dużo robię w 304 to zamówiłem sobie paczkę płytek do w/w noży niby dedykowaną pod nierdzew. Paczka oczywiście przyszła razem z nożami. Płytka na wygląd niczym absolutnie nie różni się od tej jaką dostałem w komplecie z nożami. Jest dosłownie identyczna :) Ale moje zdziwienie wywołało opakowanie:

ObrazekObrazek

Nie wiem jak wygląda oryginalne opakowanie MITSUBISHI... Tani oryginał czy dobra podróbka? Testów na nożu jeszcze nie było ale jutro będą na pewno :D (made PN japan zauważyłem) :D

I kolejne pytanie do użytkowników - jakie płytki polecacie do tych noży do różnych materiałów :) Jakich używacie? Jakie was zawiodły? Jakie parametry obróbki itd...
Rozmiar płytki widać na fotce :)

Tokarka NT550 :)



Tagi:

Awatar użytkownika

Pirat
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 9
Posty: 513
Rejestracja: 12 lut 2017, 14:28
Lokalizacja: Lódź

#2

Post napisał: Pirat » 21 kwie 2017, 21:58

Ile płaciłeś za te płytki niby Mitsubishi?


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 18
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: strikexp » 21 kwie 2017, 22:08

Jak się zapłaci trochę więcej to i z Chin całkiem niezłe produkty przychodzą. U nich siła robocza bardzo tania, to i potrafią wykonywać elementy metalowe bardzo dokładnie. Kwestia tylko tego aby im za to zapłacić.
Z płytkami to bym nie liczył na to że widziały chociaż brame fabryki Mitsubishi. Na elektroda.pl jest ciekawy temat dotyczący podróbek... układów scalonych :mrgreen:
Jeśli już kupuje się z Chin to warto kupować produkty z podanym Chińskim producentem. Im też zależy aby eksportować własne wyroby i zarabiać większą kasę. No i nie ma się co oszukiwać, nowoczesnych technologi to oni nie mają zbyt dobrze opanowanych. Także płytki będą raczej przeciętnej jakości.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 44
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#4

Post napisał: Petroholic » 21 kwie 2017, 22:31

http://eu.banggood.com/Wholesale-Wareho ... ds=myorder

u mnie w panelu pokazuje 23pln z groszami - na linku minimalnie więcej :) przecena była :D
no i w linku nie widać MITSUBISHI :D

to są dokładnie te z linka - właśnie ta aukcja - te zamówiłem, dostałem MITSU :)

Oczywiście nie twierdzę, że są dobre ale je przetestuję na pewno :)
I raczej na 90% twierdzę, że to fake :D


ahabich
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 332
Rejestracja: 01 maja 2006, 18:29
Lokalizacja: wawa

#5

Post napisał: ahabich » 21 kwie 2017, 22:36

A ile szła przesyłka? Kurier czy poczta? sam ostatnio zamówiłem parę noży i płytek i już się doczekać nie mogę :razz:

Awatar użytkownika

Autor tematu
Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 44
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#6

Post napisał: Petroholic » 21 kwie 2017, 22:41

5 dni ale z magazynu w UK.... druga prosto z Chin jeszcze idzie :) wg śledzenia "in transfer" wg aukcji ma być 12 dni roboczych... oczywiście wszystko poczta, żaden DHL :) z Chin idzie MGEHR12-200 i mgła olejowa do nutoolka :)


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 18
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

#7

Post napisał: strikexp » 21 kwie 2017, 23:26

Niezłe ceny tych płytek, sam też się skuszę jak odgadnę jakie mam noże :mrgreen:
Z Chin paczki potrafia iść nawet 3 miesiące. A tutaj można sie zaopatrywać w podobnym terminie jak z Polski.

A jeszcze takie pytanko Panowie. Czy dobrze myślę i to jest gwintownik trapezowy za mniej niż połowę ceny z allegro?
http://eu.banggood.com/Wholesale-Wareho ... 85446.html

Awatar użytkownika

Autor tematu
Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 44
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#8

Post napisał: Petroholic » 21 kwie 2017, 23:31

Tak to jest gwintownik trapezowy 10x3 tak jak pisze w aukcji :D

To jeszcze nie jest rekord marży polskich importerów :D

[ Dodano: 2017-04-22, 13:09 ]
Zrobiłem testy płytek ori w nożach versus chińskie MITSU :)

Chińskie Mitsu zdecydowanie lepsze. Oryginalna płytka po jednym przejeździe w 304 (zagłębienie 0,5mm, obroty 312, posuw minimum) zaokrągliła rożek płytki i straciła krawędź tnącą.

Chińskie Mitsu w 304 na tych samych parametrach zrobiła robotę chociaż przyznam, że z chłodzeniem i smarowaniem pewnie byłoby lepiej. Na filmie pierwszy przejazd -0,1; 312, minimum za to drugi -0,5; 312, minimum jak w ori płytce. Powierzchnia po przejeździe akceptowalna. Można liznąć wykańczająco na -0,05 lub polerką i wyjdzie lustro :) Wałek fi12mm stal 304.



Drugie ujęcie ta sama płytka na sucho w 316. Parametry j/w -0,5; 312; minimum. Efekt - bez chłodzenia BADZIEW. Przed nożem pcha roztopiony postrzępiony materiał. Jakość za nożem tragiczna. Test powtórzę z chłodzeniem bo 316 się ciągnie za sucho strasznie. Wałek fi25mm stal 316 stoczony na końcu na fi12mm. Test przerwany - po kilkunastu milimetrach wycofałem nóż co widać :)



Trzecie ujęcie to druga szansa dla płytki w 316 wykańczająco. Parametry -0,05, 736 obrotów i posuw minimum. Uzyskana powierzchnia byłaby wystarczająca do obróbki zgrubnej bądź średnio wykańczającej. W miarę gładkie jest ale wyprowadzenie na lustro to jeszcze sporo roboty. Materiał ten sam co wyżej.



Dalsze testy jak dojdzie mgła bo na sucho średnio to widzę :D


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 9
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

#9

Post napisał: rdarek » 23 kwie 2017, 10:57

Spróbuj pogonić na wyższych obrotach (dzisiejsza próbka).

Obrazek
Wałek: materiał nieznany coś co wpadło w rękę, średnica 32mm
płytka: już nią toczyłem,
głębokość: około 0,7mm (więcej nie mogłem bo przejechałbym wymiar i silnik nie wydoli :cry: ) zjechałem ze średnicy około 1,5mm
obroty: 1950 :mrgreen:
zasadnicza różnica nóż o trzonku 16x16 :???: płytce nadal nic nie jest :mrgreen:


Masato
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 6
Posty: 166
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:38
Lokalizacja: Kalisz

#10

Post napisał: Masato » 23 kwie 2017, 12:20

Tutaj jest znacząca różnica. Tak duże wysunięcie materiału z uchwytu i jeszcze końcówka pocieniona, powoduje odpychanie tegoż materiału przez nóż. Na pewno końcówka wałka będzie grubsza niż dalsza część w stronę uchwytu. Tak samo na końcu powierzchnia będzie gorszej jakości niż przy samym uchwycie, ponieważ pojawią się wibracje. Takie coś najlepiej sobie podeprzeć kłem obrotowym.

Mój znajomy tokarz nie znosi obrabiać nierdzewki bo ciężko się obrabia.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”