Nudą cos tu wieje

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

Tomciowoj
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 662
Rejestracja: 14 kwie 2013, 21:35
Lokalizacja: Wielkopolska

#31

Post napisał: Tomciowoj » 02 paź 2016, 10:03

sobres pisze:A moze budowal ktos z was piec dolnego spalania z podajnikiem na trociny?
Spalanie chcesz mieć bezpośrednio w kotle, czy w palenisku przed nim? W obu przypadkach palenisko wyłożyć należy szamotem. Nadmuch powietrza z boków. Dmuchanie od spodu wzbija drobniejszą frakcję i wydmuchuje w komin bez spalenia. Jest też niebezpieczne jeśli trociny są z pyłem. Co do podajnika możesz śmiało pytać.




grzes_rupinski1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 566
Rejestracja: 23 gru 2009, 17:11
Lokalizacja: Ostrołęka

#32

Post napisał: grzes_rupinski1 » 02 paź 2016, 10:15

http://allegro.pl/eurom-promiennik-para ... 19108.html
http://allegro.pl/promienik-gazowy-mast ... 78912.html

Z gazowych coś takiego miałem okazję testować.
I jeden elektryczny.
Przy -20C dziwne było odczucie stojąc tyłem do promiennika paliło w plecy a ręce marzły. Ale to według mnie wina tego ze promiennik był z nisko. Takie przemysłowe zamontowane wysoko(w kościele) dają już zupełnie inne odczucie ciepło jest bardziej "równomierne". Eksploatacja tych małych promienników bezobsługowa .
Koszt ogrzewania raczej wysoki.
„Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.”
- Ernest Hemingway


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 16272
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#33

Post napisał: kamar » 02 paź 2016, 10:53

Areo84 pisze: Zakładając że grzeję tylko w godzinach pracy wychodzi mi miesięczny koszt na poziomie 1400-1600zł.
Tyle to mi wychodzi średnio za ogrzanie 400 m/2 przepływowym piecem gazowym i żeliwnych grzejnikach. I grzane non-stop.


Areo84
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 991
Rejestracja: 26 gru 2009, 09:33
Lokalizacja: ...

#34

Post napisał: Areo84 » 02 paź 2016, 11:42

O masz, a ja niedawno wywaliłem bardzo mało używany piec gazowy bo nie było chętnych na tanie grzanie :smile:

Kamar to zdradź jeszcze tajemnice jakie masz średnie zużycie gazu na 1 m-c w sezonie grzewczym.

Awatar użytkownika

Autor tematu
bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#35

Post napisał: bartuss1 » 02 paź 2016, 13:20

http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w- ... to-weglem/

ja pale weglem, gazociągu tutaj nie ma
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 16272
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#36

Post napisał: kamar » 02 paź 2016, 13:55

Areo84 pisze:
Kamar to zdradź jeszcze tajemnice
A proszę :)
Obrazek

Tu nawet trochę mniej , ale ostatnia zima byla specyficzna. Średnio wychodzi trzy tysie brutto za dwa miesiące.
bartuss1 pisze: gazociągu tutaj nie ma
Rozmawiamy o terenach cywilizowanych :)


yacht
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 374
Rejestracja: 18 kwie 2012, 07:50

#37

Post napisał: yacht » 02 paź 2016, 15:13

pitsa pisze: to forum o cnc
... pytaniami podpowiem komuś innemu jak jakąś zarabiajkę zrobić
no to podpowiemy w ramach CNC i nudy:
:lol:
Załączniki
CNC Pizza.jpg

Awatar użytkownika

Autor tematu
bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#38

Post napisał: bartuss1 » 02 paź 2016, 18:00

kwa mać
chiba bede musial jechac na serwis maszynki do Londynu
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


mc2kwacz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 15
Posty: 2920
Rejestracja: 27 maja 2013, 22:18
Lokalizacja: gdzieś

