Lasery Kimla wycinają za darmo

Firma Kimla wycina laserem za darmo

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 33
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Lasery Kimla wycinają za darmo

#151

Post napisał: oprawcafotografii » 22 paź 2020, 07:10

Krystianpietrucha pisze:
21 paź 2020, 21:34
Obrazek Witam, Sz.P. Nicek. Jeśli można prosić to dwa takie komplety a jeśli nie to jeden, blacha czarna 3mm a jeśli nie da rady to 2mm. Pozdrawiam.
Zapomniałeś podać dane na f-rę VAT...

q

Dodane 35 sekundy:
pitsa pisze:
21 paź 2020, 21:45
Trzeba będzie dać na każdą darmową sztukę logo "KIMLA". ;-)
Dokładnie...

q


„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


lukasz89
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 9
Posty: 242
Rejestracja: 20 lis 2015, 18:40
Lokalizacja: Tajpej

Re: Lasery Kimla wycinają za darmo

#152

Post napisał: lukasz89 » 22 paź 2020, 10:01

nicek pisze:
21 paź 2020, 03:05
Lukasz89 ok, może pójść, ale z nierdzewki 1.5mm, nierdzewki 2mm nie używamy.
Proszę tylko aby nie przesadzać z ilościami na przyszłość.
Potwierdź czy 1.5mm może być.
Z 1.5 raczej nie, jeśli nie 2 to mogłaby być 3, najwyżej w zmniejszonych ilościach. Czy istnieje możliwość wycięcia w ramach programu "lasery kimla wycinają za darmo" także kluczy ze stali trudnościeralnej ? Grubości to 4, 5, 6 i 8.


Autor tematu
nicek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 117
Posty: 422
Rejestracja: 06 kwie 2011, 23:00
Lokalizacja: Polska

Re: Lasery Kimla wycinają za darmo

#153

Post napisał: nicek » 22 paź 2020, 18:46

Szanowni Koledzy,
Cała akcja obecnie z założenia polega na tym, że do istniejącej produkcji możemy podokładać elementy jeśli pozostaje duży odpad.
Nie zajmujemy się wycinaniem usługowym i dostępne blachy są takie jak podałem.
Jeśli gama blach biorących udział w akcji rozszerzy się, wówczas poinformujemy o tym na forum.

Lasery Kimla są na tyle szybkie, że dołożenie kilku elementów do arkusza nie jest problemem, a materiał jeśli jest cięty zawsze zostawia jakiś odpad więc dokładanie mniejszych detali to też żaden problem. Na ile możemy pomóc hobbystom na tyle pomożemy.

Ale właśnie wpadłem na ciekawy pomysł.
Zauważyłem, że wielu zleceniodawców wycinania na laser narzeka, że różnice pomiędzy ofertami są często absurdalnie wysokie.
Usługa wycięcia tego samego detalu może kosztować w jednej firmie 3zł, a w innej 20zł.
Oczywiście zrozumiałe jest, że to zależy od ilości ale nawet przy wycinaniu kilkudziesięciu sztuk różnice w cenach są niewytłumaczalne.

Pytanie czy wynika to z tak dużych różnic w zarobkach poszczególnych firm usługowych?
Czy może z kosztów eksploatacji ich maszyn?
Czy może z niewłaściwych metod kalkulacji ofert?

Nasz klient zrobił kiedyś pewien eksperyment.
Wysyłał tą samą część do wyceny do tej samej firmy kilkukrotnie co kilka miesięcy. Okazało się że wycena tego samego detalu w tej samej firmie zmieniała się nawet w zakresie trzykrotności ceny minimalnej.
Jak myślicie czy to wynika z tak znacznych różnic w obłożeniu czy np. z widzimisię konkretnego handlowca przygotowującego ofertę?

Jeśli możecie powrzucajcie jakieś przykłady z cenami jakie dostaliście z wycięcia jakiegoś detalu.
Oczywiście nie chodzi o podawanie konkretnych firm usługowych tylko o dyskusję na temat wyceny detali i możliwości rozwiązania tego problemu.


