Uwierz tu mechanikowi

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC
Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 7981
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Uwierz tu mechanikowi

#111

Post napisał: WZÓR » 11 cze 2022, 21:55

kamar pisze:
11 cze 2022, 08:10
emsc pisze:
11 cze 2022, 07:25
Więc zakładam 1000zł+/- 50% za 2 sztuki.
Więc typowy "fachowiec wyceniający z góry" - cena z sufitu pomnożona przez dwa coby nie stracić :)
....
Czasami mnoży się przez trzy aby klient zrezygnował ...... , a On i tak na złość kwotę zaakceptował i zlecenie złożył.
emsc pisze:
11 cze 2022, 16:28
....
Przykładowe wyceny usług z ostatniego miesiąca:
- 1 metr bieżący standardowego betonowego szalowanego fundamentu ogrodzenia 350zł na gotowo (teren równy, ziemia ogrodowa, cena bez słupków)
....
Nie żartuj :)
120 m mnie czeka .....

Mariusz.


Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


emsc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 26
Posty: 630
Rejestracja: 13 wrz 2018, 02:19
Lokalizacja: Pisdecka Republika Ludowa, ***** ***

Re: Uwierz tu mechanikowi

#112

Post napisał: emsc » 11 cze 2022, 23:10

Też się ucieszyłem. Za kawałek zapłacę niemal tyle, ile kilka lat temu za całe...
Ale dostałem też drugą ofertę. Wyszłoby może nawet ponad 50zł na metrze taniej. Ale różnie mogłoby być, bo musiałbym wszystko sam organizować a nawet transport stali w cenie jest dopiero powyżej tony u nas. Za transport betonu bez upustu po znajomości też zapłaciłbym więcej. Tak więc przepłacam za usługę kompleksową :lol:
tristar0 pisze:
11 cze 2022, 19:23
Co do blaszki jak dla siebie czy znajomych to z 50 pln max ,jak dla nowego klienta panie na cholerę mi to co ja szewc żebym parami robił .
Jak to tam było? Brawo ty? Ja od siebie nic nie biorę. Od znajomych też nie. Żeby wziąć za jakąś przysługę 50zł od znajomego, musiałbym nie mieć do niego szacunku. I do siebie :lol:


Autor tematu
tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 47
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Uwierz tu mechanikowi

#113

Post napisał: tristar0 » 12 cze 2022, 07:02

Oj ty nadal niczego nie rozumiesz
emsc pisze:Żeby wziąć za jakąś przysługę 50zł od znajomego
to jest koszt materiału i pracy , a nie pisałem że będę to brał jak sugerujesz.
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 16251
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Uwierz tu mechanikowi

#114

Post napisał: kamar » 12 cze 2022, 11:21

Obaj niewiele rozumiecie :)
Sławetna blaszka miała unaocznić bezsens wyceniania "z góry" nietypowych robót.
Jako, że u mnie klienta traktuje się poważnie :) to wykonano najpierw model części na podstawie
zniszczonego wzoru ( 15min do kalkulacji końcowej)

Obrazek

i wysłano do konsultacji. Oczywiście , wyszedł kwiatek niewidoczny na wzorze.

Obrazek

a który wydłuży sporo czas realizacji. bo szczelina ma mieć 0.15-0.18 mm.
I dlatego kalkulacja wynikowa jest jedyną jaką dopuszczam przy nowych częściach.
Klient ma zawsze wybór, może zlecać albo nie.


emsc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 26
Posty: 630
Rejestracja: 13 wrz 2018, 02:19
Lokalizacja: Pisdecka Republika Ludowa, ***** ***

Re: Uwierz tu mechanikowi

#115

Post napisał: emsc » 12 cze 2022, 16:45

tristar0 pisze:
12 cze 2022, 07:02
Oj ty nadal niczego nie rozumiesz
emsc pisze:Żeby wziąć za jakąś przysługę 50zł od znajomego
to jest koszt materiału i pracy , a nie pisałem że będę to brał jak sugerujesz.
Nie, to ty nawet nie rozumiesz tego co piszesz. Dopiero w drugiej kolejności nie rozumiesz co miał na myśli ten drugi. Język polski trudna być.
Przede wszystkim, analfabetycznie napisałeś, że bierzesz też OD SIEBIE, cokolwiek by to miało znaczyć. A po drugie, jeśli robię coś po znajomości (czyli dla jakiegoś dobrego znajomego, kogo lubię, od dawna znami i szanuję, bo na to zasługuje, bo innej opcji "po znajomości" nie ma), to nie biorę ani za zużyty czas ani za zużyte materiały.
kamar pisze:
12 cze 2022, 11:21
Obaj niewiele rozumiecie :)
Sławetna blaszka miała unaocznić bezsens wyceniania "z góry" nietypowych robót.
Jako, że u mnie klienta traktuje się poważnie :) to...
Klienta może tak, że nie ludzi z forum, na które poświęcasz tyle czasu.
Typowe dla ciebie: aby udowodnić dowolnie obraną tezę, tak preparujesz dane, żeby wyszło na to, że masz rację. Dla wielu tutaj może byłby to szczyt intelektualnego sprytu, ale ty szanuj się trochę człowieku :)
Przecież to oczywiste, że wycena NAWET ZGRUBNA wymaga posiadania WSZYSTKICH założeń. A jeśli założenia się zmieniają, to i wycena także.
Tymczasem zaserwowałeś nam zdjęcie na którym widać niewiele a nawet inne szczątkowe informacje zachowałeś dla siebie, żeby potem radośnie udowadniać, jacy to wszyscy odpowiadający są głupi :lol:
To tak jakbym ja zrobił niewyraźne zdjęcie jakiejś płytki drukowanej, od niewiadomo czego, zrobionej z niewiadomo czego, i zapytał za ile mi ktoś coś takiego zrobi. Pomysł tak durny, że aż szkoda gadać, prawda? :lol: I wiem że to nie twoja bajka, ale zdajesz sobie sprawę, że to niczym się nie różni od metod propagandystów z TVP? Więc jeszcze raz wniskuję, szanuj się, bo średnia poziomu forum znacząco spadnie 8)


