Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

bear
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 15

Re: Frezarko-wiertarka ZX7016 ''ZOSIA''

Post napisał: bear » 07 kwie 2021, 23:17

rdarek pisze: I testuj dalej nie ukrywam, że nadal jestem sceprycznie nastawiony do tego rozwiazania. Zwróć uwagę czy przy wybijaniu ta płetwa nie gibie się zbytnio na boki.

Kolega zamiast usunąć problem zacinającego się stożka to dorabia ściągacze, wybijaki i tworzy cuda nie wiadomo po co i na co ale i ja temat śledzę bo takich cudów to w życiu jeszcze nie widziałem a i ubaw czasami jest niezły :)
To tak jak by zamiast załatać dziurę w łódce instalował na niej system odpompowywania wody ale niektórzy lubią od tyłu.

Tagi:

Awatar użytkownika

MrWaski
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 66

Post napisał: MrWaski » 07 kwie 2021, 23:28

rdarek pisze:
07 kwie 2021, 23:06
To gratuluje. I testuj dalej nie ukrywam, że nadal jestem sceprycznie nastawiony do tego rozwiazania. Zwróć uwagę czy przy wybijaniu ta płetwa nie gibie się zbytnio na boki.
Nic się nie gibie. Wkręcam dosłownie w palcach do oporu. Można być sceptycznie nastawionym do tego rozwiązania, ale innego sposobu wkręcenia płetwy nie mogę jakoś wymyślić... ;)

rdarek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 44

Post napisał: rdarek » 07 kwie 2021, 23:54

MrWaski pisze:
07 kwie 2021, 23:28
Nic się nie gibie. Wkręcam dosłownie w palcach do oporu. Można być sceptycznie nastawionym do tego rozwiązania, ale innego sposobu wkręcenia płetwy nie mogę jakoś wymyślić... ;)
Jest :mrgreen: wystarczy wyjąć narzędzie.
Dobra wiem wiem :wink: to żarcik. Tylko właśnie przez oszlifowanie masz usunięty kołnież który ma się opierać na stożku narzędzia przy jego wybijaniu i przenosic siły. Ale testuj dopiero z czasem się okaże jak to się będzie sprawdzało. Na razie pierwsze koty....
MrWaski pisze:
07 kwie 2021, 23:28
Jak będzie mnie stać na komplet narzędzi z najwyższej półki, też będę miał ubaw ze swoich walk z chińskim badziewiem. Komplet profesjonalnych frezów stożkowych plus obróbka kiepsko utwardzonych Morsów, to też trochę walka z wiatrakami ;) Każdy orze jak może...

Pamiętaj, że wielu z nas ma sprzęt od myfrendów nie wyłączając i mnie. I takie same narzędzia. Mi się trafiła tak skatowana maszynka, że szok. Ale się mówi trudno. Ze względu na to, że mam wykrzywione wrzeciono to mogę sobie pozwolić testowo na jego wydłużenie a w ostateczności jest w planach zrobienie nowego. Ale najpierw muszę zakończyć jeden temat potem można rozpaprać drugi . Także nie prędko się za to wezmę. :mrgreen: .
Na dzień dzisiejszy młotek miedziany załatwia sprawę. :mrgreen:

Awatar użytkownika

MrWaski
Posty w temacie: 66

Post napisał: MrWaski » 08 kwie 2021, 00:18

Jakby nie te problemy, moje ślusarskie hobby stałoby się nudne jak flaki z olejem... ;) Przy okazji ja się czegoś uczę, a niektórzy mają z tego ubaw. Śmiech to zdrowie. :D

Awatar użytkownika

StanisławKozdurkiewicz
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 36

Post napisał: StanisławKozdurkiewicz » 08 kwie 2021, 17:38

Dodane 5 minuty 35 sekundy:
Załączam zdjęcia
ściągacz.JPG
wyciąganie.JPG
Dodane 1 minuta 44 sekundy:
Wspominałem kiedyś o tym, że uważam wybijanie, szczególnie przy elementach wykonanych ze zbyt miękkich materiałów, za mniej optymalne niż wyciąganie. Pragnę zatem zademonstrować to, co sprawdza mi się dobrze. Zastosowałem „ŚCIĄGACZ SWORZNI DRĄŻKÓW KOŃCÓWEK KIEROWNICZYCH FV” kupiony na Allegro (cały komplet w pięknym, czerwonym, plastikowym pudełku) za 55 zł. Bardzo szybko i sprawnie wyciąga oprawki.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”