Warsztat - plyta betonowa / zbrojeniowa

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

TomekMk1
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 41
Rejestracja: 24 sty 2013, 18:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Warsztat - plyta betonowa / zbrojeniowa

#31

Post napisał: TomekMk1 » 01 maja 2013, 11:04

tuxcnc pisze:
TomekMk1 pisze:masz projekt i zezwolenie na budowę?
Nie bądź taki ciekawy, bo kociej mordy dostaniesz.
Dopóki gość nie wbije szpadla w ziemię, nie musi mieć żadnych papierków.
Poza tym, to ewidentnie nie rozumiesz problemu.
Chodzi o fundament pod maszyny, jedną ciężką, drugą pomiarową, trzecią jeszcze nie wiadomo jaką, a szopa jest w tej sytuacji mało istotnym elementem.
Pyta jak będzie lepiej, to albo mu doradź, albo się zamknij.

.
Piłeś coś dzisiaj?

W zezwoleniu są wytyczne jak należy budować i od tego zaczyna się budowę nawet basenu lub ogrodzenia. Nie będę cytował przepisów ale poczytaj sobie prawo budowlane zanim komuś będziesz doradzał budowę bez zezwolenia.
Witam,
Przyszedl czas na stworzenie wlasnego warsztatu.
Hale / Budynek mam juz ogarniete, bedzie to budynek 35m2 wykonany z plyty warstwowej.
Problem jest w tym gdzie go postawic? Musze przygotowax wylewke 35m2 (+10/20cm na kazdy bok)I tu pytanie, jaka wylewke i jak ja wykonac?
Ewidentnie jest napisane o budowie całego warsztatu.

Tak jak pisałem laikiem jestem w maszynach CNC ale budowałem dwa największe mosty w Polsce i raczej nie byłem tam stróżem.



Tagi:

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 8104
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Warsztat - plyta betonowa / zbrojeniowa

#32

Post napisał: tuxcnc » 01 maja 2013, 11:13

TomekMk1 pisze:Tak jak pisałem laikiem jestem w maszynach CNC ale budowałem dwa największe mosty w Polsce i raczej nie byłem tam stróżem.
Nie wiem kim byłeś na budowie, ale tu jesteś trollem.

.


TomekMk1
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 41
Rejestracja: 24 sty 2013, 18:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Warsztat - plyta betonowa / zbrojeniowa

#33

Post napisał: TomekMk1 » 01 maja 2013, 11:22

Widzę u Ciebie wysoki poziom kultury osobistej. Szczególnie widoczny w rzeczowej dyskusji.


Agent0700
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 602
Rejestracja: 28 cze 2007, 14:39
Lokalizacja: Siedlce

#34

Post napisał: Agent0700 » 02 maja 2013, 09:38

Witam

Ale TuxCnc ma rację, jest konkretne pytanie a Ty nie udzielasz odpowiedzi na pytanie tylko jak milicjant szukasz do czego by się tu przyp...ć.

Pozdrawiam

Jacek
Kto się nie bawi, ten nie żyje :-)
Zakres działalności: gwałty, wymuszenia, haracze.


TomekMk1
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 41
Rejestracja: 24 sty 2013, 18:58
Lokalizacja: Poznań

#35

Post napisał: TomekMk1 » 02 maja 2013, 09:54

Jacku ale Ty to grzecznie wyjaśniłeś i nie obrażasz innych.

Każdy ma swoje zdanie na ten temat. Kary za budowę bez zezwolenia które kosztuje kilka złotych są ogromne. Do tego dochodzi rozbiórka obiektu.

Z dyskusji wynika że na płycie ma być budowany warsztat.

Podłoża pod obrabiarki powinny być wylane osobno od fundamentów i najlepiej wibro-izolowane. Taka kostka niezwiązana z posadzką ani tym bardziej fundamentem.

Pozdrawiam

ps. dobrą wibro-izolacją są stare pasy transmisyjne które można kupić na żwirowniach

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 8104
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#36

Post napisał: tuxcnc » 02 maja 2013, 16:15

TomekMk1 pisze:Podłoża pod obrabiarki powinny być wylane osobno od fundamentów i najlepiej wibro-izolowane. Taka kostka niezwiązana z posadzką ani tym bardziej fundamentem.
Prawda.
Tylko jest taki malutki problemik, że jeszcze nie wiadomo co gdzie będzie stało.

.


TomekMk1
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 41
Rejestracja: 24 sty 2013, 18:58
Lokalizacja: Poznań

#37

Post napisał: TomekMk1 » 02 maja 2013, 17:49

Dlatego budowę zaczyna się od projektu i pozwolenia na budowę a nie od teoretycznych wywodów z czego ma się budować posadzkę.

ps, widzę że moderator nie kwapi się do moderacji więc oświadczam że nie jestem żadnym trolem
Budownictwo to mój zawód i posiadam pełne uprawnienia budowlane łącznie uprawnieniami do projektowania.
Więc dyskusja argumentami typu "policjant, troll' mija się z celem.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#38

Post napisał: kamar » 02 maja 2013, 18:28

Koledzy, stawianie dwu ,trzy tonowych maszyn na specjalnie wylewanych fundamentach to już stara piosenka. Chyba że maszyna wysoka a podstawa mało stabilna.(np. niektóre wiertarki kolumnowe) Odpowiednie wibroizolatory załatwiają sprawę wystarczająco. A budowlańcy juz tak mają. Kiedyś zwróciłem się do jednego znajomego, jak wykopać kanał w garażu to otrzymałem wykład o strukturze geologicznej i adresy firm co ją zbadają oraz wykaz niby niezbędnych materiałów :) Przez dwa popołudnia z kolegą wykopalismy, obmurowali bloczkami i służy trzydziesci lat.

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 13
Posty: 8104
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#39

Post napisał: tuxcnc » 02 maja 2013, 18:56

TomekMk1 pisze:Dlatego budowę zaczyna się od projektu i pozwolenia na budowę a nie od teoretycznych wywodów z czego ma się budować posadzkę.
A od czego się zaczyna projekt ?

Projekt zaczyna się właśnie od czysto teoretycznych i absolutnie hipotetycznych wywodów, do czego projektowany budynek może służyć a do czego na pewno nadawać się nie będzie.
Jak już wcześniej pisałem mają tam stać nieznane bliżej maszyny w nieokreślonej ilości.
Tyle wiadomo, że będzie obrabiarka, czyli źródło wibracji i maszyna pomiarowa na te wibracje czuła.
Wniosek jest taki, żeby wylać solidny monolit, a maszyny wibroizolować na podkładkach leżących na posadzce, wtedy przestawienie maszyny o metr nie będzie niewykonalne.
Natomiast ściany i strop mają mieć konstrukcję lekką i na pewno nie będą elementami decydującymi o potrzebnej wytrzymałości i sztywności płyty fundamentowej.

Teraz jasne ?

.


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#40

Post napisał: Mariuszczs » 02 maja 2013, 21:00

35m2 sugeruje że będzie to przylepka na zgłoszenie bez projektu - ale może nie ??

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”