Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

Kolejny temat o zx7045, nowy egzemplarz dopiero co wyjety ze skrzyni , niezdatny do pracy bez rozebrania . Zdjecia .

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC
Awatar użytkownika

Maksel
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 53
Posty: 96
Rejestracja: 16 mar 2020, 00:04
Lokalizacja: Kujawsko-pomorskie

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#501

Post napisał: Maksel » 29 lis 2020, 22:05

Da sie w stali ,da się w nierdzewce,da się w żeliwie,tylko powolutku,delikatnie. Ale tą maszynę trzeba czuć. Jest miękka,delikatna, nie lubi dużych obciążeń. Wymaga ostrożności,uważności i cierpliwości. Wszysto to przekłada się niestety na czas pracy a to z kolei na opłacalność.
Ekstremalnie może okazać się że lepiej zlecić jakąś robotę w profesjonalnej firmie z porządnymi maszynami niż godzinami rzeźbić małym wiórem. Przy większym obciążeniu zaczyna hałasować przekładnia. Robię fajne rzeczy ale maszyna zaczyna mi przypominać bajkę o zupie na gwoździu...
Na szczęście obecnie obrabiam głównie aluminium i to takie które lubi frezy. Niestety czas na wymianę śrub pociągowych i nakrętek- padły na aluminium...
Chyba zrobię także egzoszkielet bo wkurza mnie brak sztywności.




atlc
Posty w temacie: 7

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#502

Post napisał: atlc » 29 lis 2020, 22:08

RomanJ4 pisze:Niebiescy mieliby używanie, bo przy B to przyczepa lekka max 750kg (maksymalna masa całkowita przyczepy ciągniętej - pozycja O.2 w dowodzie rejestracyjnym samochodu).
A w przypadku ciągnięcia przyczepy z hamulcem o DMC większym niż 750 kg łączna dopuszczalna masa całkowita zestawu pojazdów nie może przekroczyć 3,5 t.
Chyba, że masz B+E to 4250kg.

Polecam uważnie przeczytać przepisy.


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 14
Posty: 1234
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#503

Post napisał: bear » 29 lis 2020, 22:32

RomanJ4 pisze:Farciarz. Niebiescy mieliby używanie, bo przy B to przyczepa lekka max 750kg (maksymalna masa całkowita przyczepy ciągniętej - pozycja O.2 w dowodzie rejestracyjnym samochodu).

Prędkości nigdy kolega nie przekroczył i nigdy żadnego przepisu nie złamał? :) Nikt nie mówi że wiozłem to na B na przyczepce lekkiej do 750kg bo to było by raczej samobójstwo.
ARGUS pisze:Tak napisałeś - czyli że w stali nie da się nią pracować

Pilnikiem też się da, prawda? Według Ciebie to też maszyna, co prawda nie zarobi na siebie i wymaga więcej nakładu niż ta robota warta ale jest i działa.
ARGUS pisze:Piszesz aby pisać i pierdoły do tego.

Czytaj ze zrozumieniem, jedną maszynę przywiozłem sam a drugą przywieźli mi HDS.

Skoro uważasz że ta maszyna jest dobra to twoja sprawa i twoja zdanie, dla mnie nie nadaje się nawet do wiercenia bo jej sama waga jest śmieszna w porównaniu do niby możliwości jakie oferuje. Nie wiem o co takie poruszenie.


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#504

Post napisał: ARGUS » 29 lis 2020, 22:36

bear pisze: Ostatnio osobówką przywoziłem maszynę 1.4T bez problemu na wypożyczonej przyczepie za 60zł/dobę. Załadowane Ture'm od chłopa ze wsi za flaszkę.

Pisz ze zrozumieniem bo sam sobie przeczysz
Po prostu pierdoły ....

Dodane 42 sekundy:
bear pisze:Nikt nie mówi że wiozłem to na B na przyczepce lekkiej do 750kg bo to było by raczej samobójstwo.
Na osobówkę inne prawko niż "b" jest potrzebne?

Dodane 1 minuta 32 sekundy:
bear pisze: Nie wiem o co takie poruszenie.
O to że kłamiesz
Piszesz że się nie nadaje jak wyrocznia a to nie prawda.
Że dla Ciebie się nie nadaje to rozumiem i akceptuje

Dodane 2 minuty 43 sekundy:
bear pisze:a nie jest wcale tajemnicą że co by przy niej nie zrobił i ile by w nią nie włożył to i tak będzie to zabawka do pracy w plastiku.
Ale takie stwierdzenie to po prostu kłamstwo
Więc myśl nad tym co piszesz i pisz ze zrozumieniem :-)
I do swoich "twierdzeń" dodaj: "uważam że " albo "według mnie" i nie będzie dyskusji


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 42
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#505

Post napisał: rdarek » 29 lis 2020, 22:53

ARGUS pisze:
29 lis 2020, 22:40
Na osobówkę inne prawko niż "b"
Tak jeśli zestaw auto ÷ przyczepa przekracza DMC 3500kg (z pewnym wspomnianym wyjątkiem)
Ponadto -nie pamiętam która rubryka i nie chce mi sie szukać- w dowodzie rej. auta jest określona maksymalna waga DMC ciągniętej przyczepy.
I jeśli waga przyczepy przekracza tę w d.r. to żadna kategoria prawka nie pomoże :mrgreen:


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#506

Post napisał: ARGUS » 29 lis 2020, 22:58

Dodanie do prawa jazdy kodu 96, pozwala na przekraczanie granicy 3500 kg całkowitej masy zestawu, ale taki zestaw nie może ważyć więcej niż 4250 kg. Dopuszczalne zatem staje się prowadzenie samochodu o dmc np. 2500 kg wraz z przyczepą kempingową o dmc 1500 kg. W takiej sytuacji zestaw z maksymalnym obciążeniem waży 4000 kg, a zatem mieści się z 250 kg zapasem w granicach kategorii B z kodem 96. Wyrobienie kodu 96 pozwala na ciągnięcie nie tylko przyczep kempingowych. W zakresie uprawnień znajdują się również lawety samochodowe, oraz inne przyczepy o różnorakim zastosowaniu (dla koni, budowlane, do przewozu łodzi, motocykli itd.). Składając zestaw należy pamiętać o tym, że dopuszczalna masa całkowita przyczepy wraz z obciążeniem nie może przekraczać masy pojazdu ciągnącego, a także o tym, że łączna masa zestawu nie może przekroczyć 4250 kg. Ponadto każdy pojazd ma w dowodzie rejestracyjnym określoną maksymalną masę przyczepy. Wynika to z różnego typu uwarunkowań pojazdu ciągnącego, a w szczególności jego hamulców. Informacje na ten temat można znaleźć w rubrykach O.1 i O.2 (maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem/bez hamulca) dowodu rejestracyjnego, a także w rubryce F.3 (dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów). Rubryka F.3 zawiera dane tylko wtedy, gdy pojazd jest wyposażony w hak holowniczy.
Więc na "osobówke " wystarczy B no chyba ze się frezarki na przyczepce wozi :-)
Ostatnio zmieniony 29 lis 2020, 23:02 przez ARGUS, łącznie zmieniany 1 raz.


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 14
Posty: 1234
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#507

Post napisał: bear » 29 lis 2020, 23:01

ARGUS pisze:I do swoich "twierdzeń" dodaj: "uważam że " albo "według mnie" i nie będzie dyskusji

Ale po co? Skoro piszę to JA to znaczy że jest to MOJE zdanie. Czy ja gdzieś napisałem że kolega XXX twierdzi że...? Chyba logicznie że wypowiadam się w SWOIM imieniu i przedstawiam SWOJE zdanie a nie kogoś.
Ale żebyś był szczęśliwy to MOIM ZDANIEM ta maszynka w stanie surowym nadaje się na średnią wiertarkę a po władowaniu nie małych pieniędzy można coś tam na niej "frezować" co i tak DLA MNIE większego sensu nie ma.


atlc
Posty w temacie: 7

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#508

Post napisał: atlc » 29 lis 2020, 23:09

Wspomniany wyjątek nie jest prawdą.
Żeby prowadzić zestaw samochód osobowy i przyczepa lekka o DMC całości do 4250kg nie jest potrzebna kategoria E ponieważ kierowca posiadający prawo jazdy kategorii B ma prawo prowadzić pojazd samochodowy o DMC 3500kg i przyczepę lekką tj. o DMC 750kg.
Przyczepa z hamulcem najazdowym to nie przyczepa z hamulcem w myśl rubryki z dowodu rejestracyjnego. Przyczepa z hamulcem to przyczepa z hamulcem hydraulicznym lub pneumatycznym uruchamianym przez kierowcę, a nie samoczynnie.
Dla kategorii B i przyczepy z hamulcem najazdowym dopuszczalna masa to stosunek
1:1.33 masy pojazdu i DMC 3500kg.

Dodane 2 minuty 39 sekundy:
ARGUS pisze:Składając zestaw należy pamiętać o tym, że dopuszczalna masa całkowita przyczepy wraz z obciążeniem nie może przekraczać masy pojazdu ciągnącego,

Jak wyżej, tylko w przyczepie z hamulcem, hamulec najazdowy nie spełnia definicji "hamulca" i z tego powodu stosunek masy to 1.33 pojazd do 1 przyczepy a nie 1:1 jak w przypadku przyczepy z pełnoprawnym hamulcem.


nanab
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 330
Rejestracja: 01 paź 2018, 22:34

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#509

Post napisał: nanab » 29 lis 2020, 23:16

Pirat pisze:Zosia kosztuje 2000 z hakiem to raz. Dwa, za 10tys można dostać używaną, nie zajechaną, profesjonalną frezarkę z dwoma wrzecionami, posuwami we wszystkich osiach i wagą ok. 1200kg. Problem jest taki, że trzeba na taką frezareczkę polować może i kilkanaście miesięcy i trzeba umieć odróżnić ziarno od plew.

No właśnie, używka i jeszcze trzeba trafić okazję, równie dobrze można napisać że wystarczy wysłać totka, trafić i kupić maszynę za pół miliona. A można też trafić zajechanego złoma który będzie jeszcze gorszy od fabrycznej zosi czy większych jej kuzynów.
ARGUS pisze:to jeszcze trzeba sobie zdawać sprawę że nie za takie pieniądze i nie bez "inwestycji"

Tym zx po modach spokojnie można robić w stali, a zx+mody kosztują razem sporo mniej niż jakakolwiek sensowna frezarka.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 102
Posty: 11547
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

Re: Frezarko-wiertarka ZX7045(nowa :P ) chinska jakosc - reanimacja przed uruchomieniem

#510

Post napisał: RomanJ4 » 30 lis 2020, 09:44

rdarek pisze:Ponadto -nie pamiętam która rubryka i nie chce mi sie szukać- w dowodzie rej. auta jest określona maksymalna waga DMC ciągniętej przyczepy.

Rubryka O.2

Obrazek
pozdrawiam,
Roman

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”