Syntony
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 28
Rejestracja: 01 gru 2008, 16:48
Lokalizacja: Kielce

Re: Lasery Kimla wycinają za darmo

#154

Post napisał: Syntony » 22 paź 2020, 19:17

Akurat zabieram się za kompletowanie części do małej frezarki i zastanawiam się czy dało by radę wyciąć boki do bramy o wymiarach około 140mm x 400mm? Najlepiej z jak najgrubszej blachy, ale mogły by też być 4 takie same warstwy cienkiej, a ja bym to sobie skręcił w całość.
Oczywiście narysował bym jakiś ciekawszy kształt i dodał jak najwięcej wcięć w środku (mocowanie na silnik, łożyska, śruby, prowadnice i może coś jeszczę) tak żeby nie był to nudny pusty detal.

Jeśli jest to za duży wymiar to fajnie gdybyś napisał max co możecie wyciąć, może bym pokombinował tak żeby poskładać bramę z kilku mniejszych kawałków.

Nie mam nic przeciwko wypaleniu loga "kimla", jak koledzy wyżej sugerowali :D :D


lolo2
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 16
Posty: 703
Rejestracja: 30 paź 2009, 13:39
Lokalizacja: Global

Re: Lasery Kimla wycinają za darmo

#155

Post napisał: lolo2 » 22 paź 2020, 19:43

nicek pisze:
22 paź 2020, 18:46
.

Ale właśnie wpadłem na ciekawy pomysł.
Zauważyłem, że wielu zleceniodawców wycinania na laser narzeka, że różnice pomiędzy ofertami są często absurdalnie wysokie.
Usługa wycięcia tego samego detalu może kosztować w jednej firmie 3zł, a w innej 20zł.
Oczywiście zrozumiałe jest, że to zależy od ilości ale nawet przy wycinaniu kilkudziesięciu sztuk różnice w cenach są niewytłumaczalne.

Pytanie czy wynika to z tak dużych różnic w zarobkach poszczególnych firm usługowych?
Czy może z kosztów eksploatacji ich maszyn?
Czy może z niewłaściwych metod kalkulacji ofert?

Nasz klient zrobił kiedyś pewien eksperyment.
Wysyłał tą samą część do wyceny do tej samej firmy kilkukrotnie co kilka miesięcy. Okazało się że wycena tego samego detalu w tej samej firmie zmieniała się nawet w zakresie trzykrotności ceny minimalnej.
Jak myślicie czy to wynika z tak znacznych różnic w obłożeniu czy np. z widzimisię konkretnego handlowca przygotowującego ofertę?




1. Brak madrego programu do liczenia kosztu pracy lasera. Niby kazdy producent laserow ma taki program w ofercie ale na ile jest on dobry?

2. Niezgodnosc tabel w programie Cam z rzeczywistymi na laserze. Jakosc blachy trzeba zmieniac i dostosowac parametry.

3. Zakup materialu blachy. Mozna kupic blache czarna od 1.60zl/kg do 3.50zl/kg.

4. Umiejetnosc wykozystania pracy lasera. U nas od tygodnia jest wojna, wprowadzili kontrole czasu pracy tokarek bo wydajnosc maszyn spadla do 20%. Czyli jak jedna sztuke toczy minute to w ciagu calego dnia pracownik zrobi 100szt. Teraz dochodza do 40%.
Podciagnalbym pod to system planowania produkcji. Dzisiaj to obowiazek, aby kazda firma posiadala taki system no ale niestety latwe to nie jest do wprowadzenia, kosztowne. U mnie w pracy tez jeszcze takiego systemu nie maja, stad takie cyrki. Ale slyszalem o kilku ciekawych rozwiazaniach, najlepsze ma niby Amazon.

5. Niektorzy maja lasery z systemem zaladunkowym inni laduja suwnica inni systemy regalow, zalezy jaki rozladunek.
Majac zabudowany system zaladunkowo rozladunkowy, jak mamy ciac nierdzewke i aby jej nie podrapac to troche wiecej zachodu.

