Zakup nowej wycinarki laserowej typu Fiber

Jaki typ? Jaka moc?

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

harma
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 27
Kontakt:

Re: Zakup nowej wycinarki laserowej typu Fiber

Post napisał: harma » 16 paź 2019, 06:35

I znowu, gadanie, gadanie, gadanie bez konkretnych faktów. Marketingowy bełkot.

Dalej nie uwzgledniasz olbrzymiej utraty wartości waszych laserów, co sprawia, że to są jednorazówki...wiem, że to niewygodny temat...

Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2

Post napisał: Majster70 » 16 paź 2019, 08:19

texas pisze:Napędy liniowe działają bezdotykowo, nie mają powierzchni współpracujących, które o siebie się trą wiec nie mają powodu się zużywać.
100 lat pewnie nie będą działać choćby z powodu postępu technicznego, ale jeśli ktoś by je chciał używać 100 lat to wykonane z odpowiednio trwałych materiałów tyle mogły by pracować.

Mam frezarkę DMG DMC75 z napędami liniowymi z 2004 r i prawie wszystko jest ok. Prawie, bo poprzedni użytkownik skąpił na wszystkim - nie miał kasy i firma zbankrutowała w końcu. Jest jedno ale - we frezarkach trzeba dbać o uszczelniacze zgarniające wióry i inne zanieczyszczenia, potrafią się zużywać szybko w zależności od rodzaju prac. Jak większy wiórek dostanie się do środka to po silniku (napędzie), a nowy drogi. Natomiast przy regularnej kontroli uszczelniaczy napędy liniowe to dobre rozwiązanie.
1 uwaga, producent zabrania zbliżania się ludzi np z rozrusznikami serca w pobliże obrabiarki, nie wiem czy to na wyrost czy realne zagrożenie. Także zawęża ta odrobinkę rekrutację.

Awatar użytkownika

victor.sajda
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 11

Post napisał: victor.sajda » 16 paź 2019, 17:42

Ale rozpętałem dyskusje.Wczoraj byłem i przedsiebiorcy koło Rabki Zdrój który kupił 3 miesiące temu identyczny laser czyli 1030 3kw.Powiedział tak a miał juz Kimlę i Eckerta.Panie,Kimla przed zakupem zrobiła show jak na gali oscarowej a potem jak kupiłem to sie dodzwonić nie mogłem,wina operatora itd.Eckert to co mi robił w 8 godzin tym robię w półtora gdyż przy Eckercie co chwile cos trzeba robić i prawdziwej pracy jest dużo mniej.Trumpf to wół roboczy do pracy 24/h a do tego mam teleserwis.A co do napędów i modeli seri 1000,3000 i 5000.Od tego roku to co bylo w seri 3000 jest w 1000,to co było w 5000 jest w 3000 a seria 5000 jest nowym cacuniem które ma np. High speed eco Webinar co pozwala oszczędzić 50% azotu przy dużej predkosci z możliwością palenia preferowanych blach.A tak na marginesie wracając do wawy zajechałem na grzyby w naj lasy w Polsce tzn.świętokrzyskie i w pół godziny znalazłem 5 prawdziwkow które zapełniły mój koszyk, jeden ważył prawie kilogram,wszystkie zdrowe😊

Dodane 28 minuty 11 sekundy:
1030 w standarcie.Stół nie wyjeżdża jak w serii 2000 tylko wzdłuż lasera. Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

harma
Posty w temacie: 27
Kontakt:

Post napisał: harma » 16 paź 2019, 18:42

Victor, napęd gantry to nie jest napęd liniowy.
A co do Kimli, ten człowiek miał pełną rację. Kimla stosuje agresywny marketing przed zakupem maszyny (co z resztą widać powyżej), a później jest podejście: "kupiłeś, to teraz twój problem". Jeszcze mają duuużo do nauki w kwestii podejścia do klienta i obsługi posprzedażowej.

Awatar użytkownika

victor.sajda

Post napisał: victor.sajda » 16 paź 2019, 19:10

Napęd Gantry w połączeniu z bezpośrednimi napędami liniowymi oś X napęd Gantry osie Y,Z bezposrednie napędy liniowe tak jest w specyfikacji technicznej.Czy to nie jest to rozwiązanie o ktorym pisałeś nt. lasera 5030?

texas
Posty w temacie: 10

Post napisał: texas » 16 paź 2019, 19:36

Niestety nie jest.

Sam przecież załączyłeś specyfikację swojego lasera w której wyraźnie napisano że:

"Belka jest przemieszczana na łożyskach wałeczkowych i kulkowych po płaskich prowadnicach przez dwustronny napęd zębatkowy"
i niżej:
"Napęd Gantry w połączeniu z bezpośrednimi napędami liniowymi: oś-X napęd Gantry. Osie Y i Z- bezpośrednie napędy liniowe"

Tak to jest napisane aby chyba nikt nie wiedział o co chodzi.
Gantry to po prostu portal, nie oznacza to typu napędu, ale wyżej wyraźnie napisali, że dwustronny napęd zębatkowy więc nie powinieneś mieć wątpliwości, że to jednak stare poczciwe zębatki. A niżej napisali, że napędy liniowe w osiach Y i Z.
Jako, że w tym laserze brama, gantry, portal, czy jak tam zwał jeździ po ramie i jest napędzany z dwóch stron zębatkami to znaczy że zdecydowanie nie są to napędy liniowe.

