Ploter laserowy LED- kalibracja

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
migcool
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 11
Rejestracja: 04 lis 2021, 12:03

Re: Ploter laserowy LED- kalibracja

#11

Post napisał: migcool » 11 lis 2021, 11:10

grg12 pisze:
11 lis 2021, 08:28
Przy okazji - właśnie znalazłem wątek z ppdobnym problemem na cnc zone: https://www.cnczone.com/forums/laser-ha ... -help.html

Laser "further fabricator" - rozwiązań na razie brak ale imho warto obserwować rozwój sytuacji
Dziękuję za pomoc :) Obawiałem się krzyku z powodu błahego pytania ale jednak temat został potraktowany poważnie. Nie wiem jak długo zabawię z tym urządzeniem i czy problem okręgu będzie dla moich potrzeb dokuczający w dłuższym użytkowaniu, mimo wszystko temat będę obserwował.




Autor tematu
migcool
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 11
Rejestracja: 04 lis 2021, 12:03

Re: Ploter laserowy LED- kalibracja

#12

Post napisał: migcool » 03 gru 2021, 20:06

Troszkę powrócę do tematu, Panowie, patrząc na konstrukcję mojego plotera jak mogę próbować poprawić okrąg mechanicznie, skoro nie można oprogramowaniem to problem może mogę usunąć z zakresu mechaniki/elektroniki?

Napięcie pasków regulowane na wszelkie sposoby, okrąg wychodzi ciągle identycznie "przekoszony", nawet nie próbuje się zmieniać w żaden sposób po regulacji naciągu.
Konstrukcję napędzają dwa silniki odpowiedzialne za ruch w osi X, może tutaj jest problem, może wymiana tych silników? Druga chińska maszynka od niejakiej firmy Neje i ruch w osiach wykonują pojedyncze silniki, a okrąg wychodzi bardzo dobrze..

Przepraszam za być może głupie pytania i sugestie ale mało informacji w sieci o problemie jak mój, a może ktoś coś zasugeruje z zakresu wyeliminowania problemu nie programowo. Z góry dziękuję

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”