Maszyny do obróbki stali nierdzewnej w domowym warsztacie

Przymierzam się do zakupu maszyn do obróbki stali nierdzewnej, zastanawiam się czego rzeczywistoście potrzebuję

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

orion32
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1359
Rejestracja: 18 kwie 2017, 21:55

Re: Maszyny do obróbki stali nierdzewnej w domowym warsztacie

#21

Post napisał: orion32 » 29 maja 2020, 14:59

No to się dowiedziałem od,, speca", od płodzenia postów, że 36 lat praktyki w zawodzie jak psu w d... Wystarczyło napisać, ze 3000 bzdurnych postów i od razu fachowiec.
No cóż, życiowy błąd, można by nadrobić, ale już mi się nie chce.
Stike'a nikt nie prześcignie, rozwija się błyskawicznie. W przeciągu godzin z setek wszedł już w mikrony. W przyszłym tygodniu wejdzie, w nanotechnologię.
A potem już mu tylko piko zostanie. Będzie kijkiem pojedyńcze atomy ustawiał.
Jestem pod wrażeniem.
Strach pomyśleć co będzie, jak pójdzie dalej i zacznie atomy dzielić na części.


,, Iditi na ch. j" maciąg.
PO to dno -aksjomat. Wszystko ma swoje miejsce - Wyborcza, w każdym kiblu! ***** konfederusków.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4697
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Maszyny do obróbki stali nierdzewnej w domowym warsztacie

#22

Post napisał: pitsa » 29 maja 2020, 15:46

Chorela, ja też mam 3000 postów... i tokarkę poniżej 50kg, zero mikrometrów, jeden czujnik zegarowy i tylko dwie dobre suwmiarki. Dobrze, że z dokładnością nie bawię się na więcej niż 0.1mm. Jak trzeba dopasowuję czasochłonnym doszlifowywaniem aż będzie ok. ;-)

Może wróćmy do pytania z pierwszego postu o zestaw maszyn.

Z tej listy zakupów polecałbym zacząć od konkretnej większej tokarki i nad zakupem frezarki zastanowić się czy na już jest potrzebna. Fajnie jest mieć od razu cały zestaw, w pełni wyposażony warsztat, ale przecież na tokarce też można frezować. Lepiej mieć jedno dobre narzędzie i możliwość uzbrojenia go w różne funkcjonalne dodatki niż mieć wszystko ale tak naprawdę mieć niewiele. Z perspektywy posiadania tokarki może też łatwiejszy będzie wybór kolejnej maszyny.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


orion32
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1359
Rejestracja: 18 kwie 2017, 21:55

Re: Maszyny do obróbki stali nierdzewnej w domowym warsztacie

#23

Post napisał: orion32 » 29 maja 2020, 15:56

Stał nierdzewna, to nie jest materiał który się łatwo obrabia zwłaszcza na byle czym. Pitsa ma rację, że lepiej używaną profesjonalną tokarkę kupić niż rozczarować się chińską zabawką, i zastanawiać się co z nią potem zrobić.
Chyba, że to będzie drobnica modelarska.
,, Iditi na ch. j" maciąg.
PO to dno -aksjomat. Wszystko ma swoje miejsce - Wyborcza, w każdym kiblu! ***** konfederusków.


andrejch2
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 6
Posty: 494
Rejestracja: 15 wrz 2019, 07:56

Re: Maszyny do obróbki stali nierdzewnej w domowym warsztacie

#24

Post napisał: andrejch2 » 29 maja 2020, 21:20

Dobre plytki. Dobre przecinaki, ogolnie chrom w stali nierdzewnej przeszkadza przy obrobce

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”