Znaleziono 7 wyników

autor: mariohs
10 lis 2007, 16:17
Forum: Elektrowrzeciono
Temat: Elektrowrzeciono.
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 11389

My zawsze sprzedajemy tyle ile jest wart nasz produkt a często nawet poniżej kosztów, to już bolączka naszej firmy. Cóż tak bywa jak kontrakty podpisują cieci które na niczym sie nie znają.

[ Dodano: 2007-11-10, 16:44 ]
Silniczek którym się zajmę w pierwszej kolejności to Spg 63-2AB o mocy 1,5kW.
Będę miał przy nim trochu roboty wiec efektów pewnie prędko nie zobaczymy ale bądźcie dobrych myśli. Skoro kolega mówi że około 8500 obr/min wystarczy to może rzeczywiście nie będzie wielkich problemów żeby to zrobić. Na razie kompletuje części do tego:
- łożyska hybrydziki.
- potem wałek trzeba będzie zrobić pod ER25 mam nadzieję że to was zdowoli,
- muszę też tarczę od strony napędowej jakąś zaprojektować
- nakrętkę dociskową ale to już w SKF się kupi model KMTA7 M35x1,5mm

[ Dodano: 2007-12-03, 17:52 ]
Kolega ALZ pokazał jak wygląda wałeczek to to wiem jak wygląda. Wiekszy problem mam z wymyśleniem jak ułożyskować to elektrowrzeciono, poważny problem stanowi tutaj to żeby smar nie pakował nam się w uzwojenia. Na tej płaszczyźnie proszę kolegów o pomoc bo to nie taka banalna sprawa. Najlepiej było by gdyby ktoś przesłał jakieś rysunki lub zdjęcia rozebranej części ułożyskowania elektrowrzeciona Elte lub jakiegoś innego. Ewentualnie moge podać wymiary potrzebne do zaprojektowanie, kto wie może znajdzie się jakiś twardziel i zaprojektuje.
autor: mariohs
08 lis 2007, 19:23
Forum: Elektrowrzeciono
Temat: Elektrowrzeciono.
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 11389

Z ta klatką nie tak do konca, niektóre wirniki robi sie ze żłobkiem zamkniętym. A co do zaprasowania na wirnik tuleki będzie moż na nad tym pomyslec. Zastanawiam sie rownież nad zakupem wirnika i wału z wirnikiem oraz stojanu w pewnej firmie. Znalazlem na necie namiary na taką która zajmuje się sprzedaza takich podzespolów. Na dodatek wirniki nie są zalewane aluminium tylko miedzią. jeśli ktoś bedzie chciał namiary nanich to poniżej link.
http://www.hispro.cn/SEV/eng/cont/motori_rett.htm

[ Dodano: 2007-11-09, 17:07 ]
Poniżej przedstawiam fotki blach używanych do wykonania tych winniczków do silników wysokoobrotowych.
Mała blaszka:
Ø otworu 35mm
Ø zewnętrzne 62mm
Ø od dołu żłobka do żłobka 45mm

Duża blaszka:
Ø otworu 40mm
Ø zewnętrzne 75mm
Ø od dołu żłobka do żłobka 50,45mm

Więc jeden z kolegów raczej rury o średnicy 50mm nie zaprasuje.
Do tych dwóch wielkości silników stosowane są tylko te dwa rozkroje blachy.
autor: mariohs
06 lis 2007, 20:28
Forum: Elektrowrzeciono
Temat: Elektrowrzeciono.
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 11389

To co to kolega bedzie napędzał tym??
autor: mariohs
06 lis 2007, 20:06
Forum: Elektrowrzeciono
Temat: Elektrowrzeciono.
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 11389

koledze chodzi o roztoczenie otworu wewnętrznego w wirniku po to by moc wirnik zaprasować na wałek o większej średnicy. Pewnie chce coś większego na koncu wałka zamontować??
autor: mariohs
06 lis 2007, 19:28
Forum: Elektrowrzeciono
Temat: Elektrowrzeciono.
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 11389

A są hybrydy skośne????

