Stół do waterjeta-wymiana podłoża

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

Autor tematu
El Crack
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2013, 18:40
Lokalizacja: Polska

Stół do waterjeta-wymiana podłoża

#1

Post napisał: El Crack » 27 lut 2013, 19:03

Witam
Kupiłem używanego waterjeta. Stół jest w kiepskim stanie tzn cały pociety (kratki jak również ramka je podtrzymująca). W nowych waterjetach widziałem stoły z pasami blachy zamiast kratek może takie rozwiązanie byłoby lepsze-sztywniejsze i łatwiejsze do wypoziomowania? Gdzie takie pasy można dostać i jak je zamocować?
Pozdrawiam



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 27 lut 2013, 20:04

pasy posiadając waterjeta się samemu wycina. Mocowanie nie wiem jak to opisać. Wzdłuż wanny zamocowane grzebienie w które pasy wciskasz, (blacha z wycięciami na pasy) rozstaw około metra. Poszukaj jakiegoś zdjęcia, jak nie znajdziesz mogę coś tam pstryknąć jutro.

Zresztą Kimla ten temat często odwiedza także pewnie jakieś zdjęcia wklei, producent chyba zdjęcia posiada a "ruszto" to żaden wynalazek chroniony ;-)


Autor tematu
El Crack
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 27 lut 2013, 18:40
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: El Crack » 28 lut 2013, 01:00

Jakiej grubości blacha na te pasy, jakie powinny być wysokie i jak gęsto je rozmieszczać? Na środku basenu też chyba musi być podparcie?


Irek R.
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 35
Rejestracja: 15 lut 2012, 11:01
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: Irek R. » 28 lut 2013, 09:28

El Crack pisze:Jakiej grubości blacha na te pasy, jakie powinny być wysokie i jak gęsto je rozmieszczać? Na środku basenu też chyba musi być podparcie?
grubość płaskownik od 2 do 4mm, blacha najlepiej nierdzewka, może też być ocynkowana, gęstość w zależności od wielkości ciętych detali- sam musisz dobrać odpowiednią dla siebie. Wysokość płaskownika ok. 100 mm


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#5

Post napisał: dance1 » 28 lut 2013, 18:39

zapomniałem o zdjęciu :oops: tu np widać mniej więcej jak to wygląda, zresztą w sieci pełno tego: http://xshcn.en.alibaba.com/productshow ... _2_0m.html

My tam żadnej nierdzewki czy ocynku nie używamy, zanim rdza blachę zeżre i tak szybciej jest do wymiany (zależnie kto ile tnie)


piterrr20
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 44
Rejestracja: 29 sty 2011, 14:47
Lokalizacja: ja to znam?

#6

Post napisał: piterrr20 » 03 mar 2013, 22:48

Tak jak wygląda to na zdjęciu kolegi dance 1 jest ok. Po za tym nie narażał bym się na niepotrzebne koszty materiału. Zwykła stal wystarczy. Ja ze swojej strony poradziłbym pozakładać gumowe osłony na blachy które też się wymienia, na dzień dzisiejszy nie mam zdjęcia, ale przy używaniu tych osłon blachy wymienia się bardzo rzadko i mówię tu o 2 zmianowym trybie pracy maszyny.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”