Podzielnica jako os obrotowa

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.
Awatar użytkownika

Autor tematu
fanta
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 12
Posty: 221
Rejestracja: 22 lip 2004, 12:19
Lokalizacja: stad i stamtad

#31

Post napisał: fanta » 21 kwie 2006, 12:30

troche pozno ale mialem wyjazd swiateczny. i krotko bo palec sobie zlamalem.

w kazdym razie bedzie ok bo podzielnica ma wyjscie walu "na sztywno" z drugiej strony. po prostu zrobie sobie przelozenie na pasku i bedzie git.

nie wiem czy blokowanie bedzie niezbedne. silnik krokowy 3Nm powinien to jakos utzrymac. pozatym to bedzie glownie obrobka wykanczajaca sklejki wiec co najwyzej zaglebienie freza jakies 1-2 mm. ogolnie nie chodzilo mi o mechanizm podzielnicy ale o sama jej konstrukcje. dalem do wyceny zrobienie podobej konstrukcji i wyszlo ze za sam material zaplace 400 zl.

jak juz skoncze to zapodam jakis filmik.

dzieki za pomoc.


Czy teoria zgadza sie z praktyka? W teorii tak, w praktyce nie.

Tagi:


tuptus59
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 199
Rejestracja: 08 wrz 2009, 21:26
Lokalizacja: kraków

#32

Post napisał: tuptus59 » 19 wrz 2009, 00:23

wałek wystajacy z twojej podzielnicy słuzy do sprzezenia podzielnicy ze stołem frezarki jesli dzielisz obwód koła na nietypowa liczbe wtedy zakłada sie tzw gitare jedno kolo idzie na podzielnice drugie na gitare, na frezarke na srube pociagowa itd,twoja podzielnice mozna ustawic na kat 90 stopni do góry popuszczasz sruby jest tam podziałka ze stopniami pod którymi sie ustawia dany kat jest to bardzo proste kazda podzielnica jest regulowana likwiduje sie luzy bez rozbierania na czynniki pierwsze,ma dwie dzwignie po drugiej stronie tarczki podziałowej gorna jest hamulcem dolna słuzy do regulacji tam jest nakretka na dole która sie popuszcza i delikatnie przemieszcza po łuku w dól lub góre zwiekszajac lub zmniejszajac odległosc miedzy slimakiem a slimacznica i tym samym luz na podzielnicy.podzielnica ma wbudowany hamulec składa cie z palca i wkładki zeliwnej w postaci cienkiego preta jak wkrecasz na hamulcu zacisk to pret zeliwny przez docisk do tarczy hamulca tarcie nie zezwala na obrót jak chcesz to zeskanuje ksiazke mam od podzielnicy rosyjskiej przełozenie 1 do 40 policzone wszystkie mozliwe podziały nawet te z wykorzystaniem koł zmianowych gitary,jesli chcesz miec obrót mechaniczny podzielnicy musisz odblokowac tarczke masz z boku palec z zabkami przykrecony jest do tarczy nalezy go popuscic i cofnac tak aby nie stykał sie z tarcza i zablokowac sruba .ps jak cos to pisz w sprawie podziału 1-20,1-40,1-60,1-90,1-120
tuptus

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”