Frezarka cnc - zakup gotowca

Potrzebne porady sugestie informacje.

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Bagunio
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 304
Rejestracja: 24 sty 2022, 22:52

Re: Frezarka cnc - zakup gotowca

#11

Post napisał: Bagunio » 25 paź 2022, 09:11

[quote="Bagunio" pisze:mam od nich ich mini tokarke na serwach i to całkiem fajny sprzęt , ma trochę minusów
A możesz cos więcej o tych minusach, gdyż też ja oglądałem, niestety na obrazku

Ja przed zamówieniem też widziałem ją tylko na obrazku - w okresie jak zamawiałem to nie było żadnej zrobionej. Co do sprzętu to tokarka działa jak ma działać , niema żadnych awarii - może dlatego że przez 2 miesiące pracowała z 10 godzin....
Przepraszam żle się wyrażiłem o tokarce - ona mechanicznie niema wad - przynajmiej póki co, ale ma jakieś mikro nie dopracowania które nie przeszkadzają w działaniu jak np żle dogięte osłony śruby Z - zagięcie się wyciera i po tych kilku godzinach jest wytarta , konik niema żadnej blokady i mi raz wypadł z prowadnic jak chciałem go do końca odsunąć , przy włożeniu wyleciałą mi z wóżka jedna kulka , nie polecam ich adaptera do uchwytu tokarskiego - średnica zamka nie jest dobrana przynajmiej do tych chińskich uchwytów które przetestowałem (adapter jest na uchwyt 80) i trzeba uchwyt ustawiać na czujnik zegarowy , a przy mocniejszej obróbce niestety się przestawia, regulacja konika jest dziwna bo śruby regulują tylko w jedną stronę - w drugą trzeba je mocniej odkrecić posunąć mocniej ręcznie i na nowo regulować.... Na uchwycie tokarskim nie można używać prawych obrotów bo uchwyt się odkręca - nie robiłem jeszcze nic na tulejkach, Ogólnie sprzęt mi wystarczy bo nie robię nic dużego.. Co do samej obsługi klienta nie wypowiadam się, szkolenie od nich bardzo mi się nie podobało - nie chce mi się mówić czemu itd poprostu JA nie jestem z niego zadowolony a kosztowało 1800zł , usługi trasportu z wniesieniem - nie polecam , no chyba że i tak chcesz sam wnosić bo u mnie przyjechał jeden chłopaczek tylko z paleciakiem a tokarka z szafką waży około 200kg i trzeba było ręcznie to znosić z auta - dziwne bo w 4 osoby nie daliśmy rady tego zrobić i musiałem załatwiać wóżek widłowy , zresztą ludzi do wnoszenia też załatwiałem.... instalacja maszyny była w usłudze z wniesieniem - czyli podłączenie do maszyny , wpisanie ip - bez żadnego poziomowania maszyny czy coś. Poza tym jakieś minusy dookoła maszyny by się znalazły, ale samą tokarkę polecam.

Podkreślam że to moja pierwsza tokarka i wcześniej na żadnej nie pracowałem - ani nie oglądałem na żywo jak się na nich pracuje itd wszystko zlecałem. Więc jak te minusy to żadne minusy to proszę wybaczyć jest to po prostu opinia laika




wt
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 426
Rejestracja: 20 gru 2008, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: Frezarka cnc - zakup gotowca

#12

Post napisał: wt » 30 paź 2022, 19:43

Biłgoraj jest daleko od stolicy. W stolicy można sobie obejrzeć oferty w stoisku na bazarku i koło muzeum komputerów. Różnica przy obróbce metali kolorowych i stali jest taka, że do stali potrzeba nieco więcej sztywności, na przykład stalowe wałki fi około 30 i stabilne wolne obroty, które mogą być zrealizowane przy pomocy przekładni zębatej. Dowolną modyfikację prezentowanych konstrukcji można zamówić. Pozdrawiam

Awatar użytkownika

Autor tematu
zundapp600
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 13
Posty: 51
Rejestracja: 30 paź 2007, 18:21
Lokalizacja: BIŁGORAJ
Kontakt:

Re: Frezarka cnc - zakup gotowca

#13

Post napisał: zundapp600 » 01 lis 2022, 18:04

Dziękuję wszystkim za chęć pomocy i odpowiedzi w temacie. Pewne sprawy dały mi dużo do myślenia. Sugerowałem się opisami sprzedawanych maszyn
Frezarka do stali
Można obrabiać stal
Jednak prawda niestety jest okrutna. I coś co jest tanie, niestety jest bardzoooooooooo drogie.
Maszyna już kupiona, jeszcze operacja "zrzutu" z przyczepy, ustawienia i można powoli uruchamiać.

