Lasery Kimla wycinają za darmo

Firma Kimla wycina laserem za darmo

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 33
Posty: 6108
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Lasery Kimla wycinają za darmo

#191

Post napisał: oprawcafotografii » 25 paź 2020, 06:56

nicek pisze:
24 paź 2020, 20:57
...
Ile dB zmniejszył się hałas nie wiem, ale pracownicy przestali narzekać.
Taniej byłoby kupić im zatyczki do uszu :)

q


„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 15
Posty: 1768
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Lasery Kimla wycinają za darmo

#192

Post napisał: drzasiek90 » 25 paź 2020, 10:27

nicek pisze:
24 paź 2020, 21:55
Taka regulacja jest już w maszynach Kimla. System posiada 2 regulatory predykcyjne.
System stara się przewidzieć jakie napięcie będzie potrzebne na silniku przy danej prędkości i takie zadaje, a regulator PI tylko koryguje ewentualne jej zmiany związane ze zmianą obciążenia.
System też przewiduje jaki prąd będzie potrzebny na silniku dla poruszania się z zadanym przyspieszeniem i taką wartość zadaje do regulatora prądu i znów wyjście regulatora prędkości tylko koryguje wcześniej wyliczony prąd zamiast z opóźnieniem na niego reagować.
Nic nadzwyczajnego, człon predykcyjny ma każdy dobry napęd serwo.


nckplc
Posty w temacie: 17

Re: Lasery Kimla wycinają za darmo

#193

Post napisał: nckplc » 25 paź 2020, 11:19

nicek pisze:
24 paź 2020, 13:10
Jak wielokrotnie zostało już to udowodnione firmy konkurencyjnych firm często przy braku innych możliwości starają się dodać sobie animuszu i przyspieszają swoje filmy.
Kolego, przeczytałem sobie trochę Twoich wypowiedzi tutaj na forum (szersza prezentacja poniżej) oraz ogólnie kilka ostatnich wątków, szukając tych informacji. I ta “wielokrotność” to na razie dwa przypadki. A skoro w innym wątku liczyłeś iskierki na chińskich filmikach, to na pewno przejrzałeś pod tym kątem także i ten “japoński” filmik. Więc brak uwag w tym względzie na tym forum od miesiąca wskazuje, że tutaj “przyśpieszenie” nie miało miejsca.

Tym bardziej, że film ma 20 lat. Zdążyli by ich ukrzyżować. A biorąc pod uwagę, że to Japończycy, to sami by się ukrzyżowali i przepraszali wszystko i wszystkich do dwóch pokoleń wstecz :)

Poza tym:
nicek pisze:
23 paź 2020, 01:58
Ale my nie wykonujemy usług cięcia więc nie wiem jakie marże przyjąć, jaką cenę materiału, koszt pracownika, koszt gazu, prądu.
...a następnie bierzesz się tutaj za wycenę :mrgreen:

I jeszcze:
nicek pisze:
24 paź 2020, 15:16
Kolega Maczacza rozmawiający sam ze sobą... Bezcenne.
Pomijając temat tego już słynnego nazwiska/pseudonimu, jak wspomniałem wielokrotnie, poczytałem sobie trochę do poduszki Twoje wypowiedzi, szczególnie te starsze. I znalazłem np.:

zobacz-laser-fiber-firmy-kimla-t36961-30.html#p281420
(od #33)

Tutaj jest bardzo fajnie, “relacja z targów bezstronnego użytkownika”, czyli ściema od samego początku, a później ludzie to czytają I uznają, że skoro to forum cnc to wypowiedzi są od poważnych ludzi:
zakup-lasera-do-blach-relacja-z-targow- ... ml#p367986
(to kupiłeś w końcu ten laser, czy nie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

I tutaj bardzo ciekawa perełka, ostatnia oraz trzecia od dołu wypowiedź:
jakia-wycinarke-laserowa-najlepiej-kupi ... ml#p280904

tutaj jeden użytkownik, @slashdot się zorientował I też ogólnie “ciekawa” dyskusja:
zakup-lasera-co-pod-uslugi-t55502-10.html
na kolejnej stronie (na samej górze) tego samego wątku też są ciekawe wnioski:
zakup-lasera-co-pod-uslugi-t55502-20.html

Odpowiem Ci tak:

Kolega Nicek rozmawiający sam ze sobą...Bezcenne.

