Nowe CNC nesting do produkcji frontów meblowych

Potrzebuję pomocy w wyborze maszyny, budżet oczywiście jak najmniejszy ale powiedzmy tak do 100K

Dyskusje o maszynach CNC wykorzystywanych do obróbki drewna, sklejki, płyt wiórowych

Autor tematu
Nemesis100
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2020, 18:39

Nowe CNC nesting do produkcji frontów meblowych

#1

Post napisał: Nemesis100 » 30 sty 2020, 19:19

Cześć. To mój pierwszy post więc nie krzyczcie jak coś źle zrobię lub napiszę nie tam gdzie trzeba. Do rzeczy, zamierzam nabyć swoje pierwsze CNC do nestingu, budżet niestety nie jest duży więc pewnie będę tutaj stałym bywalcem w związku z kłopotami ;) Żart mam nadzieję że tak się nie stanie, a z forum będę korzystał tylko do doskonalenia wiedzy na temat programowania.
Ok oglądałem dzisiaj maszynę Cormak C2030 nie zamieszczam linku gdyż chyba nie można ale maszynę można bez kłopotu znaleźć na ich stronie czy na popularnym serwisie. Szukam od kilku dni opinii w necie ale niestety nic nie mogę znaleźć poza kilkoma zdawkowymi wypowiedziami. Maszyna wygląda nieźle a przynajmniej tak mi się wydaje, no właśnie tylko jest problem bo ja się kompletnie na tym nie znam i mogę ewentualnie odnieść się do tego że kolor jest w porządku :)
Może powiem kilka słów na temat do czego będzie służyła maszyna. Zamierzam wykorzystywać ją do frezowania/wycinania frontów meblowych. Materiały jakie będą do tego używane to 90% mdf Czas pracy maszyny w zasadzie na własny użytek więc myślę że będzie to spokojna praca po 4-5 godz. dziennie. Nie przewiduje wykorzystywania przemysłowego 3 zmiany na dobę.
Chciał bym prosić doświadczonych użytkowników o wskazówki ewentualnie o porady na co zwrócić uwagę podczas wyboru maszyny no i ewentualnie jeżeli możecie to powiedzcie co myślicie o w/w maszynie, czy jest warta tych pieniędzy i czy nie będę więcej jej naprawiał niż na niej pracował?. Dodam że nie stać mnie na sprzęt za 300 tyś. czy może 500 tyś. Pytanie tylko czy te 80K które trzeba wydać nie będzie wyrzuconym groszem który będę omijał i łapał nerwa że stoi i rdzewieje bo do pracy to się nie nadaje.
Z góry dziękuję wszystkim za włączenie się do dyskusji i za jakiekolwiek wskazówki i porady.
Pozdrawiam Jacek

P.S.
Oprogramowanie jakie proponują do maszyny to UCANCAM V11 CAD/CAM CNC w polskiej wersji lub ARTCAM PRO tutaj również prosił bym o wypowiedzi, jeżeli weźmiemy pod uwagę iż zamierzam wykonywać fronty meblowe to który z tych programów będzie słuszniejszy?




logopeda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 453
Rejestracja: 04 gru 2013, 08:31
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Nowe CNC nesting do produkcji frontów meblowych

#2

Post napisał: logopeda » 30 sty 2020, 19:33

Tu nikt na nikogo nie krzyczy :) witaj na forum
Z maszyną nie pomogę ale dla ścisłości
"zamierzam nabyć swoje pierwsze CNC do nestingu" nie ma czegoś takiego. Nesting to po prostu optymalizacja rozłożenia detali w polu roboczym maszyny cnc... tyle i aż tyle. Za to odpowiada wyłącznie oprogramowanie a nie maszyna. Inna sprawa , że kupując obrabiarkę masz w pakiecie jakieś tam oprogramowanie - zwróć uwagę na to aby miało tą właśnie opcję "nestingu"


Autor tematu
Nemesis100
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2020, 18:39

Re: Nowe CNC nesting do produkcji frontów meblowych

#3

Post napisał: Nemesis100 » 30 sty 2020, 19:42

Cześć. Dzięki za dobre słowo. No i takim to sposobem już coś wiem, w opcji mają to co bym chciał gdyż maszyna a może raczej oprogramowanie oferuje opcje nestingu, frezowania, wycinania i chyba wiercenia. Czekam zatem na kogoś kto pomoże zgłębić więcej wiedzy i opinii dot. w/w maszyny lub jestem też otwarty na propozycje czegoś innego co jest warte uwagi.

P.S.
Znalazłem jeszcze takie coś CNCTECHNOLOGIES MODEL: GRAND CENTRAL 2130S sporo droższe bo o prawie 50% ale powiedzmy że chyba bym dał radę, pytanie tylko czy maszyna jest warta dopłaty i będzie o te 50% lepsza od tego cormaka.


logopeda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 453
Rejestracja: 04 gru 2013, 08:31
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Nowe CNC nesting do produkcji frontów meblowych

#4

Post napisał: logopeda » 30 sty 2020, 20:14

Heh... spojrzałem na tą obrabiarkę i nie ma tam opcji dołożenia agregatu wiercącego więc "wiercenie" tylko z głównego wrzeciona.. czyli marketingowy bełkot: :)
da się oczywiście... ale bez atc do produkcji to męka, zależy ile tych frontów robisz dziennie...
mam doświadczenie z felderem H10 i u nich na stronie też piszą "że to cnc do nestingu" następny bełkot marketingowy
musisz być czujny na tych marketingowców ...ot co...


Autor tematu
Nemesis100
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2020, 18:39

Re: Nowe CNC nesting do produkcji frontów meblowych

#5

Post napisał: Nemesis100 » 30 sty 2020, 20:48

Cześć. No właśnie tylko trudno być czujnym jak jesteś zielony. Maszynka potrzebna w zasadzie do frontów ewentualnie do frezowania płaskiego wcinki wycinki itp, wszystko to co przy produkcji frontów. Nie potrzebuje tego do produkcji mebli. Koszt ATC to w zasadzie cena x 2 więc myślę że jestem w stanie zmienić ten frez kilka czy kilkanaście razy. Jak pisałem maszyna nie będzie pracować na 3 zmiany, ale no właśnie nie chciał bym też się przestrzelić w sensie że ie będzie się chciało z niej korzystać.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Maszyny CNC do Obróbki Drewna”