Obrazek

Pole pracy może nie powala, ale na moje potrzeby wystarczy. Muszę dokupić jeszcze kilka "zabawek" z wyposażenia i można zaczynać zabawę :D

www.zundapp.pl
To co lubię i to co robię


Bagunio
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 304
Rejestracja: 24 sty 2022, 22:52

Re: Frezarka cnc - zakup gotowca

#14

Post napisał: Bagunio » 01 lis 2022, 23:50

Wersja CNC kupiona od certusa? Będzie pan zadowolony - konkretny sprzedawca

Awatar użytkownika

Autor tematu
zundapp600
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 13
Posty: 51
Rejestracja: 30 paź 2007, 18:21
Lokalizacja: BIŁGORAJ
Kontakt:

Re: Frezarka cnc - zakup gotowca

#15

Post napisał: zundapp600 » 02 lis 2022, 18:05

Bagunio pisze:Wersja CNC kupiona od certusa?
Tak.
Bagunio pisze:Będzie pan zadowolony
Tak myślę
Bagunio pisze: konkretny sprzedawca
A to się okaże... Troszeczę inne były ustalenia telefoniczne, a rzeczywistość inna.
Ale .....................
Jak to mówią trzeba dać szansę każdemu
www.zundapp.pl
To co lubię i to co robię


Bagunio
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 304
Rejestracja: 24 sty 2022, 22:52

Re: Frezarka cnc - zakup gotowca

#16

Post napisał: Bagunio » 03 lis 2022, 12:05

Wrzuć jakiś filmik z frezowania

Awatar użytkownika

Autor tematu
zundapp600
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 13
Posty: 51
Rejestracja: 30 paź 2007, 18:21
Lokalizacja: BIŁGORAJ
Kontakt:

Re: Frezarka cnc - zakup gotowca

#17

Post napisał: zundapp600 » 04 lis 2022, 20:52

Bagunio pisze:
03 lis 2022, 12:05
Wrzuć jakiś filmik z frezowania
A to jeszcze chwile potrwa. Maszyna jeszcze przed warsztatem. Może jutro uda się "wtargać" do środka. Jakaś instalacja, jakieś polewanie no i dużo nauki, z mojej strony oczywiście. Bo maszyny bez korbek to raczej nie moja bajka. No ale trudno ..............
Powiedziało się A trzeba brnąć w to dalej.
www.zundapp.pl
To co lubię i to co robię

Awatar użytkownika

Autor tematu
zundapp600
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 13
Posty: 51
Rejestracja: 30 paź 2007, 18:21
Lokalizacja: BIŁGORAJ
Kontakt:

Re: Frezarka cnc - zakup gotowca

#18

Post napisał: zundapp600 » 20 gru 2022, 21:12

Maszyna ustawiona, podłączona i uruchomiona. Duży ukłon dla właściciela firmy Certus który tą robotę ( uruchomienie ) wykonał. Dziękuję. Wszystko działa, gra i buczy :-)
Tak jak pisałem czeka mnie zakup jeszcze "kilku zabawek" do maszyny i można coś tam działać.
Pewnie to potrwa kawał czasu, bo inne roboty rozbabrane lecz nie ma pośpiechu.
Na razie czeka mnie praca z Cad, Cam i tak dalej. Śnieg za oknem to mam czas.
To na razie tyle z informacji. Do następnego razu .
www.zundapp.pl
To co lubię i to co robię

Awatar użytkownika

Autor tematu
zundapp600
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 13
Posty: 51
Rejestracja: 30 paź 2007, 18:21
Lokalizacja: BIŁGORAJ
Kontakt:

Re: Frezarka cnc - zakup gotowca

#19

Post napisał: zundapp600 » 30 gru 2022, 19:47

Jakieś tam początki. Pierwsze wióry :D , ale wiele jeszcze przede mną - niestety. To moje pierwsze zderzenie z CnC. ale powoli do przodu. Potrenuję z ustawieniami, narzędziami i zobaczymy co z tego wyjdzie. Na pewno jestem zadowolony że nie kupiłem pseudo frezarki lub jak to nazywacie plotera. U mnie niestety ale to by nie zdało egzaminu, a to powoli stal gryzie :D

www.zundapp.pl
To co lubię i to co robię


grzes_rupinski1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 566
Rejestracja: 23 gru 2009, 17:11
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Frezarka cnc - zakup gotowca

#20

Post napisał: grzes_rupinski1 » 31 gru 2022, 16:06

Podkręć trochę parametry z chłodziwem myślę da radę radę szybciej.
„Denerwować się to mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych.”
- Ernest Hemingway

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”