UCANCAM czy ktoś zna ?


Archonica
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2021, 08:15

Re: Re:

#11

Post napisał: Archonica » 13 paź 2021, 11:16

lajosz pisze:
12 paź 2021, 19:12
Archonica pisze:
12 paź 2021, 18:44
Otusz tam gdzie nie dojdzie frez na frezarce 3 osiowej mimo, że będziemy obracali obiekt to i niedojdzie na pięcioosiowej, piszę o rzeźbie.
Pracowałeś kiedyś na 5-osiówce ? ... albo ... widziałeś jak pracuje ?

Napiszę krótko .... dojdzie, dojdzie .
Nie wszędzie oczywiście, ale w znacznym stopniu 5-osiówka pozwala na frezowanie miejsc niedostępnych dla maszyn 3-osiowych.
No i co Ty nie powiesz :) Widzę, że Twoje musi być na wierzchu :). No to coś Ci powiem abyś już zakończył ten temat :) Tak pracowałem na 5 osiowej i dalej utrzymuję, że na trzy osiowej dojdziesz wszędzie tam gdzie dojdziesz na pięcioosiowej ale jest to bardziej upierdliwe ponieważ trzeba odpowiednio obracać materiał. Druga sprawa jest taka, że można tak przygotować obiekt/rzeźbę, że większość ludzi nie pozna czy była robiona na 3 osiowej czy 5 osiowej fakt nie zawsze na trzy osiowej zrobisz rzeźbę z jednego elementu. Teraz robię duży projekt nie wiem kiedy skończę ale kiedy będzie gotowy nie omieszkam się pochwalić :) .



Tagi:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: UCANCAM czy ktoś zna ?

#12

Post napisał: lajosz » 13 paź 2021, 11:47

@Archonica

Nie rozumiemy się, ale .. nie musimy :)


Archonica
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 12 paź 2021, 08:15

Re: UCANCAM czy ktoś zna ?

#13

Post napisał: Archonica » 13 paź 2021, 19:23

Jesion pisze:
05 kwie 2020, 09:42
dzień dobry,

czy ktoś z Państwa mógłby doradzić, gdzie można przeszkolić się w zakresie UCANCAM V11, bardzo prosze o info na priva : [email protected]

dziękuje i pozdrawiam
Youtube jest najlepszym nauczycielem, znajdziesz tam wiele filmików, które pokazują jak pracować na Ucancam. W samym programie po uruchomieniu też wyskakuje okienko gdzie jest wiele podpowiedzi również animowanych?filmików.


Tillwest
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2022, 10:51

Re: UCANCAM czy ktoś zna ?

#14

Post napisał: Tillwest » 22 lut 2022, 11:00

Witam,
Jestem dopiero na początku nauki, z bardzo ograniczoną wiedzą jednak znalazłem ten wątek.
Już na początku frezowania mam problem z płytami, mianowicie nawet po odpowiednim wypoziomowanie prawie każdy materiał jest nie równy z reguły w granicach 1mm jednak ma to znaczący wpływ na efekt końcowy.Frezarka jest bardzo prosta więc nie ma możliwości zainstalowania sondy czy zatem zamiast dzielić projekt na kilka jest możliwość ustawienia kilku różnych punktów osi Z w ucancam?
Z góry dziękuje za odpowiedz,


Cris992
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 143
Rejestracja: 25 lut 2019, 21:54

Re: UCANCAM czy ktoś zna ?

#15

Post napisał: Cris992 » 22 lut 2022, 11:33

No ale co miałoby Ci to wnieść? Materiał jest nierówny po obróbce czy przygotówka jest różnych wymiarów?
Co masz konkretnie osiągnąć? Planować powierzchnię czy osiągnąć konkretną wartość(grubość) po planowaniu?


Tillwest
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2022, 10:51

Re: UCANCAM czy ktoś zna ?

#16

Post napisał: Tillwest » 22 lut 2022, 11:49

Materiał jest nierówny, są to płyty granitowe których nie mogę splanowac(wyrównać rozumiem) frezujac w płycie poprzez nierówności frez robi głębsze i płytsze wcięcia a potrzebuje równe. Jeśli dałoby radę ustalić różne punkty z na płycie wtedy głębokość wcięcia powinna być mniej więcej podobna( w moim rozumowaniu) chyba ze są lepsze sposoby?

Dodane 9 minuty 53 sekundy:
Żeby doprecyzować: robię linie długości np 50 cm, płyta jest wypoziomowana ale na środku jest zagłębienie 0.5mm linia będzie miała nierówna głębokość, ustawiając kilka punktów z byłbym w stanie osiągnąć podobna głębokość, tak mniemam choć jak podkreślam jestem totalnym nowicjuszem


Cris992
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 143
Rejestracja: 25 lut 2019, 21:54

Re: UCANCAM czy ktoś zna ?

#17

Post napisał: Cris992 » 22 lut 2022, 14:52

Jeśli tak zrobisz powstaną Ci schodki więc wydaje mi się to bez sensu. Będą wyczuwalne i widoczne te różnice wysokości, nie będziesz miał jednolitej powierzchni, a zakładam, że właśnie takiej potrzebujesz. Jeśli chcesz mieć równy/jednolity rowek to musisz mieć równą i wypoziomowaną przygotówkę lub planować powierzchnię. Do czego to ma służyć?

Edit:
Pamiętaj, że będzie wtedy to i tak równe tylko względem tej planowanej powierzchni, a nie np podłoża,na którym postawisz płytę.


Tillwest
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2022, 10:51

Re: UCANCAM czy ktoś zna ?

#18

Post napisał: Tillwest » 22 lut 2022, 20:50

Na wstępie chciałem podziękować za zainteresowanie tematem,
Co do planowania, czy masz na myśli szlifowanie powierzchni i usunięcie nierówności? Jeśli tak to nie mam takiej możliwości, mogę robić tylko na tym co dostaje, oczywiście jest wypoziomowana.
Celem jest wykonywanie różnych wzorów w granicie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”