Adi123
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 365
Rejestracja: 20 lis 2020, 18:00

Re: Uwierz tu mechanikowi

#116

Post napisał: Adi123 » 12 cze 2022, 16:59

kamar pisze:I dlatego kalkulacja wynikowa jest jedyną jaką dopuszczam przy nowych częściach.

To chyba za dużo klientów nie masz? A jeśli już to raczej z małych firm? W większych firmach/korporacjach, ale nie tylko zazwyczaj zamawiający wybierze ofertę droższą, ale pewną co do ceny, tak, aby mieć później spokój z różnymi dziwnymi akcjami ze strony działu księgowości.


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 16251
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Uwierz tu mechanikowi

#117

Post napisał: kamar » 12 cze 2022, 18:26

Adi123 pisze:
12 cze 2022, 16:59
A jeśli już to raczej z małych firm?
Oj, zdziwiłbyś się :)
emsc pisze:
12 cze 2022, 16:45
Tymczasem zaserwowałeś nam zdjęcie na którym widać niewiele
Zaserwowałem dokładnie tyle ile otrzymałem. Tylko klient jest na tyle rozgarnięty , że nie pytał o cenę, a na kiedy będzie.
I też otrzymał odpowiedz, że jak będzie to zadzwonię :)
emsc pisze:
12 cze 2022, 16:45
Więc jeszcze raz wniskuję, szanuj się, bo średnia poziomu forum znacząco spadnie 8)
No właśnie, mój błąd, wdałem się z Tobą w polemikę łamiąc swoją zasadę.


emsc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 26
Posty: 630
Rejestracja: 13 wrz 2018, 02:19
Lokalizacja: Pisdecka Republika Ludowa, ***** ***

Re: Uwierz tu mechanikowi

#118

Post napisał: emsc » 12 cze 2022, 18:29

Jasne. Nie ma to jak błyszczeć wśród wyznawców.
I znowu analogie się nasuwają... :lol:


Autor tematu
tristar0
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 47
Posty: 2847
Rejestracja: 21 sty 2020, 17:48
Lokalizacja: Toruń miasto Tadeusza R

Re: Uwierz tu mechanikowi

#119

Post napisał: tristar0 » 12 cze 2022, 20:42

emsc pisze:Przede wszystkim, analfabetycznie napisałeś, że bierzesz też OD SIEBIE, cokolwiek by to miało znaczyć. A po drugie, jeśli robię coś po znajomości (czyli dla jakiegoś dobrego znajomego, kogo lubię, od dawna znami i szanuję, bo na to zasługuje, bo innej opcji "po znajomości" nie ma), to nie biorę ani za zużyty czas ani za zużyte materiały
.Powtarzam ci po raz ostatni chłopku z "Pisdeckiej Republiki " że koszt wytworzenia jak dla mnie to 50 pln, wiec czego tu nie rozumiesz ze dla firmy czy klienta to znacznie więcej doliczając podatek i vat . Tak mam znajomych bliższych i dalszych których widuje kilka razy w roku , bliżsi to koledzy ,a ty se swoimi znajomymi to możesz nawet spać codziennie twoja sprawa jakich masz znajomych .

Dodane 10 minuty 57 sekundy:
Poza tym mam znajomych po różnych firmach który mi zlecają różne prace i na dzień dobry jest kalkulacja i Fv , to tak działa normalnie skoro tego nie rozumiesz albo nie ogarniasz to zostań dalej w swej słodkiej nieświadomości .
Mam wyrypane na wszelkiej maści proroków ,mędrców i wszystkich którzy stawiają się ponad innymi ,i tak ich zjedzą robaki


emsc
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 26
Posty: 630
Rejestracja: 13 wrz 2018, 02:19
Lokalizacja: Pisdecka Republika Ludowa, ***** ***

Re: Uwierz tu mechanikowi

#120

Post napisał: emsc » 12 cze 2022, 20:52

Rozumiem, rozumiem. Właśnie dla "chłopków" typowe. "Po znajomości" taniej a pozostali zapłacą podwójnie, żeby się wyrównało. I jeszcze albo z rachunkiem albo bez. Nie jesteś wyjątkiem. Wszystkie firmy-krzak tak robią.

Ale dlaczego piszesz nie na temat? :lol:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”