Dziwne to forum. Dalej ktoś to czytający wierzy jeszcze w przedstawiane tutaj opinie?


Kolejny temat:
nicek pisze:
24 paź 2020, 15:16
W tym czasie ilość wymienionych modułów w źródłach u wszystkich klientów firmy Kimla to ok. 100szt.
Oznacza to, że statystycznie wymagana jest wymiana jednego modułu do 10 lat.
Kolego, statystycznie to ja i mój kot mamy po 3 nogi (Albo łapy. Bo to też może być przedmiotem ewentualnej szerszej analizy, jeżeli podejdziemy do tego dalej statystycznie, ale mniej syntetycznie)

A więc przyjrzyjmy się Twoim danym.

Napisałeś, że sprzedałeś ok 200 laserów w ciągu 10 lat, a równocześnie pisałeś, że teraz robicie po 40-50 laserów rocznie, przyjmijmy że 40. Oczywistym jest, i sam to piszesz, że w pierwszym roku nie było to od razu 40 laserów i sprzedaż rosła w ciągu tych 10 lat proporcjonalnie od, strzelam, 2-5 szt. Załóżmy, że te 40-50 laserów to wynik przez ostatnie 3 lata, co daje ~120 maszyn OD 2017 roku, ale równocześnie oznacza, że reszta, czyli ok. 80szt. to sprzedaż w ciągu pozostałych 6 lat, czyli 2010-2016r.
Sam napisałeś nam tutaj, że wymieniliście 100 modułów źródła fiber. Na logikę, moduły w większości wypadków padają w starszych maszynach a nie tych, które przed chwilą zostały sprzedane...a więc właśnie sam przyznałeś się, że wymienialiście moduły w praktycznie KAŻDEJ waszej maszynie z tych ok. 80szt, wyprodukowanych przed 2017 rokiem.
(pozostaje jeszcze 20 maszyn różnicy, ale można uznać, że w jednej maszynie np. Wymieniliście 2-3 moduły, albo incydentalnie wymienialiście moduły w maszynach wyprodukowanych po 2017 roku.)

Dodatkowo, za kilka lat mogą zacząć padać moduły w większym wolumenie twojej sprzedaży po roku 2017, a więc wzrośnie to lawinowo. I popsuje Ci tą twoja statystykę “jeden moduł na 10 lat”

Jak widać z Twoich własnych danych i tego, co sam tutaj piszesz, skala problemu jest bardzo duża.

Wszystko powyższe to tylko logiczna analiza informacji, które tutaj przedstawiasz.


Widzisz...a wystarczyło nie gadać bzdur o wykrawarkach i nie upierać się tak strasznie przy swoim :)

Kurtyna.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 26
Posty: 4698
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Machine Sensing

#194

Post napisał: pitsa » 25 paź 2020, 13:16

drzasiek90 pisze:człon predykcyjny ma każdy dobry napęd serwo

Ale jak szybki?
Chodzi o to, że im szybciej i precyzyjniej to robisz, tym lepszy jesteś od konkurencji.
Większa precyzja = większe możliwości algorytmu. Z serii danych wyłuskasz więcej parametrów.
nicek pisze:reakcyjny poprawiający stan efektora na podstawie zmiennych środowiskowych.

Twoją zmienną środowiskową są parametry z obserwacji zadanej pozycji (FPGA + optical imaging systems).
Robisz to najszybciej ale czy możesz robić to jeszcze szybciej? ;-)
Czy można do tego dodać jeszcze inne "czujniki"?


