WYŁĄCZNIE pomysły na poprawę działania i funkcjnalność softu

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu PikoCNC

potek74
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2

Re: WYŁĄCZNIE pomysły na poprawę działania i funkcjnalność softu

Post napisał: potek74 » 07 lis 2020, 09:03

bartekn86 jak dobre kable to się od razu się nie uszkodzą.A dobrze gdyby każdy miał wybór w zależności od tego co robi, jak chcę zerwać maszynę.
Pozdrowienia.

Tagi:

bartekn86
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 98
Kontakt:

Post napisał: bartekn86 » 07 lis 2020, 12:23

a ja bym poszedł inaczej, obsługa glowicy pomiarowej takiej np na 3 baryłkach z jednym przewodem NC zrobić do niej jakiś okienkowy interfejs, a budowa samej glowicy nie wydaje sie jakoś fest skomplikowana. nie trzeba by zakladać jakichś dziwnych blaszek na material, można by mierzyć w zasadzie wsio niezaleznie od tego czy to przewodzi prąd czy nie

Triaczek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 27

Post napisał: Triaczek » 21 lis 2020, 00:17

Kilka spostrzeżeń do 5.1.0. Generalnie bardzo się cieszę że zostały wprowadzone w życie wcześniejsze uwagi, naprawdę ułatwiają pracę.

Zauważyłem że przestał działać skrót klawiszowy przy zaznaczaniu zakresu elementów z wykorzystaniem klawisza Shift na liście CAM.

Jakiś czas temu prosiłem o wprowadzenie dodatkowych możliwości dla nesting i od wersji 4.5.0 mamy możliwość „uwzględniania wyłączonych procesów”. Niestety ostatnio narobiłem sobie przez to szkód, częściowo przez nieuwagę, ale gównie przez to że na ekranie CAM-u, nie są nanoszone zmiany rozmieszczenia detali po wyłączeniu procesu mającego wpływ na rozmieszczanie.

Jeszcze może ponowie apel o powrót do linii kreskowej dla G0 i uwidocznienie punktów wejść na ekranie głównym.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „PikoCNC”