6. Jeszcze inni maja wiecej uslug na nierdzewke czy aluminium na ktorych lepsza marza aniezeli na czarnej. Wiec wycena czarnych drozsza.

7. Niektorzy sa nastawieni na masowa produkcje i nie chce im sie bawic w male ilosci wiec pewnie cena zaporowa aby nie bawic sie w drobne zlecenia.

8. Cena zalezna pewnie takze od rejonu, gdzie jest duzo laserow gdzie malo.

9. Niektore firmy maja dobre kontrakty za dobre pieniadze, wiec pozostaly wolny czas na uslugi ciecia licza sobie z wieksza marza bo ich nie cisnie aby zanizac ceny

10. Laser jego koszt, moc lasera, predkosc ciecia.

11. Ktos dostal dotacje lube tez nie, inaczej liczy amortyzacje.

12. Ktos kto ma starego trumpfa moze sie cenic mniej niz ktos kto dopiero kupil laser za kilka milionow.

13. Ludzie, ich zaangazowanie, wysokosc wynagrodzenia. .


Ps. To taka moja prywatna "burza muzgow" na temat powodow, ktore maja jakis wplyw na cene.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 26
Posty: 4653
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Lasery Kimla wycinają za darmo

#156

Post napisał: pitsa » 22 paź 2020, 21:04

Różnie robią nesting albo wcale nie robią.
Od technologa usłyszałem, że za materiał płaci klient więc nie ma co się w to bawić,

No i ile łyknie klient, znam, nie znam, polecony od znajomego itp.

Jak jeszcze do tego chce gięcie, a na giętarce to jest cięższa robota, i na niej największe jest obłożenie więc i cenę można dać w górę,
do tego co innego seria i co innego jak każdy detal inny.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


drzasiek90
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 15
Posty: 1738
Rejestracja: 25 kwie 2016, 11:58
Lokalizacja: Jodlowa
Kontakt:

Re: Lasery Kimla wycinają za darmo

#157

Post napisał: drzasiek90 » 22 paź 2020, 22:17

Ja mam zapisaną listę dystrybucyjną z adresami e-mail firm ktore wycinają laserem. Jak dostanę jakiś nowy adres to dopisuję. Jak mam coś do wycięcia, wysyłam do wszystkich. Wygrywa oferta najlepsza.
Kilka miesięcy temu zamawiałem ok 70 różnych detali na ploter. Otrzymałem najlepszą ofertę z firmy z której już korzystałem (ok 1600 zł) więc zamówiłem. Teraz puściłem niemal identyczny zestaw i ta sama firma dała ofertę na 1900. Być może wszystko drożeje więc i to zdrożało. Ale z kolei tym razem inna firma dała ofertę 1600. Ale przyszło też kilka wycen na wartość ok 6000 zł. Zapytałem dlaczego taka wysoka cena, jedną z form odpowiedziała że wynika to z dużej odległości między moją firmą a ich firmą. WTF? Kurier paleta kosztuje tyle samo z Krakowa co i ze Szczecina, więc jak widać nie są w stanie powiedzieć dlaczego. Zdarzało mi się też kilka razy przy wcześniejszych zamówieniach, że po wybraniu oferty dzwoni handlowiec z firmy której nie wybrałem i pyta dlaczego. Mówię że dostałem lepszą ofertę a on mi mówi ze w takiej sytuacji najpierw dzwonić do niego to on obniży na lepszą. Tak więc jak widać wyceny zależą chyba dużo od humoru technologa, a może mają do tego jakie mnożnik losowy. Nie wiem.


Autor tematu
nicek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 117
Posty: 422
Rejestracja: 06 kwie 2011, 23:00
Lokalizacja: Polska

Re: Lasery Kimla wycinają za darmo

#158

Post napisał: nicek » 22 paź 2020, 23:28

Wygląda na to, że rzeczywiście jest coś na rzeczy, 1600zł do 6000 to prawie czterokrotna różnica.
Czy ktoś ma jeszcze jakiś przykład?

