Ciecie plazmą - od podstaw:)

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
RomanB
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 15
Posty: 158
Rejestracja: 15 maja 2007, 19:30
Lokalizacja: WziąćStoMilionów

Ciecie plazmą - od podstaw:)

#1

Post napisał: RomanB » 04 lip 2007, 12:17

Witam,
w pracy używam wypalarki CNC firmy Zakmet z agregatem plazmowym Hypertherm Powermax 1650.

No i zaczęlismy palić :twisted:, bo elektryk już wszystko popodłączał także hurrraa :cool:

Położyłem blachę 16mm założyłem dyszę 60A napięcie prądu łuku ustawione zostało na około 165V (nie przestawiałem napięcia, choć w tabeli było podane 147V). Czy taka róznica w napięciu łuku plazmowego może powodować szlakowanie??
Prędkość ustawiłem na 500 wszsytkie te parametry dobrałem w/w dokumentacji dostarczonej do maszyny.

No i po paleniu:)... tylko że po cięciu "na spodzie" blachy powstała szlaka i tak jakby palnik nie przeciął całej grubości blachy. Oraz powstało ukosowanie, ale nie wiem czy zostały dobrane dobrze parametry cięcia.

I tu sie nasuwa pytanie, co mogłem źle zrobić...

Jeszcze postaram się "potestować" palenie plazmą, ale jak to mówią "kto pyta nie błądzi" coprawda byłem na szkoleniu z cięcia CNC, ale było to jakieś pół roku temu i wiadomo, jak się nei praktykuje to i z głowy wiedza ulecieć potrafi...

Także jesli możecie mi coś doradzić to prosze o wszelkie sugestie...

Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#2

Post napisał: gmaro » 04 lip 2007, 13:33

RomanB pisze:o i po paleniu:)... tylko że po cięciu "na spodzie" blachy powstała szlaka i tak jakby palnik nie przeciął całej grubości blachy. Oraz powstało ukosowanie, ale nie wiem czy zostały dobrane dobrze parametry cięcia.
widać za mały prąd a za duża prędkość cięcia blachy oraz kwestia jak masz ustawiony palnik od blachy ... a to co pisze w dokumentacji nijak się ma do rzeczywistości więc najlepszą metodą będzie dobranie parametrów na podstawie prób wykonanych na maszynie
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


Autor tematu
RomanB
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 15
Posty: 158
Rejestracja: 15 maja 2007, 19:30
Lokalizacja: WziąćStoMilionów

#3

Post napisał: RomanB » 04 lip 2007, 13:43

gmaro,
Ok jutro wykonam próby cięcia...

A co do wysokości podnoszenia palnika - maszyna posiada czujke wysokości, tylko nie wiem czy działa ona prawidłowo...

Masz moze metodę jak sprawdzić czy aby czujka dobrze działa??

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#4

Post napisał: gmaro » 04 lip 2007, 14:47

RomanB pisze:Masz moze metodę jak sprawdzić czy aby czujka dobrze działa??
Nie wiem jak to u was jest rozwiązane w maszynie ale u mnie oprócz czujnika pojemnościowego który utrzymuje stałą wysokość nad palonym materiałem mam regulacje na potencjometrze i mogę mu zadać wysokość czyli np: 2 mm ale generalnie czym wyżej palnik tym większy skos się pojawia co już tutaj na forum było wałkowane a wynika to między innymi z samego budowy i działania palnika :wink: a to czy masz włączoną kontrolę tego czujnika można sprawdzić dość prosto podnieść trochę blachę i palnik powinien iść razem z blachą do góry lub w dół :wink: kiedyś zapodałem taki film jak to działa :mrgreen: oto link https://www.cnc.info.pl/download.htm?id=2204
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


kruk203
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 02 lip 2007, 22:56
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ciecie plazmą - od podstaw:)

#5

Post napisał: kruk203 » 04 lip 2007, 18:34

RomanB pisze:Witam,
w pracy używam wypalarki CNC firmy Zakmet z agregatem plazmowym Hypertherm Powermax 1650.