#39

Post napisał: mc2kwacz » 02 paź 2016, 18:31

Panowie, z porównywaniem kosztów ogrzewania to jest TROSZKĘ inaczej :)
Każde paliwo ma jakąś cenę jednostki energii - oczywiste.
Są paliwa droższe i tańsze - oczywiste. Gaz ziemny jest drugi najtańszy po paliwach stałych, za to nie zasmradza otoczenia i nie trzeba na obsługę marnować czasu (pieniędzy).
Cena paliwa, czy jest drogie czy tanie, to jest cena za jednostkę energii a nie za jednostkę masy - mniej oczywiste.
Koszt ogrzewana zależy od strat ciepła - niby oczywiste ale nie do końca.
Straty ciepła zależą od właściwości izolacji, wielkości obiektu i różnicy temperatur - niby oczywiste ale ciągle pojawiają się głupie pytania które tej oczywistości przeczą.

Budynek 300m2 bardzo dobrze wykonany i z dobrych materiałów może mieć mniejsze straty ciepła niż przeciętnej jakości 150m2, zupełnie spokojnie. A warsztat 50m2 może je obydwa "przebić" w negatywnym znaczeniu tego słowa.

Ogrzewanie katalityczne gazowe, z nadmuchem lub bez, jest najbardziej ekonomicznym spalaniem gazu jakie sobie można wyobrazić. Bo CAŁA energia ze spalenia pozostaje w pomieszczeniu.
Czy się spala gaz katalitycznie czy płomieniowo, dokładnie tyle samo energii cieplnej powstaje. ALE jeśli spaliny (na dodatek spaliny z parą wodną) zostaną wypchnięte w komin, to duża część ciepła ucieknie bezpowrotnie na zewnątrz. Na dodatek potrzebne jest świeże (zimne) powietrze do zasilenia nawiewu. Oczywiście przy otwartym ogrzewaniu katalitycznym trzeba zadbać o lepszą wentylację. ALE rekuperator dobrej jakość bardzo sprawnie odzyska tracone ciepło stosunkowo niewielkim kosztem prądu (sprawność energetyczna do 500%).
Jeśli więc ktoś pisze, że promienniki drogo wychodzą w eksploatacji, to może i takie ma odczucie. Ale każde inne ogrzewanie gazowe metodą pośrednią (np wodne) wyjdzie JESZCZE DROŻEJ. Bo nawet dobry kocioł kondensacyjny będzie miał mniejszy uzysk efektywny z jednostki energii gazu.

Jeśli ktos pisze że w głowę parzy a nogi marzną to owszem. Jeśli się doprowadza do wyziębienia pomieszczenia. Ja zakładam, że temperatura pomieszczenia nigdy nie spadnie poniżej 17-18C a w porze pracy powinna wzrosnąć do 20C. Wtedy nie ma wrażenia kontrastu, nic nie jest lodowate.
Oczywiście promienniki podczerwieni nie nadają się do niskich pomieszczeń. Chyba że jako małe dogrzewacze. W pomieszczeniach o średniej wysokości można poradzić sobie z efektem grillowania przez wtórne promieniowanie (rozproszone). Oczywiście to ma sens kiedy, tak jak napisałem, utrzymujemy ciepło dość stabilne cały czas, bo taka metoda ma większa inercję niż oświetlanie bezpośrednie.


HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

#40

Post napisał: HUD » 02 paź 2016, 19:05

Ja tak jak Kamar mam gazowe tylko przez nagrzewnice.
Pomieszczenie 250m2 i wysokosci 4,3 m + 160 m2 pomiesczeń biurowo socialnych. Temperatura w nocy min 15C (stale) a w dzień 17 C rachunek nie wiekszy jak 1300 zł/miesiąc.
I nie zamienię na żadne inne "tańsze" ogrzewanie, a to dla tego że mam cały czas stała temperature ( ze względu na maszyny) i w wolne dni nie muszę palić, brak pyłu, a pracownik nie musi posiadać papierów palacza i jego czas też kosztuje.
Pozdrawiam Krzysztof G.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”