Zakup tokarki

Potrzebuje pomocy w zakupie używanej tokarki konwencjonalnej

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.
Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zakup tokarki

#31

Post napisał: adam Fx » 06 lut 2020, 15:31

ishi pisze:Czy oprócz drogiego niemieckiego Wabeco,
w temacie o kolegi co nie dawno zakupił od nich tokarkę ktoś pisał że to też chińskie podzespoły tylko składne i ustawiane w Niemczech. tego nie wiem
ale Bernardo jest na 2:11 filmu https://www.alibaba.com/product-detail/ ... cf41qoAwBa


sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Grzegorz53
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 572
Rejestracja: 30 gru 2009, 23:21
Lokalizacja: W-wa

Re: Zakup tokarki

#32

Post napisał: Grzegorz53 » 07 lut 2020, 16:52

Kto szuka to znajdzie :
https://www.olx.pl/oferta/tokarka-do-me ... dae33a05dd
I jak się ma chi... do tosa.

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zakup tokarki

#33

Post napisał: adam Fx » 08 lut 2020, 04:31

No jeszcze pytanie w jakim jest stanie na zdjęciach wygląda bardzo ładnie Jakby był trzymany w pokoju. Zaletą jest to że jest podłączony zapewne wypoziomowany więc można przeprowadzić próby które będą miarodajne. Tak czy inaczej wielokrotnie o tym mówiłem trzeba uwzględnić inne aspekty. Na przykład ktoś potrzebuje tokarkę do piwnicy nie wyobrażam sobie wnoszenia takiego Tosa do piwnicy:) Aczkolwiek może w częściach hmmm
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


rdarek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2135
Rejestracja: 04 sty 2013, 23:30
Lokalizacja: 3miasto

Re: Zakup tokarki

#34

Post napisał: rdarek » 08 lut 2020, 11:59

adam Fx pisze:
08 lut 2020, 04:31
Na przykład ktoś potrzebuje tokarkę do piwnicy nie wyobrażam sobie wnoszenia takiego Tosa do piwnicy:) Aczkolwiek może w częściach hmmm
Dlaczego nie? Widziałem jakąś starszą polską tokarkę TUM czy TUB i frezarkę w piwnicy już stojącego starego budynku. Gościu zapewniał, że wjechały tam w całości :mrgreen: a chinkę typu 750 wtaszczyli jeszcze później :mrgreen:

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zakup tokarki

#35

Post napisał: adam Fx » 08 lut 2020, 13:24

rdarek pisze:a chinkę typu 750 wtaszczyli jeszcze później
hehe ho9lera masz racje "jak ktoś nie chce znajdzie powód jak ktoś chce znajdzie sposób" w końcy sam miałem tokarkę na 3pietrze w bloku i jakoś wnieśliśmy :D
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


HOBBIT1970
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2020, 15:30

Re: Zakup tokarki

#36

Post napisał: HOBBIT1970 » 17 lut 2020, 16:53

Panowie witam na forum jako nowicjusz, co za tym idzie przepraszam z góry za potknięcia i że tak w środek dyskusji, ale chciałbym podłączyć się pod temat.
Teraz do rzeczy. Noszę się już jakiś czas z zamiarem kupna tokarki do amatorskich dorywczych prac garażowo domowych i właśnie wpadła mi w oko pewna TOS, a dokładnie SM 16A, w wydaje mi się atrakcyjnej cenie bo poniżej czterech tysięcy. Rozmawiałem z właścicielem, emerytowanym obecnie panem który prowadził zakład ślusarski i z racji emerytury wyprzedaje maszyny. Twierdzi że tokarka była utrzymywana w dobrym stanie technicznym i na bieżąco, gdy była potrzeba naprawiana. Obecnie rzekomo bez jakichś konkretnych luzów, do pracy. Nie oglądałem jej jeszcze i chciałbym poznać Wasze zdanie w tym temacie
Jestem amatorem jeśli chodzi o toczenie i byłby to mój pierwszy sprzęt.
Moje pytanie a zarazem prośba brzmi :
-czy ktoś zetknął się z tą maszyna i może coś powiedzieć na jej temat
-czy nie jest to zbyt skomplikowana tokarka, jak dla amatora, ale z zapleczem wiedzy i umiejętności technicznych
-jak z zasobem ewentualnych części zamiennych w przypadku awarii czy małego remontu, bo to jednak nie polski sprzęt
Z góry dziękuje za jakiekolwiek uwagi.

Awatar użytkownika

Pirat
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 513
Rejestracja: 12 lut 2017, 14:28
Lokalizacja: Lódź

Re: Zakup tokarki

#37

Post napisał: Pirat » 17 lut 2020, 17:23

Ta tokarka z ogłoszenia wygląda na dość mocno styraną. Druga sprawa to skomplikowana konstrukcja owej tokarki, dużo tam hydrauliki, no i pole robocze bardzo małe jak na takie gabaryty i masę.


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1236
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakup tokarki

#38

Post napisał: bear » 17 lut 2020, 20:02

HOBBIT1970 pisze:Rozmawiałem z właścicielem, emerytowanym obecnie panem który prowadził zakład ślusarski i z racji emerytury wyprzedaje maszyny. Twierdzi że tokarka była utrzymywana w dobrym stanie technicznym i na bieżąco, gdy była potrzeba naprawiana.

Jak nie jest po remoncie to będzie kapeć jak każda używana. Też myślałem inaczej ale rzeczywistość jest niestety inna.
Części brak czy to polska czy czeska.


HOBBIT1970
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 17 lut 2020, 15:30

Re: Zakup tokarki

#39

Post napisał: HOBBIT1970 » 17 lut 2020, 23:40

Przyznaję że trudno nie zgodzić się z argumentami kolegów. Ponadto cena również może sugerować że najlepsze lata ma ta tokarka już za sobą. Spróbuję jeszcze porozmawiać z właścicielem, ale jeśli mnie nie przekona jakimiś solidnymi argumentami, to daruję chyba sobie wycieczkę na oględziny bo to jednak prawie 250 km.
Dziękuję za pomocne opinie.


bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1236
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Re: Zakup tokarki

#40

Post napisał: bear » 18 lut 2020, 00:06

HOBBIT1970 pisze:bo to jednak prawie 250 km.

Szkoda jeździć taki kawał przynajmniej dla mnie. Jeździłem do 150 km i każdy się zarzekał że dobra tokarka bez luzów a na żywo po kilku sekundach mogłem już wracać do domu... Dobrego nic nie znajdziesz a na pewno nic takiego co pozwoli Ci robić długie wałki w 2 setkach, albo bierz jakąś chińską zabawkę albo idź na kompromisy i o ile nie będziesz toczył metrowych wałków w kłach to spokojnie na jakiejś podjechanej porobisz.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”