
Na koniec pokaże parę fotek :
Belka w osi X , spawana z blachy 10 mm z żebrami w środku

Elementy ( profile ) dla osi Y


Podstawa po wyżarzeniu

Już po frezowaniu

A to już dziewiczy stolik stalowy

Wróć do „Ploter-frezarka z korpusem stalowym”
Ja w swoich dotychczasowych stosowałem profil 160x80 , 180x80 oraz 200x80 przy czym ten 200x80 już spory rozstaw miedzy prowadnicami .Leoo pisze:Automatycznie rozstaw prowadnic na bramie jest za wąski i mimo stalowej konstrukcji, tracimy na sztywności.gmaro pisze:Jedną moja uwaga, że belka X jest trochę nie proporcjonalna swoimi gabarytami ( jakie ma wymiary? ) do reszty konstrukcji .
Jedną moja uwaga, że belka X jest trochę nie proporcjonalna swoimi gabarytami ( jakie ma wymiary? ) do reszty konstrukcji .flopio pisze:Dzis udalo mi sie doprowadzic prace spawalnicze prawie do konca, jeszcze pare drobiazgow zostalo do wykonczenia. W przyszlym tygodniu bede szukal firmy, w ktorej wyzarze calosc.
Lepiej dać obudowę z łożyskiem wahliwym choć w wielu maszynach jakie się produkuję w osi Z się nie podpiera .flopio pisze:Mam do Was pytanie. Czy srube osi Z podeprzec blokiem lozyskujacym na dolnym koncu? Czy zostawic ten koniec swbodny?
Jak wykonasz otwory w tym miejscu w tych mocowaniach pod łożyska ?? Może lepiej dać obudowy a blachy przyspawać i obrobićflopio pisze:W osi Y mam ta sama dlugosc sruby i podparlem ja na dwoch koncach, ale tam konstrukcyjnie nie stwarza to problemu