Co jakiś czas robię przeglądy literatury i zagłębiam się w nieznane mi rejony nauki.
Odczuwanie przez maszyny musi być szybkie, a to jest związane z szybkim przetwarzaniem danych. Najciekawsze co dziś znalazłem aby pokręcić się trochę w tym temacie:

Jak to jest z pomiarami optycznymi?:
https://www.intechopen.com/books/field- ... sing-fpgas

Jakiś doktorat aby się trochę w tym rozeznać: https://mediatum.ub.tum.de/doc/1236653/1236653.pdf

Zastosowanie FPGA w model predictive control:
https://zaguan.unizar.es/record/71047/f ... mpleto.pdf

Czasem warto szukać dziedzin nie związanych z tematem ale w mocno naukowych sprawach.
w kosmosie, jak dobrać najlepszą trajektorię: https://core.ac.uk/download/pdf/42337509.pdf

Badaniach w naukach podstawowych (np. tam gdzie trzeba bardzo szybko zrobić pomiary) i sterowanie akcelerometrami naukowymi:
http://neo.dmcs.p.lodz.pl/scr/slides/SCR_2010.01.30.pdf
https://journals.pan.pl/Content/111760/ ... andler=pdf
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Autor tematu
nicek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 117
Posty: 422
Rejestracja: 06 kwie 2011, 23:00
Lokalizacja: Polska

Re: Lasery Kimla wycinają za darmo

#195

Post napisał: nicek » 25 paź 2020, 13:37

Kolego Maczacza z firmy Wirax,

Widzę, że mylą Ci się już osobowości na forum. Piszesz tak samo, o tym samym,
Już pisałem, że jesteś persona non grata w tym wątku. Brzęczysz jak natrętna mucha koło nosa.
Dostajesz białej gorączki i trolujesz na widok czyjegoś sukcesu. To ma być kwiat polskiej gospodarki?
Zamiast wspierać polsku produkt to jedyne co potrafisz to dezawuować go argumentami dziecinnie prostymi do obalenia.

Wielokrotne awarie modułów zdarzają się głównie u użytkowników takich jak Ty. Bezmyślnych ignorantów, którzy wszystko wiedzą lepiej niż producent źródła i pomimo, że jest napisane że nie wolno pracować na uszkodzonym module więcej niż 2 tygodnie to pracują tak 2 lata i jeszcze się tym chlubią. Jeśli tak to rzeczywiście koszty rosną ale przecież Ty doskonale zarabiasz na takich laserach nawet jeśli Ci te moduły Padają co chwilę. Niezależnie od tego nawet gdyby padały 2 razy częściej z powodu głupoty użytkownika to i tak odejmiesz od 1000zł/h zysku zamiast 6 to 12zł. Czy to taka tragedia?

Jeśli byś musiał to zlecać na zewnątrz to cały zysk z twojej kosiarki czy pługa zjadły by usługi. Więc nawet jeśli sam używasz laserów do swojej produkcji uważam, że zarabiasz na tym jakieś 10.000.000 - 15.000.000 zł rocznie więc dlaczego tak upierasz się że to niemożliwe?
Dlaczego nie chcesz się do tego przyznać, z obawy przed klientami czy urzędem skarbowym?

Wyciągasz posty sprzed 10 lat. Może przysłać Ci moje zeszyty ze szkoły podstawowej, może tam jeszcze coś znajdziesz?

Jedyne co tym udowodniłeś to to, że lasery Kimla produkowane są już od co najmniej 10 lat. więc sporo czasu.

Ale ok, 10 lat temu rzeczywiście były napędy zębate, a pierwsza analiza nie wykazywała zbytniej przewagi napędów liniowych.

Kolejne co udowodniłeś, to to, że już 10 lat temu firma Kimla miała system sterowania rozkładający na łopatki konkurencję.

Ale napędy liniowe postanowiliśmy przetestować. Okazało się, że nie jest tak źle i trzeba się nad tą technologią pochylić.

Pierwszym problemem było to, że silniki liniowe są ciężkie i pojawił się sufit w zwiększaniu przyspieszenia.
Przy małych mocach zwiększanie mocy powodowało zwiększanie przyspieszenia. Jednak gdy moc była duża i masa silników liniowych stanowiła lwią część poruszanej masy okazywało się że pojawia się samoograniczenie.
2 razy większa moc i 2 razy większa masa kompensowały się i przyspieszenie już nie rosło.

Drugi to duża rezystancja uzwojeń, grzanie się silników i konieczność ich aktywnego chłodzenia.

Nie podobało nam się to więc zaczęliśmy prace badawczo rozwojowe nad nowym typem napędów liniowych.
Okazało się bowiem, że dostępne dotychczas napędy liniowe na rynku to konstrukcje sprzed 10-15 lat, które sprawnością i wydajnością nie grzeszą.