No i zaczęlismy palić :twisted:, bo elektryk już wszystko popodłączał także hurrraa :cool:

Położyłem blachę 16mm założyłem dyszę 60A napięcie prądu łuku ustawione zostało na około 165V (nie przestawiałem napięcia, choć w tabeli było podane 147V). Czy taka róznica w napięciu łuku plazmowego może powodować szlakowanie??
Prędkość ustawiłem na 500 wszsytkie te parametry dobrałem w/w dokumentacji dostarczonej do maszyny.

No i po paleniu:)... tylko że po cięciu "na spodzie" blachy powstała szlaka i tak jakby palnik nie przeciął całej grubości blachy. Oraz powstało ukosowanie, ale nie wiem czy zostały dobrane dobrze parametry cięcia.

I tu sie nasuwa pytanie, co mogłem źle zrobić...

Jeszcze postaram się "potestować" palenie plazmą, ale jak to mówią "kto pyta nie błądzi" coprawda byłem na szkoleniu z cięcia CNC, ale było to jakieś pół roku temu i wiadomo, jak się nei praktykuje to i z głowy wiedza ulecieć potrafi...

Także jesli możecie mi coś doradzić to prosze o wszelkie sugestie...

Pozdrawiam

Obniż napięcie to palnik zejdzie niżej i daj 80A


Autor tematu
RomanB
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 15
Posty: 158
Rejestracja: 15 maja 2007, 19:30
Lokalizacja: WziąćStoMilionów

#6

Post napisał: RomanB » 05 lip 2007, 16:43

Witam,
wczoraj dobrałem złe parametry cięcia - bo myślałem że to blacha #16, a to była #20:)

Odpowiednie parametry i super wszystko wychodzi.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#7

Post napisał: gmaro » 05 lip 2007, 17:51

Odpowiednie parametry i super wszystko wychodzi.
:wink:


Odpowiednie parametry i trochę praktyki ale to z biegiem czasu :wink:
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


pandabera
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 7
Posty: 191
Rejestracja: 03 cze 2007, 18:56
Lokalizacja: z Polski

#8

Post napisał: pandabera » 08 lip 2007, 11:36

a probowałeś ciąć dyszą 100A? ja pracuje tez na zakmecie i powemaxie 1650 ale od 15 mm tne juz gazem i jest o wiele ładniejsza powierzchnia i nie ma takich skosów jak przy plaźmie.
nic na siłe

Awatar użytkownika

holetzky
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 26 cze 2007, 09:09
Lokalizacja: chorzów
Kontakt:

#9

Post napisał: holetzky » 09 lip 2007, 13:55

Jeżeli chodzi o blache 20 mm i agregat Pmax 1650 to albo załóż dysze 100A albo lepiej jak wypowiadali się poprzednicy tnij to gazem a na pewno ładniej wyjdzie. Ten agregat w postaci maszynowej ładnie się zachowuje tak do grubości 15 mm poźniej to robi za duże skosy. Jeśli chodzi o kontrole wysokości na tej maszynie to jak tniesz plazmą z załączoną kontrolą to wciśnij i przytrzymaj klawisz załącz przedmuch i odpowiednio palnik góra lub dół w zależności czy chcesz aby palnik się lekko podniósł czy opad skutkuje to zmianą napięcia które wcześniej ustawiłeś w paremtrach cięcia plazmą. Sam potencjometr który jest przy wyśiwetlaczu za dużo Ci nie pomoże bo on jest do sterowania kontrolą przy cięciu gazem.
Pozdrawiam Marcin


Arek D
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 55
Rejestracja: 29 maja 2007, 10:07
Lokalizacja: Rybnik

#10

Post napisał: Arek D » 09 lip 2007, 17:51

do pana RomanB -
co z pana za operator skoro pan nie odróżnia blachy 16 od 20 haha a i niech pan stosuje dysze i elektrody 100A do materiału większego niż 10mm powodzenia
gdzie młoteknie może tam kątówka pomoże :-}

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”