Poza tym widziałeś wcześniej na filmie wystające serwonapędy.

Awatar użytkownika

victor.sajda

Post napisał: victor.sajda » 16 paź 2019, 20:03

Trudno i tak wyboru juz dokonałem.Dziekuję za pomoc wszystkim

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Kontakt:

Post napisał: Zienek » 17 paź 2019, 09:11

victor.sajda pisze:Eckert to co mi robił w 8 godzin tym robię w półtora gdyż przy Eckercie co chwile cos trzeba robić i prawdziwej pracy jest dużo mniej.

Jest jeden po taniości z Pcimia. Czy mogę prosić o kontakt w sprawie maszyny Eckerta? 793991220.
Pozdrawiam,
Paweł z Proto

mca64
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1

Post napisał: mca64 » 20 paź 2019, 16:49

Mam kilkuletnie doświadczenie jeśli chodzi o wycinarki laserowe Prima Power, ale nie mam jak się odnieść do innych firm. Ogólnie szału nie ma, ale nie jest tak źle.

lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6

Post napisał: lolo2 » 20 paź 2019, 23:27

harma pisze:
08 paź 2019, 21:14
lolo2 pisze:
08 paź 2019, 07:57
Zienek pisze:
06 paź 2019, 23:33
Firmy handlujące pociętym materiałem tną na triumfach.
No tak, bo inne lasery nie nadaja sie do uzytku.

Mam Durme laser i 4 ich krawedziarki - odpukac, raz zawor od powietrza na glowicy strzelil i raz falownik, od ktoregos silnika.
2kw IPG, glowica precitech - na razie nic.
Serwis jak najbardziej OK.
Laser kupiony uzywany i jest u nas w firmie 3 lata.

BLM mamy laser - - - kupiony pierwszy ich prototyp 5kw ipg. Na samym poczatku czujnik wysokosci glowicy nawalil i glowica pierdyknela to bylo 3 - 4 lata temu. Od tamtego momentu chyba nic sie nie dzieje. Dziala elegancko.
5kw IPG.
Serwis dziala ok.

Wiec smialo moge dac rekomendacje dla tych dwoch firm powyzej.

.

...Trumpf 3030 4kW z 2008 roku. W zasadzie przez pierwsze 8 lat nic poważnego się nie działo, czujnik obecności stołu w zmieniaczu palet i 2x jakieś styczniki w szafie. Raz pękł wężyk fi8 z wodą i trochę się jej wylało, pomogła złączka za 3pln. Po 8 latach padł falownik turbiny (ale to bardziej przez spadki napięcia na hali), lany zawór od wody oraz łożyska osi X i Y. Obecnie po 11 latach wymieniliśmy silnik osi Y oraz prawdopodobnie pada elektronika w komputerze przy pulpicie, ale na razie jeszcze chodzi. Raz wymieniona optyka wewnętrzna (ale tutaj to nie była awaria, a zużycie) oraz parę razy lustra zewnętrzne. Poza tym nic. Maszyna chodzi od początku na 3 zmiany, w trakcie kryzysu w okolicach 2012 roku chodziła na dwie. Serwis autoryzowany i nieautoryzowany jak najbardziej ok (i przynajmniej jest wybór między tymi dwoma), chociaż widzimy się praktycznie tylko przy przeglądach.

W firmie, w której kiedyś pracowałem mają bystronic'a z 1997 roku. Kupiony jako 5 letni, obecnie dalej na chodzie. Były problemy z turbiną i łożyskami, oraz obecnie są z już dosyć duże z elektroniką. Ze 4 razy optyka w rezonatorze i kilka razy lustra zewnętrzne. Ale maszyna dalej tnie, serwis w porządku także mogę także polecić tego producenta...

A teraz lolo2 napisz coś o 12kW Eagle, którego też macie.

poza tym:
(...)Od tamtego momentu chyba nic sie nie dzieje.(...)
.
to nic się nie dzieje, czy chyba nic sie nie dzieje ?

"Chyba"
Bedziesz sie czepial kazdego wyrazu, przecinka, kropki?

Napisalem Chyba, bo nie jestem operatorem i nie obsluguje maszyny 24/7. A ze nie lubie klamac to napisalem prawde. Chyba nic wiecej sie nie psuje. Bo nie doszly do mnie informacje o jakimkolwiek przestoju, serwisu nie widzialem. A jak nic nie slyszysz na temat jakiejs maszyny w miejscu w ktorym pracujesz to dobre oznaki :) Znaczy ze wszystko w pozadku.

Laser 12KW, specjalnie pominalem info o tej marce aby nie prowokowac do klotni? Odpukac, ponad rok zadnego problemu z glowica czy swiatlowodem. Skonczyly sie choroby wieku dzieciecego. Wiec glowice maja ogarniete w 100%. do 12kw.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”