W takim razie jak na razie mamy:

Koszt materiału:
Tu oczywiście rolę gra cena materiału i pierwsze pytanie ile zakłady usługowego cięcia zarabiają na sprzedaży samego materiału.
10-20-30%? I jak jest liczony ten materiał? jako prostokąt obrysowujący detal? A co w przypadku złożenia dwóch liter L? I Jeśli wycinamy detale o wielkości 1300x2100 z arkusza 1500x3000 to też tak jest liczone? A może detale od innych klientów da się upchnąć na odpadzie, jak wówczas jest to liczone?

Koszt cięcia:
Gaz, prąd, części, serwis, operator:

Gaz: średnica dyszy, ciśnienie gazu, wyłączania podczas przejazdów razy czas cięcia i jest.
Prąd: czas załączenia wiązki razy ustawiona moc razy 3 + chłodziarka to co po lewej razy 0.20 + moc odpylacza + napędy posuwów
Części, serwis: tu trzeba to wziąć z natury, podliczamy wszystkie faktury roczne na zakup części, serwisów, przeglądów itp, dzielimy na ilość przepracowanych godzin.

Pracownik: Ile % czasu zmiany pracownik przy maszynie rzeczywiście tnie i maszyna wykonuje swoje zadania, a ile wykonuje czynności przygotowawcze, materiał, przerwy śniadaniowe, toalety, wędrówki do technologa, papierosek itp?

Technologia: Przyjęcie zapytania, przygotowania oferty, wczytanie części, poprawianie rysunków, nesting, technologia, gcody.

Logistyka: przyjęcie i magazynowanie materiału, pakowanie i wysyłka do klienta


Jak uważacie gdzie jest największa trudność w kalkulacji, wszystko wydaje się proste i oczywiste, skąd 4 krotne różnice? Czy to tylko różnice w oczekiwanym zysku, czy rzeczywiście wróżenie z chmur?

Jeśli ktoś ma jakiś konkretny detal abyśmy mogli policzyć wspólnie ile to powinno kosztować i wie jakie ceny za niego płacił albo jakie mu oferowano to może się ktoś pochwali? Będziemy mieli rzeczywisty detal do analizy.


dudziak4
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 9
Posty: 702
Rejestracja: 06 wrz 2007, 13:30
Lokalizacja: Bielawa

Re: Lasery Kimla wycinają za darmo

#159

Post napisał: dudziak4 » 22 paź 2020, 23:56

Proszę bardzo
Podstawa_#1_180szt.DXF
(29.04 KiB) Pobrany 55 razy
Zróbmy nieco inaczej, wyceń to tak jak to ty miałbyś wycinać a ja potem podam jaką dostałem wycenę z dwóch niezależnych firm oferujących usługę cięcia laserem.

Żeby każdy wiedział jak wygląda detal:
Obrazek
Grubość #1 stal czarna DC01 ilość 180szt.


Autor tematu
nicek
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 117
Posty: 422
Rejestracja: 06 kwie 2011, 23:00
Lokalizacja: Polska

Re: Lasery Kimla wycinają za darmo

#160

Post napisał: nicek » 23 paź 2020, 01:58

Ale my nie wykonujemy usług cięcia więc nie wiem jakie marże przyjąć, jaką cenę materiału, koszt pracownika, koszt gazu, prądu.
Podaj mi te dane to wpiszę do programu i podam co wyszło.
Maszyna Kimla jest tak szybka, że techniczny koszt wycięcia wyjdzie nieistotnie niski, grosze -dosłownie.
Więc podaj jakie ceny dostałeś to policzymy jaką marżę mógł mieć wykonawca i ile na tym zarobił.
Nie podawaj nazwy firm, to nieistotne po prostu podaj ceny jakie dostałeś to zrobimy inżynierję odwrotną dla zaspokojenia ciekawości.
Albo pobawmy się jeszcze inaczej, proszę aby Koledzy po prostu wymyślili cenę za taki detal, ile powinien kosztować wg Was, lub jak byście go sami wycenili.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”