Frezarka cnc - zakup gotowca

Potrzebne porady sugestie informacje.

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
zundapp600
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 13
Posty: 51
Rejestracja: 30 paź 2007, 18:21
Lokalizacja: BIŁGORAJ
Kontakt:

Frezarka cnc - zakup gotowca

#1

Post napisał: zundapp600 » 17 paź 2022, 21:56

Szukam coś gotowego, czyli frezarki cnc. Wiem że zawsze pytacie o budżet, co ma robić no i pole pracy. Fajnie byłoby jakby pole pracy nie było mikroskopijne, tylko coś na przykład 700x500 lub 900x600. Tak wiem że to jest dużo, ale zabawek raczej nie potrzebuję. Co ma robić ? Dobre pytanie. Musi obrabiać aluminium i byłoby super jakby coś tam "gryzła" w stali. Do jakich detali ma służyć ? Też dobre pytanie. Do różnych. Moim głównym zajęciem jest produkcja części do zabytkowych motocykli :
www.zundapp.pl
www.zundapp.net.pl
Chciałbym taka maszynę wykorzystać do zrobienia np prostej matrycy, obrobić jakiś odlew aluminiowy, wykonać frezowanie np łba śruby i co tam jeszcze można by było.
Wiem ze aluminium i stal nie idą w parze co do wrzeciona, ale może to jakoś można pogodzić ? Wyposażyć maszynę w dwa i zmieniać na czas obróbki ? Nie ukrywam że już jakieś rozeznanie robiłem, jednak zawsze trzeba wysłuchać doświadczonych fachowców.
Nie szukam maszyny dużej i tak zwanej fabrycznej ! Może być to wykonanie kogoś z forum lub polecana firma.
Tylko ..................................
Polecani ludzie lub firmy muszą sobą coś reprezentować, a tak niestety nie zawsze jest !
Nie odbierają telefonów, nie są osiągalni w siedzibie firmy, nie mają nic pokazowego - to chleb powszedni - niestety.
Budżet - wiem że nie będzie mały :D
To co i kogo polecacie ?


www.zundapp.pl
To co lubię i to co robię

Awatar użytkownika

Autor tematu
zundapp600
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 13
Posty: 51
Rejestracja: 30 paź 2007, 18:21
Lokalizacja: BIŁGORAJ
Kontakt:

Re: Frezarka cnc - zakup gotowca

#2

Post napisał: zundapp600 » 22 paź 2022, 11:37

Naprawdę nikt nic nie wie ? Nie ma doświadczeń ?
Trudno.
www.zundapp.pl
To co lubię i to co robię


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4147
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Frezarka cnc - zakup gotowca

#3

Post napisał: Steryd » 22 paź 2022, 11:46

Rozejrzyj się za używanymi obrabiarkami w stylu HAAS,
Wrzeciono do stali i alu, wcale się nie wyklucza, chyba że właśnie w zabawkach. Pole 900x600 to z kolei jest wielkie bydle, chyba że znowu mowa o zabawkach.
Można?
Morzna!!!


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 16241
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Frezarka cnc - zakup gotowca

#4

Post napisał: kamar » 22 paź 2022, 12:26

Steryd pisze:
22 paź 2022, 11:46
. Pole 900x600 to z kolei jest wielkie bydle, chyba że znowu mowa o zabawkach.
A wystarczy " odpowiednie dać rzeczy słowo " :) Ploter 900x600 to zabawka, frezarka 900x600 to grzmot.
A jak dla kogoś to wsio ryba no to dogadać się trudno.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Frezarka cnc - zakup gotowca

#5

Post napisał: jasiu... » 22 paź 2022, 14:34

Tylko że jemu potrzebna jest chyba narzędziówka, skoro pisze "do zrobienia np prostej matrycy, obrobić jakiś odlew aluminiowy, wykonać frezowanie np łba śruby ". Tak za bardzo ploterek do tego mu się nie nada.

Może faktycznie jakaś bardzo stara narzędziówka, taka jak np. bridgeport interact 1 mk2? Ona ma niby słabego Heidenhaina, ale sporo na tym zrobisz, jak umiesz. Pewnie, że plik z CAMa też wrzucisz.

Niech sobie na filmach zobaczy, czy naprawdę potrzeba mu więcej.

Nie upieram się przy bridgeporcie, ale coś tego typu. Myślę, że "siłę" w firmie ma, żeby to pociągło.


