zaleta - to prostota sterownia... to jest racja bytu sterownia unipolarnegoLeoo pisze:Sterowanie silnika krokowego w sposób unipolarny jest złe z samej natury.
ograniczenia - to cena za prostostę

to redukcja momentu... w tym przykładzie z 8.5Nm na 6Nm
jednak właśnie ta prostota - to istotny powód dla stosowania sterowania unipolarnego w konstrukcjach amatorskich... zwłaszcza gdy sterowniki bipolarne imt901/a3977... mają za mały prąd
dataszity i noty katalogowe czytuje do poduszkiLeoo pisze:Kolega przyjrzy się pojemnościm przejściowym tranzystora i wszystko będzie jasne, w końcu po coś publikowane są w kartach katalogowych.

myślę, że warto opracować sprawnie działający sterownik na duży prąd i napięcie... na początek na bazie l297 - tak aby konstrukacja była naprawdę prosta (więc unipolarna)
wiem.. wiem... zazwyczaj staram się ustawiać podczas testów krok=1/10 a silniki kładę na gąbkę... bo przy 1/2 silniki trzeba czymś zakotwiczać - gdyż chcą odleciećLeoo pisze:Można sterować silnik 8,5Nm pełnym lub półkrokiem ale trzeba mieć dobre zatyczki do uszu i gumową podłogę w domu (warsztacie).

myślę, że do testów będzie zastosowane solidne imagło do złapania silnika... przykręcone do stołu przez materiał tłumiący drgania...