Okazało się jednocześnie, że na rynku pojawiły się nowoczesne materiały magnetyczne o wysokiej indukcji nasycenia, które wraz z nową konstrukcją pozwoliły na trzykrotne zwiększenia mocy bez podnoszenia masy. Przebiliśmy tym samy sufit i zaczęliśmy jeszcze zwiększać wydajność maszyny, a nowa konstrukcja silnika pozwoliła również na zwiększenie stosunku miedzi do żelaza i ograniczenie rezystancji.
Sprawność wzrosła, straty zmalały, aktywne chłodzenie okazało się już niepotrzebne.

Także tak jak firma Kimla 10 lat temu zmieniła zdanie co do napędów liniowych tak może ty Szanowny Kolego po 10 latach zmienisz zdanie o firmie Kimla.

Dodane 11 minuty 5 sekundy:
Człon predykcyjny ma każdy dobry napęd serwo, ale ma ten człon właśnie w serwonapędzie.
Czyli to człon odtworzeniowy. Wylicza feedforward na podstawie zadanej do serwonapędu prędkości.
Niestety ta prędkość jest zadawana z ograniczoną rozdzielczością.
Taką zadaną wartość należy zróżniczkować aby otrzymać przyspieszenie.
Rozdzielczość ograniczona i po zróżniczkowaniu dynamika takiego sygnału jest bardzo niska.
Szum wynikający z takiej niskiej rozdzielczości należy odfiltrować ale to wprowadza błędy i opóźnienia sygnału.
W takiej sytuacji użyteczność tego sygnału do precyzyjnej regulacji spada.
Niektóre serwonapędy robią to na podstawie pozycji i sprawa ma się jeszcze gorzej ponieważ prędkość jest wyliczana z różniczkowania pozycji i ta zaszumiona prędkość poddawana jest różniczkowaniu do przyspieszenia więc jakość tego sygnału jest już tragiczna.
Konieczność filtrowania w takim przypadku znacznie ogranicza dynamikę regulacji.

W maszynach Kimla zostało wprowadzone rozwiązanie w którym to interpolator wylicza pozycje, prędkość i przyspieszeni co pozwala na wysyłanie do serwonapędu czystych nie zaszumionych wartości tych parametrów ruchu. A że robi to nawet 20.000 razy na sekundę dynamika kontroli ruchu jest wyjątkowo wysoka.

W sprawie systemów czasu rzeczywistego jak widać nie ma takich które przetwarzają bez opóźnień i jitteru. Dlatego Kimla operuje na gołym programie działającym na procesorach zaprojektowanych w firmie Kimla, a bazujących na FPGA. Jest to wysoce specjalizowana jednostka posiadająca wiele modułów sprzętowych wokół rdzenia procesora głównego ponieważ nie ma na rynku mikrokontrolerów dedykowanych do sterowania silnikami pozwalających na kontrolę pracy serwonapędu z częstotliwością pętli pozycji, prędkości i przyspieszenia na poziomie 20kHz. Stosowanie tak dużej częstotliwości regulatorów jest jednym z powodów tak dużej szybkości maszyn Kimla.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2020, 13:45 przez nicek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7879
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Machine Sensing

#196

Post napisał: tuxcnc » 25 paź 2020, 13:41

pitsa pisze:
25 paź 2020, 13:16
Co jakiś czas robię przeglądy literatury i zagłębiam się w nieznane mi rejony nauki.
No to ja dam Ci przykład mocno abstrakcyjny, ale doskonale oddający istotę problemu.
Dany jest pręt stalowy o średnicy metra i długości dwóch metrów.
Jeden koniec pręta przesuwasz z prędkością światła o milimetr ( to tutaj jest ta abstrakcja), drugi koniec oczywiście chwilowo pozostaje w spoczynku, co powinno być oczywiste. Teraz policzmy, albo chociaż oszacujmy kiedy i o ile przesunie się drugi koniec pręta.
Oczywiście lasery Kimla póki co nie mają tak szybkich napędów, ale przecież to samo zjawisko w nich zachodzi, jest inercja, są zjawiska falowe ...
Problem z Kimlą polega nie na tym co produkuje, bo może faktycznie to są dobre maszyny i warte swojej ceny, w to nie wnikam, nawet mnie to nie interesuje.
Problem polega na tym, że Kimla opowiada jawne herezje, w które ktoś może uwierzyć i żądać od innych mikronowych dokładności, gdy przecież sam frez się więcej ugnie, o reszcie maszyny nie wspominając.
Tutaj jest forum techniczne i na takie bajki nie powinno być miejsca.