[ Dodano: 2007-11-06, 19:33 ]
Postaram sie uzyskac odpowiedzi na te pytania tylko chwilke cierpliwości bo mam teraz mała jazdę w pracy i nie mam kiedy wyrwać się do kąpętentnych osób w firmie.
Jutro możę uda mi sie zmierzyć blachę tych wirników bo tak sie sklada zę pracuję na tłoczni gdzie są wycinane i na odlewni gdzie je zalewają. Moze nie bedzie to od razu dla wszystkich typów ale postaram sie.
autor: mariohs
06 lis 2007, 17:45
Forum: Elektrowrzeciono
Temat: Elektrowrzeciono.
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 11389

I. Kolega qqaz.
1. Postaram się coś wysępić od konstruktorów na temat charakterystyki wirnika.
2. Jeśli chodzi o roztoczenie wirnika to raczej żaden problem zawsze można wymienić stempelek w wykrojniku jakby co.

II.Kolega kostner.
1. Jeśli chodzi o wirnik wiem że trzeba go wywarzyć przez ujęcie masy bo nie może być tak jak teraz przez podkładki.
2. Sprawa końcówki pod tulejki ER20 i ER25 potrzebuję rysunek techniczny otworu pod nie, jeśli ktoś z was go posiada to proszę o przesłanie. Z wykonaniem tego wałka jakoś sobie poradzę wydaje mi się że powinien być jeszcze utwardzony w miejscu mocowania tulejki. Nakrętkę najlepiej kupić nie ma co sobie życia dodatkowo utrudniać ja już mam 3 pod ER25 i komplet tulejek ER25 hi hi. Jeszcze się zastanawiam nad tym czy wałek nie powinien być przewiercony na wylot.
III.Kolega Leoo.
1. Mam mała prośbę o przesłanie namiarów na producenta polskiego bo o katalog to już nie śmie prosić jeśli chodzi o te hybrydziki i doradztwo bo w tej dziedzinie nie jestem mocny.
2. Kwestia wagi tego silnika tutaj wiele nie przeskoczymy, kadłub jest z aluminium, tarcze żeliwne bo inaczej szybko by się wybiły piasty pod łożysko.

Na razie zajmę się sam całym projektem w firmie bo już raz próbowałem zainteresować co niektóre osoby tym tematem to zostałem zlany. Ale kto nie próbuje to nic nie zyskuje a mi zależy podwójnie bo sam muszę do swojej maszynki coś takiego mieć. Może nie będzie w tej dziedzinie tak szybko widać efektów ale podzielę się nimi z kolegami. Bo szczerze przyznam nie mogę patrzyć na ceny elektrowrzecion różnych firm chyba są ze złota robione.
Z pewnością wykonanie takiego wrzeciona będzie nieco droższe niż standardowego silnika do drewna, z tego co wiem to ten największy kosztuje w granicach 1000 zł. A za wrzecionko tej mocy to trzeba co najmniej 5000 zł dać wiec gra warta świeczki.
autor: mariohs
05 lis 2007, 20:56
Forum: Elektrowrzeciono
Temat: Elektrowrzeciono.
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 11389

Elektrowrzeciono.

Powiem pokrótce. Pracuje w jednym zakładzie zajmującym się produkcją silniczków elektrycznych i postanowiłem zaadoptować do tego celu jedną serie silników posiadanych w asortymencie. Projekcik którzy wspólnie wypracujemy będzie do ogólnego użytku dla forowiczów. Od dłuższego czasu obserwuję że elektrowrzeciona a przede wszystkim ich cena stanowi wielką barierę podczas składania ploterów i postanowiłem coś temu zaradzić. Jednak do tego projektu potrzebuję również kilku zapaleńców którzy by pomogli w dostosowaniu tego silniczka. W najbliższym czasie postaram się przedstawić parametry elektryczne tego silnika na forum. W niedalekiej przeszłości w firmie były podejmowane próby adaptacji tego typu silnika, został dostosowany do 18000obr/min, w trakcie testów jednak łożyska uległy zatarciu. Ze względu na zbyt małe zamówienie bo raptem 3 sztuki zaniechano dalszych prób gdyż gra nie była warta świeczki. Jednak teraz w tym momencie sam potrzebuję takie cacko to trzeba coś temu zaradzić. To co wypracujemy zostaje dla nas zakład nie będzie w to wtajemniczony, jakoś trzeba sobie radzić i ograniczać koszty co nie!!!!!
Zapraszam do wspólnej zabawy i pracy.

Wróć do „Elektrowrzeciono.”