prędkość cięcia

Dyskusje na temat maszyn do obróbki erozyjnej

Autor tematu
ak47
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 937
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: prędkość cięcia

#1

Post napisał: ak47 » 22 lis 2023, 17:09

Nie masz żadnych tablic ani niczego gdzie jest podany czas cięcia 1mm dla określonych wysokości ? Na fanucu na pewno ciąłeś nierdzewkę więc policz tak samo i ewentualnie dodaj z 15%. Nie bardzo też kumam o co chodzi z łapaniem stempla. Twierdzisz, że stalowe stemple łapałeś na magnesie ?




Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4150
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: prędkość cięcia

#2

Post napisał: Steryd » 22 lis 2023, 17:26

Pewnie chodzi o łapanie wypadających wyciętych kawałków, żeby nie robiły zwarcia przy cięciu dalej. 1,4301 jeszcze mocny magnes trzyma.
Można?
Morzna!!!


dcsp52
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2023, 11:38

Re: prędkość cięcia

#3

Post napisał: dcsp52 » 22 lis 2023, 20:55

Tak -stal mialem tak pisane programy ze ciely mi multisocket nocą np 20 gniazd na 75 % posuwu bez odciecia detalu a rano docinalen brakujące kawalki zlapane neodymem. Ciołem głównie wcl i grafit . Maszyne miałem typowo pod te zlecenia. wiem Możecie się śmiać ale takie miałem zlecenia stałe przez kilka lat Tu mam straszną spinkę czy wycenię. A mam wolne moce przerobowe.

Co do tablic nie mam. Ona ma 71lat doswiadczenia a nie dostalen nic takiego. Fanuc faktycznie miał książki z technologia dla kazdego materiału.


Autor tematu
ak47
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 937
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: prędkość cięcia

#4

Post napisał: ak47 » 23 lis 2023, 17:29

Nie ma się co śmiać. Niejeden dałby sobie ze 2 - 3 palce uciąć za takie pewne zlecenie, że nic nie dotykasz i kasa wpada ;)


dcsp52
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 22 lis 2023, 11:38

Re: prędkość cięcia

#5

Post napisał: dcsp52 » 27 lis 2023, 12:38

my ogółem cięliśmy dużo wysokich otworów h7 rzędu fi10 120mm fi6 wysokich na 90mm , jakichś ustników i do tego ograniczał mi się długi czas proces technologiczny

ustawić się - najechać na koordynaty i wyciąć dany program

nierdzewki nigdy nie dotykałem stąd pytania

jak to złapać by w momencie zamknięcia kształtu detal nie spadł mi na głowicę
a docelowy element mam ciąć z płyty 530x430x35 wiec troszkę będzie to ważyć


jarasnet
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 31
Rejestracja: 09 gru 2013, 19:07
Lokalizacja: GrossPolen

Re: prędkość cięcia

#6

Post napisał: jarasnet » 18 gru 2023, 21:41

dcsp52 pisze:
22 lis 2023, 20:55
Tak -stal mialem tak pisane programy ze ciely mi multisocket nocą np 20 gniazd na 75 % posuwu bez odciecia detalu a rano docinalen brakujące kawalki zlapane neodymem. Ciołem głównie wcl i grafit . Maszyne miałem typowo pod te zlecenia. wiem Możecie się śmiać ale takie miałem zlecenia stałe przez kilka lat Tu mam straszną spinkę czy wycenię. A mam wolne moce przerobowe.

Co do tablic nie mam. Ona ma 71lat doswiadczenia a nie dostalen nic takiego. Fanuc faktycznie miał książki z technologia dla kazdego materiału.
Nie ma tu nic do śmiechu. W Holandii, w narzędziowni VDL to była norma. Na noc puszczone dwie maszyny Fanuc i jeden Agie Progres, razem sześć płyt wykrojników. Wszędzie porobione mostki. Rano kładło się magnesy i odcinanie mostków plus ich wykańczanie. Program tak napisany ze górna głowica podnosiła się o wysokość magnesu przy odcinaniu. Fanuc chyba pokazuje czas do końca obróbki i procentowe wykonanie programu.
Ja raczej nierdzew ciąłem jak zwykłą stal, taką na wkładki form wtryskowych 2767. A przy dużych gabarytach odpadu to dodatkowy stop przed odcięciem, obliczony tak by została "żyletka" która go utrzyma. Plus tzw. "babki" nastawne pod nim.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarki drutowe / Elektrodrążarki / EDM”