Autor tematu
nicek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 117
Posty: 422
Rejestracja: 06 kwie 2011, 23:00
Lokalizacja: Polska

Re: Lasery Kimla wycinają za darmo

#197

Post napisał: nicek » 25 paź 2020, 13:57

Proszę nie wkładać mi w usta rzeczy których nie powiedziałem.
Narzędzie wygina się - to oczywiste
Wpływ temperatury na długość jest - to też oczywiste.
Dostępne są liniały Renishaw o rozdzielczości 1nm i dokładności 0.005mm? -to fakt obiektywny, a firma Kimla je stosuje.

Jeśli ktoś zapyta mnie czy maszyna wykona koło z blachy aluminiowej o średnicy 1m z dokładnością kształtu i średnicy 1um to oczywiście powiem, że nie. Tyle, że żadna maszyna tego nie wykona. Wystarczy chuchnięcie aby ten wymiar uciekł.


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 16
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

Re: Lasery Kimla wycinają za darmo

#198

Post napisał: lolo2 » 25 paź 2020, 17:03

nicek pisze:
25 paź 2020, 13:37
Kolego Maczacza z firmy Wirax,

Widzę, że mylą Ci się już osobowości na forum. Piszesz tak samo, o tym samym,
Już pisałem, że jesteś persona non grata w tym wątku. Brzęczysz jak natrętna mucha koło nosa.
Dostajesz białej gorączki i trolujesz na widok czyjegoś sukcesu. To ma być kwiat polskiej gospodarki?
Zamiast wspierać polsku produkt to jedyne co potrafisz to dezawuować go argumentami dziecinnie prostymi do obalenia.

Kto ma problemy z osobowoscia ten ma :) Kolega wyzej pokazal. Historie od "pucybuta" do Prezesa xD
Zreszta dalej nie kumasz ze to calkiem inne osoby xD A podobno taki bystry.
nicek pisze:
12 mar 2014, 00:04
Nie ja decyduję czy mogę ujawniać czy nie a jak do szefa pójdę to mnie opieprzy że mu głowę zawracam.
Jedź zobacz i poproś kimlę to na pewno dostaniesz listy referencyjne użytkowników.

nicek pisze:
25 paź 2020, 13:37
Wielokrotne awarie modułów zdarzają się głównie u użytkowników takich jak Ty. Bezmyślnych ignorantów, którzy wszystko wiedzą lepiej niż producent źródła i pomimo, że jest napisane że nie wolno pracować na uszkodzonym module więcej niż 2 tygodnie to pracują tak 2 lata i jeszcze się tym chlubią. Jeśli tak to rzeczywiście koszty rosną ale przecież Ty doskonale zarabiasz na takich laserach nawet jeśli Ci te moduły Padają co chwilę. Niezależnie od tego nawet gdyby padały 2 razy częściej z powodu głupoty użytkownika to i tak odejmiesz od 1000zł/h zysku zamiast 6 to 12zł. Czy to taka tragedia?
Tak tragedia. Bo gwarancje dostajesz na 3 miesiace a naprawy zaczynaja sie od 200 000zl. I w pierwszyn polroczu padnie ci 6 modulow a w nastepnym polroczu kolejne 6 modulow. I tak w kolko macieju.


nicek pisze:
25 paź 2020, 13:37
Jeśli byś musiał to zlecać na zewnątrz to cały zysk z twojej kosiarki czy pługa zjadły by usługi. Więc nawet jeśli sam używasz laserów do swojej produkcji uważam, że zarabiasz na tym jakieś 10.000.000 - 15.000.000 zł rocznie więc dlaczego tak upierasz się że to niemożliwe?
Dlaczego nie chcesz się do tego przyznać, z obawy przed klientami czy urzędem skarbowym?

Nie ma szans na takie dochody netto na kilku laserach...
Caly czas porownujesz cene wyciecia laserem kilku elementow dla Hobbysty, ktory zawraca gitare i dlatego dostaje cene z gorka.