Bagunio
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 304
Rejestracja: 24 sty 2022, 22:52

Re: Frezarka cnc - zakup gotowca

#6

Post napisał: Bagunio » 22 paź 2022, 15:05

Możesz też zainteresować się takimi ploterami jak Certus 7060 lub lf stc 753 w wersjach z wrzecionami 9,5 kW spokojnie będziesz frezowal stal frezami do 10mm - koszt to 100-150 tys zł w zależności od konfiguracji


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Frezarka cnc - zakup gotowca

#7

Post napisał: jasiu... » 22 paź 2022, 17:02

A wytaczadło, żeby zrobić otwór powiedzmy 200H7 w ploterku zamocuje? A czasem może się wytaczanie przydać.

Awatar użytkownika

Autor tematu
zundapp600
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 13
Posty: 51
Rejestracja: 30 paź 2007, 18:21
Lokalizacja: BIŁGORAJ
Kontakt:

Re: Frezarka cnc - zakup gotowca

#8

Post napisał: zundapp600 » 22 paź 2022, 19:28

Może aby uściślić potrzeby. Nie potrzebuję maszyny za 100-150 tysięcy. Nie mam na to miejsca jak i też roboty. Wiadomo że taka maszyna musi pracować. W warsztacie posiadam "wszystkie" maszyny do obróbki metali, ale na korbki :-) O przepraszam mam wypalarkę plazmową CnC.
Ale czasami trzeba wspomóc się jakimś nowocześniejszym rozwiązaniem. Dlatego ten post na forum.
Dodam jeszcze że nie potrzebuję maszyny która będzie demonem prędkości czy też robić wióra aż łopaty do śniegu potrzeba do wyrzucania spod maszyny.
W branży w której robię ważny jest efekt końcowy - pewnie jak każdej.
Jednak tu mogę sobie pozwolić na więcej fantazji :-)
Potrafię przeglądać portale ogłoszeniowe i inne serwisy w tym tez fora internetowe. Bardziej myślałem o takich wyrobach ( To tylko przykład).

Obrazek
Lub

Obrazek

Sprzedający twierdzą że można obrabiać stal. Jak jest ? tego nie wiem. I tu liczyłem na sugestie forumowiczów. Co do starszych maszyn CnC wiem że ich awaria może "zabić" finansowo właściciela.
A może jednak moje myślenie jest błędne ?
www.zundapp.pl
To co lubię i to co robię


Bagunio
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 5
Posty: 304
Rejestracja: 24 sty 2022, 22:52

Re: Frezarka cnc - zakup gotowca

#9

Post napisał: Bagunio » 22 paź 2022, 19:39

Są to plotery, frezowanie na nich to bardziej lizanie stali frezem fi6 niż frezowanie i na twoje potrzeby raczej wystarczy , jedna z propozycji które zaproponowałem była od ludzi którzy robią te czerwone plotery , ich największy i najlepszy model stc 753, mam od nich ich mini tokarke na serwach i to całkiem fajny sprzęt , ma trochę minusów , ale ogólnie nie przepadam za ich firma że względu na podejście do klienta przynajmniej w moim przypadku.

Co do kosztów to takie plotery są o wiele tańsze w serwisie bo każdy je naprawi, a przy markowych często zostaje tylko serwis

Awatar użytkownika

Autor tematu
zundapp600
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 13
Posty: 51
Rejestracja: 30 paź 2007, 18:21
Lokalizacja: BIŁGORAJ
Kontakt:

Re: Frezarka cnc - zakup gotowca

#10

Post napisał: zundapp600 » 22 paź 2022, 21:42

Bagunio pisze: jedna z propozycji które zaproponowałem była od ludzi którzy robią te czerwone plotery , ich największy i najlepszy model stc 753
Tak wiem. Śledzę różne portale.
Bagunio pisze:ale ogólnie nie przepadam za ich firma że względu na podejście do klienta przynajmniej w moim przypadku.
Też się do nich nie dodzwoniłem :-) Ktoś oddzwonił jak byłem 150 kilometrów dalej. A zaznacze że było to w ich godzinach pracy.
Bagunio pisze:mam od nich ich mini tokarke na serwach i to całkiem fajny sprzęt , ma trochę minusów
A możesz cos więcej o tych minusach, gdyż też ja oglądałem, niestety na obrazku
www.zundapp.pl
To co lubię i to co robię

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”