Z tymi opilkami to racja bardzo łatwo chwyta je. Poniżej podaje zdjęcia jak to wyglada z bliska. Trzeba dodać ze przy tej śrubie nadal nie bedzie posuwu poprzecznego a chciał bym oba. Oraz bedzie słaba regulacja prędkościami posuwu, trzeba by było zastosować wymienne koła pasowe co wydaje mi sie moze być kłopotliwe. Śruba z boku jest bardzo korzystnie ustawiona do zrobienia napędu z koła pasowwgo, musiał bym tylko dorobić koło na srube.
Niestety nakrętka jest na stałe wiec musiał bym robić posuwy z sruby pociągowej albo tak jak jest teraz tylko dołączyć na to pokrętło napęd. Ta sruba widoczna na zdjęciu jest nie używana wiec musiał bym ja sprzężyc z silnikiem. Jest taka możliwość ale to dodatkowe koszta przerabiana suportu i dorobienie do niego nowej nakrętki żeby współpracowała z ta śruba. To chyba by było najlepsze rozwiazanie tylko czy przy tym łożu prostym ten suport bedzie dobrze ciągnięty przez śrubę jak bedzie ciągnął tylko z jeden strony, aktualnie ciągnie przez środek.
Bardzo podobnie wyglądają te szyny ale u mnie to wyglada jak by same powierzenie ślizgowe były przytwierdzone do dwuteownika.
Powiniej dodam zdjęcia dokładne ten śruby oraz możliwość połączenia jej z silnikiem przez pasy
Prace poszły do przodu, tokarka ma nowa nakrętkę i nabrała kształtu.
Moze mi ktos pomoc jak zrobic automatyczne posuwy ? Myslalem nad sterownikiem + silnik krokowy z tej aukcji : http://allegro.pl/showItem2.php?item=6075268778
Proszę o opinie na ten temat
Jeżeli chodzi o toczenie mniejszym wiórem to tez nie ma z tym problem, tokarka daje radę zbierać małe grubości Po skasowaniu luzów jest dobrze. Przyjrzę sie jej geometri dokładniej, w przyszłym tygodniu ma przyjść znajomy zbadać ja dokładnie tokarka ma na boku wybite takie numery moze ktos pomoże w zidentyfikowaniu
Tokarka ma mi służyć do toczenia wszystkiego co ktos bedzie potrzebował, jakieś niewielkie zlecenia jeżeli chodzi o komputer to mam specjalnie przeznaczony tylko do tego celu aby był do tokarki a cenę wolał bym aby ktos mi powiedział ile mniej więcej musi to kosztować do powyższych wymagań. Teraz jak toczę ręcznie to bez problemu w stali zbiera wióra to samo chciał bym oczekiwać ale przy sterowaniu przez komputer A laptop nie obniża wydajności pracy sterowników oraz silników krokowych ?
Rozumiem, a jakie polecił byś mi silniki krokowe oraz sterowanie do nich ? Czytałem na ten temat dosyć sporo ale nie do końca rozumie. Silniki + sterowniki + płyta główna która wpinamy do komputera a do płyty jeszcze przychodzi zasilacz ? Dobrze rozumiem ? Czy ktoś mógł by mi podać jakiś zestaw który obsłuży moją tokarkę w przystępnej cenie ?
Witam wszystkich użytkowników chcial bym z góry dodać że jestem dyslektykiem oraz jest to mój pierwszy post na tym forum dlatego za ewentualne błędy bardzo przepraszam.
A wiec zacznijmy, od jakiegoś czasu czytam to forum, interesuje się obrabiarkami cnc oraz konwencjonalnymi. Zakupiłem tokarkę która chciałem wam przedstawić i poprosić o radę fachowców. Dostałem do niej cała bazę noży, stalki oraz wiele wierteł i różnych potrzebnych do pracy narzędzi
Jak widać jest to zwykła tokarka. Podczas toczenia na niej dałem rade zabrać wióra ok 2-3 mm w stali co wydaje mi się jest dosyć dobrym wynikiem
Przyszedł czas na remont oraz dopieszczenie jej
Po podkładzie przyszedł czas na wybór farby, wybrałem niebieski kolor chlorokauczukowy
W miedzy czasie zauważyłem że do wymiany jest nakrętka do śruby od posuwu wzdłużnego
Narazie czekam aż będzie dorobiona dlatego prace obecnie stanęły w miejscu.
Teraz mam kilka pytań do fachowców :
-myślałem aby przerobić tą tokarkę na cnc na bazie silników krokowych
-jak widac tokarka nie ma posuwów automatycznych które chciałem dorobić z silników elektrycznych od wycieraczek samochodowych ponieważ tam są zastosowane przekładnie które z tego co ja wiem dają dosyć duże przełożenie.
Co sądzicie o tym ? Bardzo proszę o pomoc oraz wypowiadanie się na ten temat