No ale skoro tak jest, to juz ci powiedzialem "zbuduj" sobie 4 lasery, zatrudnij majstra i programiste, 8 operatorow, wykup reklame w google i bedziesz mial kasy od groma.... (to chyba nawet twoj pomysl xD)
Bedziesz mogl sie bawic we Frankenstaina i tworzyc "nowe" opoznione o kilka lat technologie...


Bys byl na tyle do przodu jak konkurencja to, bys zaczal naprawiac moduly IPG samemu a nie liczyc na niemca.

Jedyne w czym jestes do przodu to wyzywanie, trolowanie i wysmiewanie innych. Bo najlepsze jest to co akurat kimla ma w swojej ofercie.

Nie mamy liniowek to zebatki sa najlepsze.
Nie mamy laserow wysokiej mocy to te slabsze sa najlepsze.
Nie mamy.....

Dodane 9 minuty 29 sekundy:
nicek pisze:
25 paź 2020, 13:37
. To ma być kwiat polskiej gospodarki?
Zamiast wspierać polsku produkt to jedyne co potrafisz to dezawuować go argumentami dziecinnie prostymi do obalenia.

nicek pisze:
25 paź 2020, 13:37
wow!

Ale dyskusja.
Ja oglądałem maszyny Eagle i Kimla wybrałem Kimle, konstrukcja Eagla jest dokładnie taka jak na pokazywanych zdjęciach, dbałość o szczegóły i estetyka wykonania lepsza u Kimli ale przede wszystkim Kimla była szybsza, poza tym oprogramowanie Kimli bije Eagla na głowę.
Czytałem wcześniej forum i przynajmniej wiedziałem na co zwrócić uwagę.

Tak MASZ RACJE, tym "kwiatem" Polskiej gospodarki jestes ty. Jakim czlowieken trzeba byc, aby podszywac sie pod "potencjalnego kupca" i opisywac nieprawdziwe i dezorientujace informacje na temat innej Polskiej Firmy.

Tylko zamiast kwiatu w twoim wypadku wyrosly chyba chwasty.


Zreszta kto starszy na forum, ten pamieta zdjecia z konkurencyjnej firmy robione ukratkiem z poziomicami budowlanymi w tle.

I takie "kwiaty" maja czelnosc pouczania innych.
Wstyd.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 26
Posty: 4698
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Lasery Kimla wycinają za darmo

#199

Post napisał: pitsa » 25 paź 2020, 17:16

tuxcnc pisze:przecież sam frez się więcej ugnie, o reszcie maszyny nie wspominając

Właśnie o to mi chodzi w mojej koncepcji, że maszyna mogłaby reagować na ugięcia własne, być lżejszą, zużywającą mniej materiału, a i tak wykonującą robotę z zadaną dokładnością.
Do tego odczuwającą jak idzie praca w materiale, na przykład w spienionym aluminium:
http://www.aluminumalloyplate.com/sale- ... anels.html
http://www.aluwedo.com/product_detail/a ... 63672.html
Obrazek

Dodane 1 minuta 14 sekundy:
lolo2 pisze:Zreszta kto starszy na forum, ten pamieta zdjecia z konkurencyjnej firmy robione ukratkiem z poziomicami budowlanymi w tle.
Nie pamiętam. ;-)
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 16
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

Re: Lasery Kimla wycinają za darmo

#200

Post napisał: lolo2 » 25 paź 2020, 17:51

pitsa pisze:
25 paź 2020, 17:16


Dodane 1 minuta 14 sekundy:
lolo2 pisze:Zreszta kto starszy na forum, ten pamieta zdjecia z konkurencyjnej firmy robione ukratkiem z poziomicami budowlanymi w tle.
Nie pamiętam. ;-)
Moze i lepiej :)

Poprostu niektorzy ludzie potrafia siegnac dna, sfabrykowac materialy, oczerniac druga firme i wmawiac niektore rzeczy.

Posty z forum znikly, smrod na forum pozostal, konto firmowe zostalo zbanowane. Nie wiem czy tam jakas sprawa sadowa nie byla.....
Taki mamy Kwiat Polskiego Biznesu :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”