Przeróbka ustrojstwa na CNC

Dyskusje dotyczące budowy amatorskich tokarek CNC lub modernizacji maszyn konwencjonalnych.

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 170
Posty: 16236
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Przeróbka ustrojstwa na CNC

#101

Post napisał: kamar » 20 lut 2020, 15:28

Zienek pisze:
20 lut 2020, 15:05
Będzie można siadać na krokowcu i grzać tyłeczek zimą
Przy Bartka 40 kilach to można, ja bym nie zaryzykował :)



Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Przeróbka ustrojstwa na CNC

#102

Post napisał: Zienek » 20 lut 2020, 16:28

A nie da rady tam na dwóch kołach HTD i pasku przenieść silnika wyżej? Czy to już nieakceptowalne koszty?

Awatar użytkownika

Autor tematu
bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 191
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Przeróbka ustrojstwa na CNC

#103

Post napisał: bartuss1 » 20 lut 2020, 20:00

pewnie by dało, ale czasu już za duzo nie mam, zreszta o tym pisalem pare postów wyzej, a jeszcze sporo pierdół musze ogarnąć

Dodane 13 minuty 54 sekundy:
jeszcze frez mi kurna poszedł, znowu trza zamawiać. mam w zapasie jakiegos hssa 16kę, ale to szybko poleci, póki co głowiczką jadę, chocaz 40 mm na raz, to jednak pol milimetra wgłąb na jedno przejscie to tak upierdliwie trochę.
Kostki trzeba wymęczyc pod noże wytaczaki i pod otwory na wiertła, pod spodem kostka z wypustem ustalającym pozycje na głowicy, w senise zeby nie bylo wesołej tworczości z ustalaniem na samych śrubkach. Dwie już mam, jeszcze 4, jedna pod nóż i 3 pod wiertła na morsie. Otworki zostaną wytoczone, ale podciecia trzeba wyfrezować.
A i w glowicy rowki naciąć, kurna, jutro chyba bede mierzył obudowy pod laser, po niedzieli odbieram ciagadlo wraz z tulejami pod lozyska, enkoder juz przylazl, kołka pasowe htd 5m pod pasek 9mm tez, ale jedno trzeba bedie tulejowac, bo otwor za duzy.
take cuś

Obrazek

Obrazek
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 20
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

Re: Przeróbka ustrojstwa na CNC

#104

Post napisał: senio » 20 lut 2020, 21:27

Zienek pisze:
20 lut 2020, 15:05
Będzie można siadać na krokowcu i grzać tyłeczek zimą przy obróbce? Siodło trzeba u kuśnierza zlecić :D
Żyłkę ze spławikiem tylko dowiązać bo wędzisko jak się patrzy :). Jak pięciu mówi że jest do bani, to należy się zastanowić nad tym co mówią. Tym bardziej, że to mówią to Ci, którzy mają po parę sztuk przerobionych. Na 100% tego krokowca da się założyć z tyłu estetycznie i bezkolizyjnie tylko trzeba to chcieć zrobić, pomyśleć jak to zrobić i na końcu zrobić. Osobiście nie chciał bym takiego kalafuta za darmo. O ile korbę można odkręcić i nabiał jest bezpieczny, to tutaj niezły "killer cojones" wyszedł.

Awatar użytkownika

Autor tematu
bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 191
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Przeróbka ustrojstwa na CNC

#105

Post napisał: bartuss1 » 20 lut 2020, 21:36

A czy ja cię pytam o zdanie? Pięciu mowi co zrobiło kilka maszyn, a, no ja pewnie pierwszą robię.
Zastanow się nad tym co napisaleś wyżej, czyli nad rozwiązaniem napędu sanek, czyli jakim cudem dałbyś silnik z tyłu, nie mając dostepu do rowka w suporcie z przesuwaną nakretką przytroczoną do sanek? Przy okazji mając otwór pasowany z przodu suportu.
Takze takie podsmiechujki to w d sobie wsadz, pokaz mi lepsze rozwiązanie.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 20
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

Re: Przeróbka ustrojstwa na CNC

#106

Post napisał: senio » 20 lut 2020, 22:01

Dokładnie wiem co napisałem i dokładnie wiem co chciałem napisać. Pokazałeś publicznie co tworzysz, to ludzie to komentują. Nie możliwie to jest tyko wywrócenie hemu na lewą stronę. Założenie krokowca z tyłu to żaden problem. A jak nie przyjmujesz krytyki to po co ten temat założyłeś ?

A teraz odpowiem. Zrobił bym rowek jeśli go nie ma. Jeśli nie ma jak zamocować silnika to dorobił bym odpowiednie mocowanie. Jeśli śruba jest za krótka to bym ją przedłużył. Zrobił bym wszystko tak, żeby to miało ręce i nogi. Nawet jeśli bym nad tym miał tydzień - dwa siedzieć. Obchodzenie maszyny po promieniu 1 metra jest nie do przyjęcia i o tym ludzie napisali. A Ty rób jak chcesz......


IMPULS3
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 27
Posty: 7549
Rejestracja: 25 gru 2010, 21:55
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Przeróbka ustrojstwa na CNC

#107

Post napisał: IMPULS3 » 20 lut 2020, 22:24

senio pisze:Obchodzenie maszyny po promieniu 1 metra jest nie do przyjęcia i o tym ludzie napisali.

Ostatni swój wpis na ten temat skasowałem bo to bez sensu. To tak jak byś naciskał na scianę to ta ściana z taką samą siłą naciska na Ciebie. :)
Rozwiązań jest kilka, ale skoro 3 literki przed nazwiskiem nie pozwalają uznać innych rozwiązań to daremny trud takiej walki o lepsze jutro. :) Ja odpuściłem bo szkoda energii. Wolę poobserwować jak to się skończy. :)

Awatar użytkownika

Autor tematu
bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 191
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Przeróbka ustrojstwa na CNC

#108

Post napisał: bartuss1 » 20 lut 2020, 22:26

Schemat blokowy a nie "odpowiednie mocowanie" "zrobilbym zeby miało ręce i nogi", rysowac nie potrafisz? schemat blokowy mi zrób, a tymczasem zaczynasz pieprzyc. Po co zakładalem watek? po to żeby pokazac ze nie siedze na d i nie zbijam bąków. Opisałem wyzej sposoby mocowania śruby i co jest mozliwe zeby nie uszkodzić innego, co z tego ze mam rowek w suporcie po trapezówce, skoro nakretki nie zmieszczę, bo po podfrezowaniu albo uszkodze boczne pryzmy albo pryzmy od konia? I z przodu suportu masz pasowany otwor po mocowaniu korbki. No dawaj pomysla, moze sie czegos nauczę.

Impulsik nie pekaj
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 170
Posty: 16236
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Przeróbka ustrojstwa na CNC

#109

Post napisał: kamar » 20 lut 2020, 22:51

bartuss1 pisze:
20 lut 2020, 22:26
co z tego ze mam rowek w suporcie po trapezówce,
To nie rowek, to Rów Mariański :)

Obrazek

Awatar użytkownika

senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 20
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

Re: Przeróbka ustrojstwa na CNC

#110

Post napisał: senio » 20 lut 2020, 22:57

@bartuss1

To Ty masz maszynę przed oczami suwmiarki i głowę na karku. Albo to pomierzysz , przemyślisz i to zmienisz, albo nie. Ja i inni napisali, że to co zrobiłeś na tą chwilę jest do poprawki. Co z tym zrobisz to Twoja sprawa.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Amatorska Tokarka CNC”