holetzky pisze:
Parametry miałem takie: detal detal 4 mm, detal arkusz 5 mm, kąt obrotu co 90 stopni.
Prosiłem o parametry detal-detal 5mm i detal-arkusz 5mm, kolega Holetzky umieścił wyniki, które w żaden sposób nie są miarodajne do wyników uzyskanych w CAGILI i SigmaNEST. Patrząc jednak nawet i na te wyniki to te 4 mm detal-detal, a przypuszczam, że również 5mm detal-arkusz wydają się być podejrzane.
Na moją "interwencję" powyższy cytat został dopisany. Nie wiem czy było to celowe zagranie czy nie, nie wnikam, proszę jednak o rzetelność i uczciwość przy podawaniu następnych wyników.
holetzky pisze:
Ze względu na fakt że program słuzy glównie do rozkładu blachy i jego algotytmy sa takie aby jak największy kawalek został do dalszego wykorzystania, to wydaje mi się że kawałek 238x869 mm stanowi lepsza część do dalszego wykorzystania niż jakiś kawałek długiego płaskownika typu 1500x106. Powierzchniowo wychodzi lepiej kawałek 238x869.

Te rozważania w tym momencie nie mają już najmniejszego sensu.
[ Dodano: 2010-03-09, 14:27 ]
Bri pisze:Holetzky - u nas "blachowców" tak jest - lepiej zostawić prostokątny kawałek niż paseczek przez cały arkusz (którego się w sumie nie zostawia tylko wylatuje razem z ażurem, przecież i tak koszt ażuru spoczął na kliencie w ten czy inny sposób). Ale Adryjan jako "tekstylnik" kto wie czy nie wycina ze szpuli materiału - dla nie go liczy się tylko efektywna długość "po X" - im mniejsza tym lepsza.
Po pierwsze, spójrz na to co napisałem powyżej, ten prostokątny kawałek, który uzyskał kolega Holetzky jest już delikatnie mówiąc nieaktualny

.
Po drugie czytaj wyraźnie i ze zrozumieniem moje posty - napisałem, że
miałem do czynienia z wycinaniem laserowym poduszek powietrznych. Słowo miałem jest w czasie przeszłym, a w czasie teraźniejszym mogę Tobie podać rękę, bo również mam do czynienia z branżą mechaniczną, a zatem jestem "blachowcem"
Bri pisze:
Adi - z ręki zrobiłem nesting długi na 2882mm, bez kombinacji. Zajęło mi to parę minut.
Jednak Tops wyrzuca wyniki z profilu AdvGrid w kilka - kilkanaście sekund
Na Twoim miejscu popróbowałbym już wcześniej takich dobrych ręcznych zdolności i umieściłbym ten wynik zanim umieściłeś rezultaty automatycznego rozmieszczania w TruTopsie, które kompletnie nie sprostały zadaniu, z resztą sam to samo stwierdziłeś.
Pomijam fakt, że post dotyczy
automatycznego nestingu. Generalnie temat polega na tym, aby w pełni korzystać z automatycznego rozmieszczania i
ewentualnie wspomóc sobie ręczną korektą elementów, a nie na odwrót!
Bri pisze:
Ja rozumiem że celowo poczekałeś aż cagila zdeklasuje wszystkie możliwe wyniki genialnym nestingiem. W rzeczywistości chyba nie narażasz się że szef cię nakryje na "czekaniu"

przez pół godziny aż "się nesting zrobi".
Tak samo sytuacja (poza wyjątkami) w której programista spędza nad nestingiem i technologią więcej czasu niż później program się wycina jest co najmniej kuriozalna.
Cieszę się, że to rozumiesz. Chciałbym jednak abyś zrozumiał również to co już wcześniej napisałem, CAGILA ułożyła te elementy
zdecydowanie lepiej niż to co pokazałeś w TruTopsie już
po kilku minutach. Myślę, że chyba tyle poczeka większość szefów

.
Jeszcze jedna uwaga: chyba zgodzisz się ze mną, że w przypadku drogiego materiału np. grubsza nierdzewka, warto byłoby poczekać np. te 28 min po to by uzyskać rozkrój równy 2877mm oszczędzając ponad 120x1500mm materiału, niż ledwo mieszcząc na arkuszu wszystkie elementy jak pokazałeś w swoich wynikach.
Bri pisze:
W topsie tez można ustawić orientacje, mininesty, obroty co 1 stopień, a nawet mirroring (tops zanestuje jeśli inaczej się nie będzie dało geometrię elementu "w lustrze"), priorytety (który element najpierw nestować a który później), a jak proces trwa dłużej niż dwie minuty wcisnąć esc i nanieść poprawki ręcznie.
To lubię w topsie, szybkie (i całkiem zadowalające) rezultaty i łatwe opcje nestingu ręcznego.
W dzisiejszych czasach wszystkie te opcje nie są już żadną rewelacją i sądzę, że każdy szanujący się tego typu system powinien to zawierać.